Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Gradnja hise

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gradnja hise
Živjo,
S punco se odločava o gradnji hise 11×8 pritličje plus mansarda. Zanima me koliko je moj izracun pravilen če bi se večina dela delala v lastni režiji:

3.g.f ....35000 (temelj, stene in streha)
okna vrata.... 11000
fasada.... 11000
elektro...  4000
toplotna... 7000
talna... 2500
kanalizacija... 4000
voda... 2000
notranja vrata....  3000
izolacija strehe...  5000
ometi... 5000
estrihi... 3000
kitanje... 1500
kopalnica ...6000 (ploscice)
kuhinja ...6000 (samo leseni del brez bele tehnike)
laminat... 2500

Ostala oprema pa pocasi z denarjem ki pride sproti.

LP,
Samo
Ali imaš v mislih lastna gradnja ali le režija?
Lastna gradnja. Zida zidar jaz pa druzina mu pa pomagamo. Okna vrata seveda težko sami...fasado razen zakljucnega sloja sami. Ostala dela imam pa v sorodstvu ljudi ki znajo oziroma mi bodo pomagali. Torej vecina dela v samogradnji nekaj od tega pa seveda ne.
"ljudje ki znajo in mi bodo pomagali" velikokrat stanejo več kot pa neznani obrtnik... Večkrat videno na forumu. Čisti računi in taki heci...

Druigače pa ja, 600 EUR/m2 čist realno za večinoma samogradnjo. plus parcela, papirji, komunalna oprema, okolica itd...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Mislim, da nisi veliko falil.. ampak kot najbrž veš, pri vsaki poziciji cca. 20% +/- so lahko odstopanja... različni materiali, izvedbe, ipd. ploščice so lahko 5 EUR/m2 ali pa 50 EUR/m2 in več. Enako je pri fasadi (sistem, debelina), ceglu, ipd.

Ampak ja, za grobo oceno mislim da si kar "trofo" Smile

Sicer pa, naredi projekt, gradbeno dovoljenje,.. začneš delat... delaš dokler imaš denar... ko zmanjka, počakaš par plač in nadaljuješ... vse ne rabi bit prvo leto končano Smile
Od tretje faze naprej so lahko velike razlike. Ena panoramska stena lahko stane več kot vseh 15 oken v Bau.
Enako je pri vratih. Lahko kupiš vhodna vrata za nekaj 100 evrov, ali pa nekaj jurjev. 
Da o keramiki in finalnih oblogah ne pišem .
Sonce naj sveti vsak dan!
Cene so kar dobri približki, se mi zdi..
Jaz sem dal tam nekje s tem, da sem sam delal lih par zadev s čimer sem pršparal par jurjev.
..razen 3. gradbena je prišla ravno 2x toliko (plata tudi nad mansardo, pa še en manjši 20m2 objekt zraven..), delali so drugi.

Je pa res, da je naša hiša večja = 11x8,1Big Grin
Cene so ok. 
Ne pozabi na bagra ravnanje terena in izkop. jaz sem imel malo vecji breg je premetaval 4dni z 20tonskim pa ma uro 45e.
Drugo je cesta. Ce mas sam 30m za potegnit pa dvorisce je to ziher 2ke zram da utrdis.
Pa ne pozabi na elektriko pa vodo, kje mas opcijo se priklopit. Jaz sem imel oboje cca50m stran in je to okoli 3ke, da ju dobis na parcelo pa otrebna soglasja in papirji....
aja pa če še nimas papirjev zrihtanih vedi da se plača tudi komunalni prispevek, ki varira od 2e-15ke ali vec ke odvisno od občine
Check out this top Mastiff dog blog

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »