Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Pralna/latex/epoksi barva v kuhinji - izkušnje?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pralna/latex/epoksi barva v kuhinji - izkušnje?
Pozdravljeni,
nekaj objav na temo sem našla, a večinoma starejše.
Zanima me, katera barva ali kombinacija nanosov se vam dobro obnese v kuhinji? Trenutno gledam barve kot so JUPOL Latex matt, SIGMATEX SUPERLATEX MATT, SPEKTRA LATEX MAT.
Ima kdo takšno barvo za kuhalno ploščo in kakšne so izkušnje? Hvala!
Spektro imam jaz v kopalnici.
Glih eno malenkost je boljše od klasičnega Jupola.
Če misliš, da boš dnevno prala madeže z nje, ccc, ne bo šlo dolgo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(30.1.2020 ob 14:19)Fery Napisal: Spektro imam jaz v kopalnici.
Glih eno malenkost je boljše od klasičnega Jupola.
Če misliš, da boš dnevno prala madeže z nje, ccc, ne bo šlo dolgo.

Bo, bo. Mi imamo celo kuhno okoli pulta ( tudi za štedilnikom in lijakom). V osnovi je navaden jupol potem pa prelakiran s prozornim lakom. ( nisem čisto prepričan s katerim, v glavi imam da je nekaj od Heliosa). 

In 7 let kasneje, ni nobenega madeža.
Super, hvala! Gre morda za DOMFLOK LAK? To sem zasledila, da se dobro obnese ...

https://www.helios-deco.com/sl/izdelki/g...ak-polmat/
Ce res mislite dat barvo med pult in omarice,pol ja...Domflok lak,obstaja mat,polmat in sijaj.Kot podlaga pa nujno Latex oziroma kaksna mocnejsa disperzijska barva-Jupol ali podobno ni primeren.
Sem pa pristas trajnejsih resitev...
(30.1.2020 ob 16:56)nekakbošlo Napisal: Ce res mislite dat barvo med pult in omarice,pol ja...Domflok lak,obstaja mat,polmat in sijaj.Kot podlaga pa nujno Latex oziroma kaksna mocnejsa disperzijska barva-Jupol ali podobno ni primeren.
Sem pa pristas trajnejsih resitev...

Kot denimo steklo, keramika? 

Kaj pa bi bile alternative temu? 

Ker meni ne eno ne drugo ne disi, pluto imam sedaj v mansardi lakirano in sem se je navelical...pa nasploh mi lak in visoke temperature ne grejo skupaj (vrocina, hlapi ipd.)
Imam JUPOL STRONG - res je, da šele 3 mesece, vendar se zaenkrat odlično obnese... pošpricaš z "godljo od kave"; obrišeš.. čisto. Kaj bo pa čez čas, pa še poročam...
Torej Jupol Strong in morda se plast Domflok laka in upajmo, da bo zdrzalo Smile
Hvala vsem za nasvete.
Ali je kakšna razlika v obstojnosti in čiščenju med Domflok mat in Domflok sijaj?

Hvala za odgovore

Skok na forum:

Zadnje novice

Boljši zrak – boljše življenje
06.02.2023 ob 12:58:53
Boljši zrak – boljše življenje
Ste se kdaj vprašali, kakšen zrak dihate v svojem domu? Po podatkih Evropske komisije naj bi Evropejci kar 90 % časa... Beri dalje »