Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Kakšne imate izkušnje z arhitekti pri novogradnjah?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšne imate izkušnje z arhitekti pri novogradnjah?
Zanimam se za eno novogradnjo. Vse je vredu, razen nefunkcionalno sprojektirane kuhinje in z njo povezane inštalacije. Ker ima arhitekt kar zasoljeno ceno uro (minimalno 100 eur/uro), tudi vsi popravki načrtov se računajo. Sama sem mnenja,da bi mogel že v osnovi upoštevati funkcionalnost. Recimo eno napako je priznal, da ni vredu in jo bo sam spremenil. Ker mi še nekaj ne štima, kuhinja je sprojektirana tako, da je hladilnik predviden v sredini kuhinje?! štedilnik na eni strani čisto v kotu, korito pa na drugi strani hladilnika. Ali se lahko zahteva od arhitekta, da že v osnovi nariše tako, da bo kuhinja uporabna funkcionalno? Butasto se mi zdi še kasneje plačevat po par 100 eur za neke popravke načrtov, ki bi morali biti že v osnovi samoumevni. Kakšne izkušnje ste imale z arhitekti v takšnih primerih?

Hvala za odgovore Smile
Če je novogradnja še v fazi izgradnje, potem ne sme biti problem priključkov za vodo odtoke in elektriko premakniti nekaj metrov levo ali desno po tvoji želji.
Arhitekt je pač nekaj narisal in ostal živ.
(23.1.2020 ob 20:41)miro2x Napisal: Če je novogradnja še v fazi izgradnje, potem ne sme biti problem priključkov za vodo odtoke in elektriko premakniti nekaj metrov levo ali desno po tvoji želji.
Arhitekt je pač nekaj narisal in ostal živ.

Ja, tako sem mislila tudi sama. Novogradnja se še ni zgradila. Ampak za sam premik štedilnika se morem oglasiti pri arhitektu, za kar mi bo zakasiral uro srečanja in še posebej, ko bo popravljal načrt. Potemtakem lahko sklepam, da kdaj namerno tako narišejo, da potem sledijo popravki in še dodatno služenje?! Sem pa v fazi, ko bi naj dala gor aro in pred tem želim imeti razščiščen načrt, kako se bo dejansko izvedlo.
Upam da je to sala Smile

In kdo je ta zlatarski arhitekt? Vrjetno je svoj zlatarski cenik omenil v ponudbi?

Z zeno sva bila lani tak cas v projektiranju novogradnje in sodelivanjem z arhitektom.

Naj povem da je koncna cena odstopala za 100eu od cene na ponudbi (ko sva zbirala arhitekta).

Tloris je popravljal sigurno 30x, da sva bila z zeno res zadovoljna s koncnim izrisom.

Po tem takem bi naju pri tvojem arhitektu prisli samo popravki 5k EUR.

Mi2 sva bila zelo zadovoljna, prav tako smo vec ali manj vse uredili preko maila in telefona.

P.S. zakaj pa ne zamenjas projektanta, ce te lupi kot zrelo jabolko?

LP
(23.1.2020 ob 22:59)Dawid Napisal: Upam da je to sala Smile

In kdo je ta zlatarski arhitekt? Vrjetno je svoj zlatarski cenik omenil v ponudbi?

Z zeno sva bila lani tak cas v projektiranju novogradnje in sodelivanjem z arhitektom.

Naj povem da je koncna cena odstopala za 100eu od cene na ponudbi (ko sva zbirala arhitekta).

Tloris je popravljal sigurno 30x, da sva bila z zeno res zadovoljna s koncnim izrisom.

Po tem takem bi naju pri tvojem arhitektu prisli samo popravki 5k EUR.

Mi2 sva bila zelo zadovoljna, prav tako smo vec ali manj vse uredili preko maila in telefona.

P.S. zakaj pa ne zamenjas projektanta, ce te lupi kot zrelo jabolko?

LP

Gre za stanovanje v bloku, torej projektanta ne morem zamenjat.
Če že rabite za premik šporgeta arhitekta, je vprašanje, če je to sploh izvedljivo. Vertikala za napo, bla bla.
Sicer tudi če blok zgradijo, meter daljše žice za indukcijo niso noben problem. Ali pa meter daljša plinska cev.
Ali pa, v končni fazi, 100 evrov za spremembo načrta pri 180 jurjev vrednem stanovanju.
Če se vam že tukaj zatakne, potem je vprašljiva cela investicija.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
@Fery se strinjam.

Sicer če je problem samo postavitev aparatov v kuhinji je to še najmanj. Kje pa piše da mora biti kuhinja točno takšna kot je tukaj (projektanti načeloma pohištvo postavijo približno v prostor da si znamo predstavljati kako in kaj).

Meter kabla ali odtočne cevi sem in tja.

Pa LP,
Check out some cool pop art tees
Check out this great Mastiff dog blog

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »