Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Vpis v kataster stavb

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vpis v kataster stavb
Zdravo!

Danes sem govoril z geodetom, ker bi rad uredil vpis v kataster stavb za novogradnjo. Povedal mi je, da se naredi meritve zunaj in znotraj hiše.
Meni so prej vsi trdili, da se znotraj ne meri ničesar... Kaj je sedaj res?
Nočem, da mi kdo komplicira zaradi manjše predelne stene, ki ni bila predvidena v načrtih in bom moral delati PID.
Merijo tudi znotraj
Spet nekaj novega.
Kaj pa bo geodet meril znotraj hiše?

Zakaj pa? Za znotraj hiše je PGD, PZI, od oseb pa plačuješ arhitekta, projektanta, izvajalca, nadzornega. In vsi nekaj jamčijo, podpisujejo in kasirajo. 
Kaj za vraga ima še ena opica za skakati po hiši?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Jamči tudi investitor, kali... Ali naj on vse po svoje čara, jamčijo naj pa drugi... Isto tele kot vsi ostali torej, pa ta prvi s prstom kaže...
Merijo neto površino, določajo namembnost prostorov ipd... Briga jih po moje skladnost z načrti, ker to pa ni njihov job. Samo da odmerijo in posredujejo gursu. Fertik...
(13.1.2020 ob 19:55)Jstrogue Napisal: Zdravo!

Danes sem govoril z geodetom, ker bi rad uredil vpis v kataster stavb za novogradnjo. Povedal mi je, da se naredi meritve zunaj in znotraj hiše.
Meni so prej vsi trdili, da se znotraj ne meri ničesar... Kaj je sedaj res?
Nočem, da mi kdo komplicira zaradi manjše predelne stene, ki ni bila predvidena v načrtih in bom moral delati PID.

Meri se zunanje gabarite objekta, da se dobi tloris, nato se ga umesti na zemljišče v skladu z novimi zelo natančnimi standardi pozicioniranja.
Izračuna se površino, ki jo objekt zaseda ter prikaže poenostavljen prerez objekta; da so razvidne etaže, mansarde (nič drugega).

Noter se opravi izmera neto površine, ki se jo razdeli po namembnosti (stanovanjski, klet, gospodarska dejavnost). 
 Cena je dokaj visoka cca. 670€ u DDV. 

Po moje rabiš drugega geodeta, ker če ti nso niti tega bili sposobni razložiti, potem je bolje, da si najdeš nekoga, ki se s tem res ukvarja, da ne boš imel objekta slabo popisanega in potem se boš čudil napačno OVREDNOTENI nepremičnini in posledično OCENI vednosti (davek). Edina možnost popravka pa je spet plačati onkraj 600€ za nov elaborat.
Ne se ti j****, vi to resno?

Dejansko zmerijo zunanje gabarite objekta in grejo POTEM se notri merit kvadraturo?

In za to kasirajo 600€? Hahahaha, pa saj ne vem a bi se jokal, ali smejal...

Res nismo daleč od trenutka, ko bodo za vsako sr*** prišli do mene roboti in mi odmerili porabo WC papirja...

Slovenija - I Love You  Heart
Jaz sem dal delat geodetski posnetek ravno kakšen mesec nazaj in ja, merijo notri in zunaj.
Znotraj izmerijo (oz. vzamejo mere iz projekta) neto površino in določijo namembnost prostorov.. tako se ovrednotijo prostori kateri so dejansko "bivalni" in kateri so zgolj "pomožni" (ala. kurilnica, garderoba, ipd..). To naj bi se enkrat nekoč uporabljajo pri raznih nepremičninskih davkih (kao)..
Check out some cheap pop art phone cases
Meni je izmeril zunanje točke, znotraj preveril dimenzije in namembnost. Cena 353€.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »