Splošno > Kr neki
Plačljivo svetovanje forumskim mojstrom

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plačljivo svetovanje forumskim mojstrom
Na forumu se dobi zelo veliko kakovostnih nasvetov brezplačno. 
Sam potrebujem pomoč glede plinske kondenzacijske peči. Imam zelo veliko vprašanj.
Daljši kot je post, manjša je možnost dobiti odgovor.
Imel sem na ogledu dva centralista katera,bi se lotila zadeve bolj po domače (od oka). 
Imel sem nekaj stroškov po nepotrebnem, tako da bi potreboval kakovostne informacije glede na dejansko stanje mojega stanovanja.

Pripravljen sem plačati "strokovnjaku" za svetovanje glede plinske peči, izbire načina gretja (talno ali radiatorsko)....itd

Če je kdo pripravljen svetovati "online" naj mi piše privat (ali pa tu).
Se pravi, centralisti niso ok, forum pa je?
Ok, mogoče se ti kdo javi.
Ki nima kaj delati, pa po forumu stranke nabira. On bo že vedel, zakaj je temu tako.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Problem je, ker jaz kot stranka moram preučiti vse do detajlov.
Ne želim pa klicati 20 mojstrov na objekt in zbirati ponudbe,ter tratiti njihov čas.
Vse manj je "mojstrov", ki bi kakovostno in optimalno svetovali glede na dejansko stanje objekta.
V mislih imam različne izvajalce.
Forum je dober vir informacij.
Centralist rabi od tebe podatke o objektu, porabi. To je vse.
On bo potem izbral ogrevalno napravo in za tem stal. Recimo.
Ne more pa biti on stručko za vse. In ti zraven še bajte prenoviti.

Čeprav tu na forumu vsi vse vemo. Ampak nam ni treba garancije dajati na naše besede in dejanja. Tako da smo z lahkoto stručkoti.
Če bi vsi stali za svojim delom bi bilo super
Saj ne pričakujem jasnovidnega priklopa ogrevalne naprave. Podatke bi podal oz jih napisal. Zato sem tudi pripravljen dobro plačati.
Da mi "strokovnjak" objektivno predlaga določene rešitve. Se pravi, zanima me le mnenje od predlogi nekoga,ki se spozna.

Primer:

Glede ogrevanja sanitarne vode. En centralist je predlagal 70L bojler, drugi je rekel,da mi bo 120L bojler premajhen.
Sam pa razmišljam o pretočnem sistemu gretja vode, saj sem zelo malo doma.

Zdaj pa vedi in zaupaj strokovnjakoma.

Mal off topic...sem bil zadnjič pri enem operaterju mobilnih storitev. Stojim v vrsti in poslušam kako je želela zaposlena eni bakici podturiti nov mobitel in paket z ne vem koliko GB prenosa.
Gospa je uporabljala mobitel le za klice in fotke. Interneta ni uporabljala.
Namesto,da ji predlaga nakup spominske kartice oz brisanje določenih slik...ji je probala podturiti nov paket in mobitel.
Seveda nisem zdrzal,da se nisem vmešal v pogovor in svetoval bakici naj ostane uporabnica na "kartice"...ter ji zbrisal nekaj slik in videoposnetkov.
Za naslednjič sem ji pa predlagal naj ji pomagaj otroki oz vnuki.

Ko ste mi montirali okna...nisem od vas zahteval,da mi prenovite cele bajte.
Točno tako, kot sem ti povedal.
Vsak po svoje centralno naredi, ker misli, da je tako prav.
Ti, po drugi strani, pa veš, kaj rabiš. Če sta ti svetovala bojler, ni nič narobe s tem.
Če pa bi rad pretočnega, naj ti oba naredita ponudbo za pretočnega. Svetujeta ti lahko, ampak ti si kupec na koncu.

Zato sem jaz na bajti štrom sam naredil. Ko sem štromarju govoril, kaj želim in kje želim, me je hitel prepričevati, da tega ne rabim in zato on tega ne bo naredil. Vsaj tako ne.
Torej sploh ne boš, jaka muda. Plačal sem narejeno, se poslovil in zavihal rokave.
Si dobil odgovore  v preteklosti. 
Po updejtu foruma bo to veliko težje.
Za tvoj problem išči mogoče dobrega strojnega projektanta.
Izvajalci ki so včeraj pekli burek, poleti pa prodajali sladoled na stacjon so vprašljivi glede širine znanja. 
Na radiatorje gre danes nekdo, ki nima denarja. Pa še to na rabljene ki jih dobiš za četrtino cene. 
V času tvoje odsotnosti bo peč v stand by ali na off(poleti)
Sonce naj sveti vsak dan!
....ampak take bedarije nisem že dolgo slišal_da gre na radiatorje nekdo, ki nima denarja...."o bog se nas usmili...."
Ker si en stavek nalašč izpustil.
Radiatorje se dobi zastonj, napeljava je trivialna stvar.

Ko bi ti vedel, koliko stvari smešno zveni "ker ni denarja", ampak v resnici sploh ni smešno. Folk nategnejo in se nategne, kupuje drek, ja, tudi zato, ker ni denarja.

Talno je sicer cenejše od radiatorjev, ampak le, če ga narediš sam. Drugače je svinjsko drago.
Mal sem prebrskal forum in razširil svoj laično znanje..Tako,da vsaj poznam osnovne pojme  Smile
Kontaktiral sem dva projektanta strojnih inštalacij, samo imata preveč dela (diplomatski odgovor). Drgač je premajhna kvadratura..pa se jima ne da zajebavat.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »