Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Temeljna plošča - cena

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temeljna plošča - cena
@KeCko

ne, popis armature še ni narejen. Povpraševanja, ki sem jih podal so bila bolj informativne narave, tudi kot primerjava na ponudbo, ki mi jo je pripravil ponudnik montažne hiše. Nadzorni še ni izbran. Prav zaprav sem se dobil le z enim s katerim mislim, da se bova še srečala. Sem tudi v postopku obnove starejše hiše in če je že težko imeti nadzor nad delom 60ih kvadratov potem je nadzor gradnje hiše enostavno najbolje prepustiti strokovnemu nadzoru. Vsak izvajalec zna ''vleči'' po svoje...

Predvsem se je šlo priinformativnem povpraševanju za to, da dobim neko ceno na podlagi katere se lahko orientiram in na podlagi katere lahko izberem dva/tri ponudnike s katerimi bi se srečali in se pogovorili o dejanski izvedbi.

No, od treh oz. štirih, ki so se javili se je s ponudbo opogumil le en. Mogoče bo v prihodnjih mesecih odziv kej drugačen...

@som16
Dejansko bom izkop zaupal kolegu z gardbeno mehanizacijo, ki mi je že splaniral dvorišče/parkirišče, slednji mi bo tudi porušil garažo in pripravil teren za gradnjo nove.
- kontrola in zakoličba vodov v tem delu ni planirana, ker je ni upošteval niti ponudnik montažne hiše. Če bi prištel še to primerjava ponudb nebi bila korektna razen, če bi zahteval za njo ločeno postavko. Glede tega bomo debatirali v bodoče, saj smo točne lokacije in dovoljenja za priklop na vodovodno in električno omrežje definirali v zadnjih mesecih, kot del vseh soglasij ponudnikov za pridobitev gradbenega dovoljenja.
- Geomehansko poročilo imam že izdelano. Z geomehanikom sva dogovorjena, da ga v času, ko se bo delal izkop pokličem, da se oglasi in opravi dodatne meritve oz. ogled terena.
- Geometer v tem primeru ni bil upoštevan. Upoštevan pa je bil v primeru ponudbe prvotnega ponudnika

Postavki 6. in 7. bosta v domeni izvajalca izkopa, ampak se strinajm;
pri tem vprašanje; geometer mi je rekl, da je pravi material geotekstil in ne filc in da se zadevi med seboj razlikujeta. (pustimo, da se filc uporablja tudi pri oblačilih, itd...)
8. Geometer je v svojem priporočilu predlagal in definiral točen material. Sicer je geometer definiral izkop le do globine 30cm medtem, ko je za nasutje predlagal višino minimalno 70 do 80 cm, da bi bila hiša dvignena nad celotnim terenom, vendar bi bila tako notranja kota 1m od trenutnih tal kar mi je popolnoma nesprejemljivo. Sicer pa je geometer definiral sledeče:
IZBOLJŠANJE TEMELJNE PODLAGE: sanacijska blazina - planum
- nasipni material se od zemljine z vodoprepustnim ločilnim geosintetikom (po standardu: SIST EN 13251:2001/A1:2005: Geotekstilije in geotekstilijam sorodni izdelki – zahtevane vrednosti pri nasipih, temeljih in trdnih konstrukcijah
Vrsta ločilnega geosintetika se določa glede na:
- sestavo in lastnost podlage (temeljnih tal), nosilnost in deformabilnost
kar pa zadeva nasip je definiral sestavo tako:
- sestava materiala: tehnični kamen - kompakten peščeno gruščnat material karbonatne sestave – prevladujoča apnenčasta komponenta (predlagana sestava po standardu: EN 13242:2002+A1:2007)
- granulacije spodnji sloji Ø 32 – 125 mm (40 - 50 cm)
- granulacija vmesne plasti Ø 32 / 64 mm 16 / 32 mm (25 – 30 cm)
- končna izravnalna plast Ø 0 / 16 mm (10 cm), podložni beton C12/15 (5 - 7 cm)
Količnik neenakomernosti zrnavosti kamnitega materiala Cu = d60/d10 za nasipe in posteljico mora znašati najmanj 6. Če je kamniti material vgrajen do globine prodiranja mraza, mora biti zmrzlinsko odporen.: Cu > 15: do 5% velikosti zrn 0,063 mm (na deponiji) do 8 % velikosti zrn 0,063 mm (v vgrajenem stanju)
Sestava mora omogočati dreniranje, da ne pride do kapilarnega dviga vode v cono zmrzovanja

12. postavka; PHPP izračun je pokazal, da ker hiša ni južno orientirana zahteva debelino 24cm XPS-a. 16cm bi bilo nekoliko premalo. Izračun je bil izdelan na podlagi izbire JUB Home ICF gradnje z debelino sten 46,5 cm

Pri opažu je postavka sledeča:
Dobava in vgradnja opaža  tem.plošče višine 50cm - enota 1m, količina 43, cena 10 eur/enoto, skupaj cena 430,00 eur - za višino opaža se šteje del okrog XPS-a (24cm) ter AB plošča 25cm, skupaj 50 cm

Pri tej foliji sploh ne vem za kakšno folijo se gre? 

''Pri nekaj postavkah so se ti izgubile količine potrebnega vgrajenega materiala, da se preračuna'' lahko grem skozi ponudbo in dodam vse številke, ampak ker se gre za grobo primerjavo mi je v tem trenutku bolj pomemben vaš komentar ali je glede na ponujene postavke izvajalec kompetenten/konkurenčen in primeren za nadaljne pogovore.

Ogromno materiala za predelat sem vam posredoval Smile
Glej ponudbe se pridobi na podlagi točnega popisa del.

Kar se tvoje situacije tiče, pa se res ne da s posameznimi copy pejsti iz posameznih delov dajat neke strokovne nasvete. Potreben je pregled celotne dokumentacije in situacije in to je delo nadzora (če si se dogovoril za tak obseg).

Dobri izvajalci so tako zasedeni, da dajejo ponudbe samo na korektna povpraševanja kjer je zadaj dober projekt in popis del. Padalcev pa je vedno dovolj, na vsakem koraku projektiranja in izvedbe. Btw od kod opaž temeljne plošče če imaš jubov sistem? Ravno zaradi takih nejasnosti na vsakem koraku je res težko dati kakršen koli korekten nasvet.

Kar pa se PHPP-ja tiče pa to ni ravno res. Da se spremeniti tudi druge postavke ampak očitno je pripravljalcu bilo tako lažje, predvidevam, da če gre za sistem ICF se pač "ni dalo" odebeliti sten, ali pa izbrati kvalitetnejših oken. Na zadnji pasivni smo ob izrazito neugodni orientaciji imeli samo 18cm xps-a pod temeljno ploščo.
(9.7.2020 ob 06:30)KeCko Napisal: Glej ponudbe se pridobi na podlagi točnega popisa del.

Kar se tvoje situacije tiče, pa se res ne da s posameznimi copy pejsti iz posameznih delov dajat neke strokovne nasvete. Potreben je pregled celotne dokumentacije in situacije in to je delo nadzora (če si se dogovoril za tak obseg).

Dobri izvajalci so tako zasedeni, da dajejo ponudbe samo na korektna povpraševanja kjer je zadaj dober projekt in popis del. Padalcev pa je vedno dovolj, na vsakem koraku projektiranja in izvedbe. Btw od kod opaž temeljne plošče če imaš jubov sistem? Ravno zaradi takih nejasnosti na vsakem koraku je res težko dati kakršen koli korekten nasvet.

Kar pa se PHPP-ja tiče pa to ni ravno res. Da se spremeniti tudi druge postavke ampak očitno je pripravljalcu bilo tako lažje, predvidevam, da če gre za sistem ICF se pač "ni dalo" odebeliti sten, ali pa izbrati kvalitetnejših oken. Na zadnji pasivni smo ob izrazito neugodni orientaciji imeli samo 18cm xps-a pod temeljno ploščo.

Pozdravljen, pri XPS-u se je šlo za FIBRAN Seismic 400L XPS.
PHPP pa so res izdelali pri JUB-u.
Ajde zaradi 6cm res ne bo konec sveta Smile
(9.7.2020 ob 10:17)KeCko Napisal: Ajde zaradi 6cm res ne bo konec sveta Smile

Se popolnoma strinjam. Informacij je ogromno, vsak vleče malo na svojo stran. Z neomejenimi financami nebi bilo problema. Bi pač oversize-al vse skupaj in mirno spal, pri optimizaciji pa se vedno balansira med več dejavniki. Kakor koli zaključek vsega skupaj vidim, da je cena okrog 17k-18k in na koncu je bolje požreti nekaj stotakov za kakovostno opravljeno delo. Kolega gradbinec, ki nekako nima omejitev z materialom za tampon je nakoncu vgradil tistega, ki ga sami meljejo in hiša prav tako stoji.

Lp, Toledo
Pozdravljeni,

Zanimamo se za temeljno ploščo, ki jo bomo potrebovali do jeseni (okt-nov). Gre za montažno hiško dimnzij 11.7x7.4m ter garaza 7.4x4.8m, površine je pa 86m2 in garaže 35m2. Plošča AB bo debelina 25cm. Lokacija Kostanjevica na krki.  Imam pa tudi DGD v pdf obliki če vam kaj koristi. 

Iscemo izvajalce za plosco.
Kaj predlagate?
Lokacija posavje

Najlepša hvala

Lep pozdrav

David Štular

Skok na forum:

Zadnje novice