Opremljanje doma > Ostalo
Koliko litrska cisterna za deževnico?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koliko litrska cisterna za deževnico?
Ob hiši želim postaviti cisterno za deževnico, ki bi jo uporabljala za zalivanje družinskega vrta in trate, ter mogoče kdaj pa kdaj za pranje avtomobila. travnata površina na dvorišču je velika cca. 450m2, vrta je nekaj gredic. 

Razmišljam nekje o cca. 6000 litrih, čeprav se mi niti sanja ne, koliko litrska cisterna bi zadostovala. Vsak nasvet je dobrodošel.
(1.1.2020 ob 22:10)m555 Napisal: Ob hiši želim postaviti cisterno za deževnico, ki bi jo uporabljala za zalivanje družinskega vrta in trate, ter mogoče kdaj pa kdaj za pranje avtomobila. travnata površina na dvorišču je velika cca. 450m2, vrta je nekaj gredic. 

Razmišljam nekje o cca. 6000 litrih, čeprav se mi niti sanja ne, koliko litrska cisterna bi zadostovala. Vsak nasvet je dobrodošel.

Mislim, da bo glede na napisane potrebe dovolj, je pa razlika v ceni minimalna, če vzameš večjo. Mi imamo 16m3, vendar jo uporabljamo še za WC-je in pranje perila. Kako bo med letom še ne vem, kar smo ravno pričeli z bivanjem v hiši. Se je pa med deževjem v novembru lepo napolnila.
Imamo BETONSKO
(1.1.2020 ob 22:29)Pegaso Napisal:
(1.1.2020 ob 22:10)m555 Napisal: Ob hiši želim postaviti cisterno za deževnico, ki bi jo uporabljala za zalivanje družinskega vrta in trate, ter mogoče kdaj pa kdaj za pranje avtomobila. travnata površina na dvorišču je velika cca. 450m2, vrta je nekaj gredic. 

Mislim, da bo glede na napisane potrebe dovolj, je pa razlika v ceni minimalna, če vzameš večjo. Mi imamo 16m3, vendar jo uporabljamo še za WC-je in pranje perila. Kako bo med letom še ne vem, kar smo ravno pričeli z bivanjem v hiši. Se je pa med deževjem v novembru lepo napolnila.
Imamo BETONO
Okvirna cena?
Hvala!
Za pranje perila so že hujše "zahteve" po kvaliteti vode kot za samo zalivanje.
Sonce naj sveti vsak dan!

V gospodinjstvu gre približno polovico vode za wc. Zato je smiselno razmišljati tudi v tej smeri.
Za zalivanje rabiš vodo mogoče samo pol leta.
Je pa res, da je potrebno za uporabo v hiši vodo ustrezno filtrirat.
Cena za 15.800 l zbiralnik je bila 2200€ z dostavo in montažo.
Cena pumpe, dotoka, preliva in plavajočega vzema z drobnarijo 660€
Črpalka je DIVERTRON 1200x
V hiši imam na dovodu deževnice dva filtra navitje 20 mikronov in ogljeni LINK
(2.1.2020 ob 09:45)miro2x Napisal:

V gospodinjstvu gre približno polovico vode za wc. Zato je smiselno razmišljati tudi v tej smeri.
Za zalivanje rabiš vodo mogoče samo pol leta.
Je pa res, da je potrebno za uporabo v hiši vodo ustrezno filtrirat.

Kot rečeno, cisterna bo namenjena zalivanju in mogoče 3x na leto pranju avtomobila. Uporaba za ostale namene odpade.

Vesela bom še kakšnega mnenja o potrebni velikosti cisterne. Hvala!
Daj takšno, ki jo lahko spraviš na parcelo in ki je finančno dosegljiva. Bolj kot je poleti vroče in sušno več rabiš vode za zalivanje. Več kot je dežja manj je rabiš. Ker pa ne veš kakšna poletja nas čakajo, daj največjo, ki je možna.
Kaj pa se finančno najbolj splača? Plastika, beton, mogoče kaj tretjega?
Verjetno plastična. Njo je najlažje vkopati v zemljo nekje na slabo dostopnem mestu. Za gotovo betonsko rabiš dostop večjega tovornega vozila z hiabom, ki jo bo dal na mesto. Če jo pa greš betonirat ti mora hruška pripeljati beton, kjer je spet potreben dostop. Izkop se da narediti s kakšnim minibagerjem, plastično pa do lokacije prenese tudi par ljudi in jo da v jamo.
Pri plastični pazi na možnost premika terena, so že počile!
V betonski ostane kvaliteta vode najboljša.
Ko sva z ženo iskala lani cisterno, sem po vseh izračunih za nas (4 člani) prišel na cca 5500l -> vzela sva potem 6500l plastično s potopno črpalko in neko pametjo za nivo in dotok vode.. Zadeva je za PS, WCje ter zalivanje vrta. 
Polni se pa le s strehe.
Priklopimo in začnemo z uporabo spomladi. Upam da bo OK. Vse skupaj brez zemenljskih del je prišlo 2500€.

aja, pa bi dala še večjo, ker pri ceni res ni tako velike razlike, vendar nisva imela prostora za večjo...
dober dan

po potrebi je betoniranje cenejše.
Sončne plošče in črpalka za kroženje

WC voda ni donosna. Pogosto mah v straniščni vodi
in ločeno polaganje cevi za vodo - se izplača
ne.
Bolje jesti manj in manj v toaleti

ps. Zalivanje vrta se začne z mobilnega telefona
Aplikacija za iOS ali android: 5 USD
wifi - relejna kartica: 70 €

lepe pozdrav
Josef

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »