Gradnja in obnova > Energijski viri
Orca - TČ za ogrevanje - izkušnje uporabnikov

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orca - TČ za ogrevanje - izkušnje uporabnikov
Očitno nima nobenega smisla. Ti pa npr. samo za info povem, da so v VW vgrajeni celo kvalitetnejši amortizerji kot v Škodo.
Razlika med temi dvemi avti sploh ni tako majhna kot bi si verjetno lastniki Škode želeli. Res je zelo veliko enotnih delov, vendar ti deli ne vplivajo na kvaliteto vožnje ali lego na cesti.
Takšna so dejstva, pa se strinjali ali pač ne Wink
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Res so zanimive tele debate. Ogromno se lahko naučiš iz teh forumov.  
Jaz sem se naprimer iz nekaj postov prejšnjih strani naučiil, da sem tehnični idiot, moja žena, ki pa reče, da se s Škodo že ne bo vozila, je pa tehnično izredno podkovana. 

Sem še enkrat prebral. Nisem tehnični idiot, ker vem, da je razlika med Škodo in VW, če ne drugega v ceni.

Aja. Vozimo pa Opla, ta četrtega po vrsti in ko odprem pokrov je polno delov z oznakami značk Peugot in Citroen Huh .  

Še  moje mnenje na aktualno temo.
Pbutec če si se odločil za Micko, vzemi original, če dobiš ugodno ceno za tvojo konfiguracijo in prodajalca/monterja, ki ti po vzbudil zaupanje. 
drugače pa vzemi Orco.
Nisem se še odločil katero bom vzel. Sem pa pričakoval tako od prodajalcev, kot tudi od mnenj na forumu, da bom dobil odgovore:
- namesto Micke vzemi Daikin, ker dobiš tam to in ono, ali pa ker je pri Micki slabost to pa to,
- ali pa izogibaj se te firme, ker nima servisne mreže in boš imel probleme z odpravo napake.
- izogibaj se tej tč, ker na vsak del čakaš vsaj 10 dni, ...

Natančno sem prebral vsaj 10 tem na forumu, pa se dobil samo naslednje namige:
- ene TČ so navadne klime, druga so prave TČ. V nobeni od desetih tem ni napisano, kateri točno modeli črpalk so navadne klime, katere so pa te taprave,
- če se je kdo pojavil s kakšnim problemom, se mu v nobeni napaki ni pomagalo, povsod je odgovor - to je zato, ker imaš nizkocenovno klima varianto, pri pravi TČ se to ne dogaja,
- v tej temi sem dobil na znanje, da so ene Škode, druge so pa VW-ji. Čeprav nisem dobil nobenega namiga, kaj je slabost Škode in kje naj VW-ja iščem v okolici Ptuja. Ker kogar koli vprašam, hvali svojo napravo kot da ima Audija. 

Iščem ogrevalno napravo, ki jo vklopim, naštelam temperaturo na 22 in nimam posla z njo. Ne rabim nobene tehnologije, ne da se mi je spremljat prek telefona, ne mislim je nadzirati, rabim le nekaj, ki bo dobra alternativa ogrevanju na kurilno olje. Lahko je najcenejša na trgu, lahko porabi 100eur več na letni ravni kot kakšne dražje variante. Važno mi je, da dela kar mora delat, pa da imam serviserja in on dobavljive dele, da me ob morebitni okvari ne pusti par dni na hladnem. 

Ne rabim nepotrebnih letnih servisov, tudi garancije ne rabim 5 let, ker imam strojelomno zavarovanje, ki mi za 20eur letno krije okvaro na vseh inštalacijah hiše vključno z ogrevalnim sistemom.
https://www.google.com/search?q=daikin+servis+ptuj

Med prvimi zadetki imaš podjetje iz tvojega konca, ki je pooblaščen prodajalec, monter in serviser toplotnih črpalk ter klimatskih naprav znamke Daikin.
(19.5.2020 ob 14:10)JaBK Napisal: malo pobrskaj po forumu glede ene, druge in tretjih... če kaj ta forum gor drži, so to debate okoli ogrevanja in toplotk. sicer je zelo veliko gnojnice, ampak se pa z lahkoto najde tudi kaj uporabnega in pogosto zelo uporabnega.

@pbutec
hja... žal... in pa na srečo, če se ti da še malo pobrskati.
(22.5.2020 ob 12:49)bk9105 Napisal: https://www.google.com/search?q=daikin+servis+ptuj

Med prvimi zadetki imaš podjetje iz tvojega konca, ki je pooblaščen prodajalec, monter in serviser toplotnih črpalk ter klimatskih naprav znamke Daikin.

Daikin je s strani serviserjev bil odsvetovan zaradai ene faze. Mi svetujejo Panasonic raje.
Panasonic ima 3 faze šele od 9kw različice dalje? Ali je kaj novega?
(22.5.2020 ob 15:01)JaBK Napisal: Panasonic ima 3 faze šele od 9kw različice dalje? Ali je kaj novega?

Danes sem imel enega pooblaščenca za daikin in panasonic, pa je odsvetoval daikin zaradi 1 faze in mi bo za panasonic 7kw 3faze naredil predračun.
Bomo videli ...
Enega pooblaščenca od daikina sem že imel in mi je pri ogledu svetoval 3fazno daikin 6kW. Ko je predračun posredoval, pa je komaj ugotovil, da so samo 1 fazne. Zame je to slab poznavalec produktov, ki jih zastopa.
(22.5.2020 ob 10:54)Pbutec Napisal: Nisem se še odločil katero bom vzel. Sem pa pričakoval tako od prodajalcev, kot tudi od mnenj na forumu, da bom dobil odgovore:
- namesto Micke vzemi Daikin, ker dobiš tam to in ono, ali pa ker je pri Micki slabost to pa to,
- ali pa izogibaj se te firme, ker nima servisne mreže in boš imel probleme z odpravo napake.
- izogibaj se tej tč, ker na vsak del čakaš vsaj 10 dni, ...

Natančno sem prebral vsaj 10 tem na forumu, pa se dobil samo naslednje namige:
- ene TČ so navadne klime, druga so prave TČ. V nobeni od desetih tem ni napisano, kateri točno modeli črpalk so navadne klime, katere so pa te taprave,
- če se je kdo pojavil s kakšnim problemom, se mu v nobeni napaki ni pomagalo, povsod je odgovor - to je zato, ker imaš nizkocenovno klima varianto, pri pravi TČ se to ne dogaja,
- v tej temi sem dobil na znanje, da so ene Škode, druge so pa VW-ji. Čeprav nisem dobil nobenega namiga, kaj je slabost Škode in kje naj VW-ja iščem v okolici Ptuja. Ker kogar koli vprašam, hvali svojo napravo kot da ima Audija. 

Iščem ogrevalno napravo, ki jo vklopim, naštelam temperaturo na 22 in nimam posla z njo. Ne rabim nobene tehnologije, ne da se mi je spremljat prek telefona, ne mislim je nadzirati, rabim le nekaj, ki bo dobra alternativa ogrevanju na kurilno olje. Lahko je najcenejša na trgu, lahko porabi 100eur več na letni ravni kot kakšne dražje variante. Važno mi je, da dela kar mora delat, pa da imam serviserja in on dobavljive dele, da me ob morebitni okvari ne pusti par dni na hladnem. 

Ne rabim nepotrebnih letnih servisov, tudi garancije ne rabim 5 let, ker imam strojelomno zavarovanje, ki mi za 20eur letno krije okvaro na vseh inštalacijah hiše vključno z ogrevalnim sistemom.

Glede na to kar si v zadnjih dveh odstavkih napisal, bi jaz na tvojem mestu vzel LG-jev monoblok.
LG je bil prvi favorit za moje potrebe, vendar še nimam resnega servisa najdenega. Nekak niso pripravljeni narediti ponudbe, tudi na ogled ne hodijo. Ti LG-jevi monterji spadajo v tisto skupino, o kateri sem že pisal, da se 1 teden ne javljajo na telefon (v drugi polovici aprila), se dogovoriš za ogled in ga ni blizu, pa ti potem ne dvigne telefona in napiše sms, da je v tujini. En pa mi je poslal 4 strani dolg obrazec na email, da izpolnim in mi naredi ponudbo. Sem lepo vestno izpolnil, pa že 3 tedne ni ponudbe. Ne hodi pa on na oglede.
Ne kompliciraj in pokliči sassapota pa mu povej da iščeš najcenejšo tč za tvoj objekt in boš zaključil zadevo.
(22.5.2020 ob 15:27)Pbutec Napisal:
(22.5.2020 ob 15:01)JaBK Napisal: Panasonic ima 3 faze šele od 9kw različice dalje? Ali je kaj novega?

Danes sem imel enega pooblaščenca za daikin in panasonic, pa je odsvetoval daikin zaradi 1 faze in mi bo za panasonic 7kw 3faze naredil predračun.

no, me zanima...
(22.5.2020 ob 20:55)JaBK Napisal:
(22.5.2020 ob 15:27)Pbutec Napisal:

no, me zanima...

Kolikor sem pregledal kataloge, bo zgleda da ponudba za 1-fazno panasonic, čeprav je ravno povdarjal kot največjo prednost pred daikinom. In to nek pooblaščeni za daikin in panasonic.
Ravno tako je prvi ponudnik od daikina opozarjal, da moram imeti 2 3-fazni varovalki 3xC16 in eno C10. Potem pa mi za enofazno pošlje ponudbo.
Zakaj bi bila 3 fazna tolikšna prednost, ali ti je utemeljil?
Če imaš dobrega štromarja, ti bo itak razporedil naprave po fazah tako, da bo OK. 7kW TČ ima odjema do nekje max 3kW, le malce več kot vsak pralni stroj ali pečica.
3-fazna ima malce prednosti le, če nimaš namena predelovati hišnega razdelilca in imaš zdaj povsem enakomerno obremenjene faze.
mene je bilo tudi strah ko sem gledal za tč.In ker sem zganjala paniko in je mogla imet vse je bla cena kakorkoli sem obrnil 9 k+.No pote sem kupil ferijevo micko .1 faza 9 kw..Seveda je bila panika kako bo laufala tč pa še indukcija in stroj.Na začetku sem pazil in paradiral po hiši ter spremlja lkaj laufa in kdaj bo vrglo ven varovalko.Kmalu ugotovil ,da ni panike nobene,saj je tudi moja pozabila,da ogrevanje dela,in vmes kuhala na indukciji,pral je stoj in v pečici se je pekel kruh.Skratka ne kompliciraj glede treh faz ker gre tudi na eno,pa nisem edini ki se ogreva z napravo za jurja.Prav posebej meril nisem nič.Imam pripeljano 3 F do črpalke.Fazo sem pa izbral na  an bam pet podgan in očitno imel srečo Smile.

Ne kompliciraj in pokliči sassapota pa mu povej da iščeš najcenejšo tč za tvoj objekt in boš zaključil zadevo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »