Gradnja in obnova > Energijski viri
Orca - TČ za ogrevanje - izkušnje uporabnikov

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orca - TČ za ogrevanje - izkušnje uporabnikov
(20.5.2020 ob 22:51)sašo65 Napisal: original 7.5 ecodan pa je 4,5 k eur z odbito subvencijo, bojler so prsv tako zadržali obstojeći..

Original ecodan 7,5kW trenutno ne dobim nikjer ponudbe pod 8000eur z bojlerjem. 
ORCA je jurja cenejša, pa še klimo dobiš gratis.
hja, nabavi, kar misliš, da je najbolj pametno. magari orco, če se ti tako zdi.
Če naročim Daikin od firme, ki ni na seznamu pooblaščenih trgovcev, pa gre ta firma v kratkem v stečaj zaradi krize, mi bodo bodo potem upoštevali garancijo in odpravljali napake preko pooblaščene mreže?
Če naročim LG, ki nima nobene pooblaščene mreže (vsaj najdem je ne), kako lahko uveljavljam garancijo, če monter gre v stečaj?
Večino monterjev je zgolj monterjev. Servisi v večini niso v domeni monterjev.
Vse naprave, ki se prodajo preko Slovenskih zastopnikov imajo neodvisno garancijo, seveda pa je pogoj, da je monter pooblaščen za montažo tvoje izbrane naprave in tudi na seznamu pooblaščenih monterjev eko sklada, kar lahko preveriš z nekaj kliki.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Hvala za ta odgovor, ki vsebuje pomembne informacije.

Kakšne pa so sicer cene sistemov voda-voda (okvirno pri kateri cifri se začnejo cene kompleta vse kaj spada zraven)? V kleti imam tudi studenec (globine 6m metrov, v njem je 1m vode, premer studenca nekje 1 meter). Bi se ga eventuelno lahko izkoristilo za voda-voda sistem?
Jaz sem z Orco po 8 mesecih zelo zadovoljen.   Regulacija bi lahko bila boljša, nisem pa imel zaradi tega težav. Temperaturo nastaviš in je to to. Poraba pod pričakovanji. Ima jo pa tudi moja teta (Zubadan) in mi tudi ni znano, da bi imeli probleme. Imel pa sem iste dileme kot Pbutec. Odnos, prodajne aktivnosti, ogledi, pripravljenost na odgovore in ponudbe,....
Vzel bi orginal micko (imel tri ponudbe), če bi:
- tisti, ki so mi jo ponudili bili prepričljiv. Kljub ogledu na hiši so mi ponudili brez razširitve za dva ogrevalna kroga. Ponujali so mi močnejšo - Zubadan.
- bili cenovno vsaj primerljivi (tudi 500€ več ne bi razmišlajal)
-...

V prejšnjem postu sem zasledil primerjao VW in Škoda. Če je takšna razlika med Orco in original, sem se pa tudi pravilno določil. Tudi pri avtu bi vzel Škodo. Smile

Lp Aleš
Včasih res ne morem doumet, kako se je tehnični trg v npr. zadnjih 20 letih spremenil.
Če je takrat tehnična odličnost pomenila pomenila vsaj 90% razloga za nakup določenega izdelka, danes skoraj nima več pomena. Ljudje ste namreč postali tehnično popolnoma nepismeni.
Že izjava, da bi raje imel Škodo kot VW pove vse.
(21.5.2020 ob 14:41)sassapo Napisal: Včasih res ne morem doumet, kako se je tehnični trg v npr. zadnjih 20 letih spremenil.
Če je takrat tehnična odličnost pomenila pomenila vsaj 90% razloga za nakup določenega izdelka, danes skoraj nima več pomena. Ljudje ste namreč postali tehnično popolnoma nepismeni.

Ironija, a nekje pred 20 leti je VW kupil Škodo in si sedaj delita precej sestavnih delov (npr. podvozje delajo v Volfsburgu in je enako za Golfa, Škodo, Seata... (se mi zdi da za 12 znamk/tipov vozil), imajo enake standarde kvalitete, enako šolanje kadrov... Tudi v Volfsburgu na koncu tekočega traku delajo popravke na kar 60% proizvedenih vozil (manj kot minuta na enega).  Tako tudi razlika med Škodo in Golfom ni več takšna kot je bila nekoč. Razlika je le v mentaliteti ljudi, kateri jih sestavljajo- Čehi vzgojeni v socilaizmu, kjer je vse dobro če kolikor toliko izgleda in Nemci znani po pedantnosti, za katere nič ni tako dobro, da ne bi lahko bilo boljše.
Podobno pa je pri nas. V šolskem sistemu na družboslovju, filozofiji, pedagogiki, umetnosti... učenci/dijaki/študenti padajo skozi okna zaradi prepolnih učilnic, na tehniških smereh pa se nabira pajčevina na stolih, mizah in razredih. Rezultat pa so takšni tehnični umotvori, katere najdeš po spletnih forumih. Meni na tem forumu zmaga tisti argument (smiselnio povzet!), da je pri TČ  vse kar je dražje od najcenejše možnega stran vržen denar.
(21.5.2020 ob 14:41)sassapo Napisal: Včasih res ne morem doumet, kako se je tehnični trg v npr. zadnjih 20 letih spremenil.

Neposrecena izjava, ker skoda brez tezav parira VW v vseh segmentih in v vseh karakteristikah, vse od udobja v voznji pa vse do kakovosti sestavnih delov. Tudi po izgledu je meni osebno skoda dosti bolj huda od VW. In ja, ce bi se moral odlocit, bi npr za 30k€ definitivno raje izbral skodo octavio vrs, kot pa novega passata. Sicer pa oba spadata v VAG grupo, v kateri je, kar nekaj avtov delanih na istih platformah, kot tudi ostali sestavni deli, ki so med seboj kompatibilni. 

Slika pove vec kot 1000 besed Wink

https://www.carthrottle.com/post/amp/the...nd-250bhp/
Moj dober prijatelj ima precej ugledno avtokleparsko - ličarsko delavnico.
Pri podrtih avtomobilih se vidi še precej večja razlika kot pri celem.
Kdor ne vidi razlike med Škodo in VW je milo rečeno tehnični idiot.
Ali drugače, če bo laže! Ali mislite, da bi VW koncern dovolil, da bi Škoda izdelovala enako kvalitetne avtomobile kot sam VW?
Zdravo, sicer smo zašli s teme, pa moja malenkost: imel SEAT Toledo 1.8 GLX. Razen plastike v kabini je ostalo bilo kot na golfu. Brez zajebancije. Sem pri kolegu " špenglerju " nekajkrat sposodil si dvigalo in vem kaj sem sam menjal. Za kontrolo / primerjavo, ker je imel golfe in pasate v svojem voznem parku. Nabavljali rezevne dele.

Nazaj na temo , avtomobilisti. Wink
Lep pozdrav
@sassapo pises bedarije. Na spletu imas ogromno clankov na to temo, v nemskem in angleskem jeziku. Na hitro sem ti poiskal enega v maternem jeziku, da se nebos mucil s prevajanjem Smile
https://www.google.com/amp/s/zurnal24.si...oda-334342

Plus tega sta VW in Skoda en koncern in to ze od leta 1991..

http://www.nastirihkolesih.si/skoda-je-v...nov-vozil/

Verjamem, da ima tvoj prijatelj izkusnje kaj se kleparije tice, dvomim pa, da ima tako pogosto v delu podrte nove modele ali Skode ali VWja, da bi lahko dal tako relevantne podatke, ker omenjena ze vrsto let delata en za drugega oziroma en z drugim in ne en proti drugemu. Tako, da VW nima Skodi kaj dovolit, kot pises. Ce pa govoris o modelih iz prejsnjega tisocletja pa je stvar drugacna. Takrat je bila razlika res ocitna. Pa se to samo na zunaj. Kot je ze @som napisal, dele so si avti iz danasnje VAG grupe delili ze takrat.
Podpis pod sassapov post Cool
Lani sem pri vulkanizerju na dvigalu opazoval octavijo in golfa oba zadnja modela. Podvozje kot dan in noc, to lahko opazi totalni amater, golf ima v sprednjem vpteju mnogo vec zglobov in kompleksnosti, zadnje togo vpetje pri octaviji je pa cista zmaga-kot moj "gumi" voz, ni cudno da sem nekoc do idrije kozlal ko smo se peljali na sestanek z sodelavcevo skodo, sedenje vzadaj je primerljivo omenjeni vpregi...Da ne bo pomote Skoda izdeluje zelo spodobna in kvalitetna vozila, vendar izurjeno tehnicno oko hitro opazi veliko razliko znotraj razredov napram vw, je pa skoraj podobni prepad med vw in audijem, imel (se imam oba fabio in passat) vse tri znamke doma in povem iz prve roke. Skodina strategija v prihodnosti je konec konkuriranja znotraj druzine ter spopad z cenovno ugodnimi Fiat, dacia, citroen itd.
(21.5.2020 ob 20:16)sassapo Napisal: Moj dober prijatelj ima precej ugledno avtokleparsko - ličarsko delavnico.
Pri podrtih avtomobilih se vidi še precej večja razlika kot pri celem.
Kdor ne vidi razlike med Škodo in VW je milo rečeno tehnični idiot.
Ali drugače, če bo laže! Ali mislite, da bi VW koncern dovolil, da bi Škoda izdelovala enako kvalitetne avtomobile kot sam VW?

Ok, tvoja kredibilnost se je s temi glupostmi pri meni končala. Ne znaš biti objektiven, tvoj mehanik pa je glupan, ki ne zna šraufat drugo kot vw in toliko je glup, da ne vidi da je pri škodi vse po istem kopitu in v istem kakovostnem razredu narejeno.

Tudi sam očitno hvališ le to, kar si se naučil pred xy leti in drugo pač ne znaš in ne sprejmeš.

In ker ste pripeljali povezavonz avti, je očitno, da so ene črpalke Dacia, ene Citroen, ene pa VW. Vse opravljajo svojo funkcijo, zdržijo 15 let, samo da ene pač le opravljajo svojo funkcijo, druge pa nudijo še uzitek, pa ponos lastnika, pa kak bonbonček katerema danes pravimo uporabniška izkušnja. Vsak pa potem nekaj hvali ...
Različne prioritete...bom zopet..., pogledi, uporabnost...
Tudi nemalo pasem TČ ima  ''klima in  prave'' TČ . Sem in tja zapišejo razliko, da so ene za zahtevne objekte, druge pa ne...
Tudi uporabniki smo različni … tudi pri avtih, ne? Sej ne, da Oktavija ni lepa, zame pač ni uporabna..., kot prvo stebriček vstop- izstop...brrr Sad ne hvala. Tud namest šotora je ne morem rabit, kot bi lohk tega https://de.motor1.com/skoda/roomster/  katerega niso realizirali... Wink 

No, sapoo... sej nekdaj si dal prednost (med drugimi-cenovno) pred mnogo ''klima TČ'' tudi Hotjetu… i ta ''pravi: prave i neprave'' Tongue  , pa na Vaillante ipd. smo malce pozabili.

Glede ponudb za TČ pa sem nemalokrat zapisal , da se ločijo lahko za par tisoč, za isto pasmo TČ(ter materiala), ter jih ne gre primerjat ''tko počez z drugimi''.
Spomnimo se nedavno nekega Alana? ''s kilometrino''FWjk …, čeprav so nekateri (svoj čas) trdili, da je najcenejša izbira...  tudi linki na druge niso zadostovali...
Vendarle, če bi se odločal med klimaTČ bi dal prednost npr. Daikinu, Hitachi, Panasonic, tudi LG ... pred Orca-micami.

PS. Mice so (laično) sklepam iz zapisov, crkavale na zahtevnejših razmerah...Kdor teh ni imel... je tudi zvozil brez težav.  
Tud ''isti avto'' lohk različno matraš... Material(zgradba, pasma) ob tem ni zanemarljiva Wink

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »