Splošno > Mnenja in predlogi
Rekuperacija

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacija
Hvala za odgovore.
Tudi jaz imam predvideno v spalnici dovod in v garderobi odvod. 
Imel sem vse predvideno, zdaj pa me monter prepričuje da v dve otroški sobi dam dovod in odvod zraka zaradi privatnosti, da ni prenosa zvoka zaradi podrezanih vrat.
Težava je, ker se mi podre cel sistem, zaradi dodatnih odvodov in moramv tem primeru povecati dovode zraka.
Vse kaze da bom naredil kot mi priporoča in sicer bom dodal odvode v otroške sobe.
Nevem, ce je to ravno smiselno, da se v en isti prostor daje dovod in odvod. Do takih situacij prihaja vecinoma v delu hise, kjer se kuhinja odpira v jedilnico in potem se v dnevno sobo. Za otroske sobe pa je po mojem mnenju to totalno mimo. Naredis tako, kot se dela po priporocilih stroke, dovod das cimdlje od vrat v sobo, da svez zrak, ki vstopa skozi dovodni ventil nato potuje cez celo sobo proti vratom in nato pod njimi naprej.
Kot sam ugotavljas se ti bo podrl cel sistem, ker bos moral dodajat cevi in ventile. Plus tega prenos zvoka zgolj zaradi nepodrezanih vrat nebo nic kaj manjsi. Vsaj obcutno ne. V tem primeru bos moral montirat se zvocno izolativna vrata, da bos dosegel zelen ucinek.
(18.2.2020 ob 14:14)gradnja_menges Napisal: Hvala za odgovore.
Tudi jaz imam predvideno v spalnici dovod in v garderobi odvod. 
Imel sem vse predvideno, zdaj pa me monter prepričuje da v dve otroški sobi dam dovod in odvod zraka zaradi privatnosti, da ni prenosa zvoka zaradi podrezanih vrat.
Težava je, ker se mi podre cel sistem, zaradi dodatnih odvodov in moramv tem primeru povecati dovode zraka.
Vse kaze da bom naredil kot mi priporoča in sicer bom dodal odvode v otroške sobe.

Dokler so otroci majhni, je vseeno. Ko zrastejo, pa tudi oni potrebujejo mir in privatnost. Bolj je tloris hiše odprt, bolj je problem, če so še vrata v sobe spodrezana.
Naredi sedaj, ko je možnost.
Mi nismo nič spodrezovali vrata, pa je čisto ok. Imamo pa centralni rekuperator.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »