Splošno > Mnenja in predlogi
Rekuperacija

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacija
Hvala za odgovore.
Tudi jaz imam predvideno v spalnici dovod in v garderobi odvod. 
Imel sem vse predvideno, zdaj pa me monter prepričuje da v dve otroški sobi dam dovod in odvod zraka zaradi privatnosti, da ni prenosa zvoka zaradi podrezanih vrat.
Težava je, ker se mi podre cel sistem, zaradi dodatnih odvodov in moramv tem primeru povecati dovode zraka.
Vse kaze da bom naredil kot mi priporoča in sicer bom dodal odvode v otroške sobe.
Nevem, ce je to ravno smiselno, da se v en isti prostor daje dovod in odvod. Do takih situacij prihaja vecinoma v delu hise, kjer se kuhinja odpira v jedilnico in potem se v dnevno sobo. Za otroske sobe pa je po mojem mnenju to totalno mimo. Naredis tako, kot se dela po priporocilih stroke, dovod das cimdlje od vrat v sobo, da svez zrak, ki vstopa skozi dovodni ventil nato potuje cez celo sobo proti vratom in nato pod njimi naprej.
Kot sam ugotavljas se ti bo podrl cel sistem, ker bos moral dodajat cevi in ventile. Plus tega prenos zvoka zgolj zaradi nepodrezanih vrat nebo nic kaj manjsi. Vsaj obcutno ne. V tem primeru bos moral montirat se zvocno izolativna vrata, da bos dosegel zelen ucinek.
(18.2.2020 ob 14:14)gradnja_menges Napisal: Hvala za odgovore.
Tudi jaz imam predvideno v spalnici dovod in v garderobi odvod. 
Imel sem vse predvideno, zdaj pa me monter prepričuje da v dve otroški sobi dam dovod in odvod zraka zaradi privatnosti, da ni prenosa zvoka zaradi podrezanih vrat.
Težava je, ker se mi podre cel sistem, zaradi dodatnih odvodov in moramv tem primeru povecati dovode zraka.
Vse kaze da bom naredil kot mi priporoča in sicer bom dodal odvode v otroške sobe.

Dokler so otroci majhni, je vseeno. Ko zrastejo, pa tudi oni potrebujejo mir in privatnost. Bolj je tloris hiše odprt, bolj je problem, če so še vrata v sobe spodrezana.
Naredi sedaj, ko je možnost.
Mi nismo nič spodrezovali vrata, pa je čisto ok. Imamo pa centralni rekuperator.
Če se komu da brati je kar nekaj informacij
https://www.rekuperacija-prezracevanje.si/
https://prezracevanje-feral.si/
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in imam vprašanje, ki ga nisem zasledil v temah.

V planu imam vgraditi prezračevalni sistem, vendar imama problem zaradi bližine ceste. Prezračevalni jašek bi se namreč nahajal cca 6 m od ceste, jašek bi sicer imel protizvočno zaščito, ki naj bi hrup zmanjšala za nekaj decibelov.

Ker gre za spalnico, je seveda ta podatek bistven, nikjer pa ne morem preveriti, kako zadeva deluje, saj ponudnik ne razpolaga s podatkom, na katerem objektu je takšna zaščita vgrajena.

Če kdo lahko pomaga, najlepša hvala!

Skok na forum:

Zadnje novice

Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje bivanja
08.12.2021 ob 12:52:28
Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje bivanja
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat v živo – Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »