Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Uporabno dovoljenje za novejšo hišo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uporabno dovoljenje za novejšo hišo
Kdo pa ti izdela DZO v primeru če si zidal do 3. gradbene faze sam s sorodniki in najetim zidarjem? Predelne stene , omete, talno gretje, estrihe, fasado, polaganje keramike in ostalih talnih oblog pa izdelal sam v lastni režiji. Imel bi račune recimo od montaže oken in montaže vodovodnih inštalacij (priklop talnega gretja in toplotne črpalke,vodovod po celi hiši), za elektriko pa bi mi kolega naredil brez računa?
Ali to izdela nadzorni, ki bo prišel 3x na obisk ko bo pregledal pri vsaki zaliti plošči ustreznost objekta?
Še vprašanje z moje strani. Leta 2017 smo pridobili GD, tik pred rokom 1.6.2018 smo oddali za hišno številko in jo dobili. Vselili smo se v hišo. Uporabnega dovoljenja nismo rabili.
Sedaj pa, če želimo karkoli v ZK (npr. hipoteko), notarka zahteva uporabno dovoljenje. Na Gursu imajo podatek, da so nam izdali odločbo po 1.6.2018 (logično). Očitno bomo morali pridobiti uporabno dovoljenje.
Grajeno je v skladu z GD, naredili smo pzi statike, nimamo pa pzi elektro in strojnih inštalacij. Ali se kar sedaj naroči oz. kaj naj naredimo?
Hvala za pomoč.

Zdravo,

Za UD rabim še del izjav, prilog, ipd za elektroinštalacije in strojne.
Projektant pravi:
elektroinstalacije – izjave izvajalca in meritve elektroinstalacij, gradbeni dnevnik
strojne instalacije – izjave izvajalca in poročilo o preizkusih in gradbeni dnevnik

Zdej glede gradbenega dnevnika mi ni najbolj jasno..? Gradbeni dnevnik za elektro in strojne prav posebej? Za zidarijo ok, to imam, ali za elektro in strojne izvajalci pravijo, da tega ni in da še nikoli niso oddajali kaj takega..

Glede elektra imam tisto "Izjavo za začano priključitev objekta za potrebe pregleda, preizkušanje in meritev elektirčne inštalacije" - kjer so gor podpisi izvajalec, pooblaščeni preglednik... to valda mora bit dost??

Rabim še kaj posebej na to temo?
Hvala.
Na vsakem objektu je očitno enaka zgodba,
Če ni dnevnika, izjav, meritev in dokumentacije NI plačila.
Potem pa izvajalec to čudežno najde.

Za elektriko se ta izjava nanaša na tvojo relacijo z Elektro.
Za UE je malce drugačna oblika.
Fino, kje to dobim?

..ko smo gradili, je bil zakon lih frišno zunaj, nobeden ni imel blage veze zakaj se gre in kaj je treba (še na UE, ne..) tako, da..
Na srečo pa sem imel izvajalce, ki so res korektni in ne bo nobenega problema karkoli dobiti. Problem je edino, ker sami nimajo izkušenj s tem in ne vedo kakšno izvajo zdej to napisat..

Dnevnik mora biti takšna knjiga kot je za zidarijo al kak? To se kupi v knjigarni tudi al lahko recimo na roke nardiš eno tabelo kaj se je delalo in kdaj..?
Neizpolnjen gradbeni dnevnik lahko kupiš v knjigarni.
Vse ostale odgovore pa ti lahko da nadzornik.
Saj si ga moral imeti ( po novem in po starem zakonu)??
A je za/ob oddaji vloge za UD pozrebno (zopet) plačati kakšno upravno takso? 
Če da, koliko?

Hvala.
Nisem prepričan ali je bilo brezplačno, ali pa sem dal okoli 4€.
(25.4.2020 ob 13:26)Pegaso Napisal: Nisem prepričan ali je bilo brezplačno, ali pa sem dal okoli 4€.

Hm...projektant mi govori o nekih 250€ +-, ki se nekako obračunajo glede na "vrednost investicije" ?
Evo, sem preveril, koliko sem plačal.
V zvezi z vlogo za pridobitev uporabnega dovoljenja se naloži plačilo upravne takse po tarifi 1 (4,5€) in po tarifi številka 42 (9,10€) v skupnem znesku 13,60€.
Meni je na koncu papirje skupaj zložil nadzornik, prej sem izpolnil kar sem vedel, zbral oz. pridobil certifikate o vgrajenih materialih od inštalaterja in električarja. Mogoče ti ima namen to računat...
(27.4.2020 ob 10:48)Jaco P. Napisal:
(25.4.2020 ob 13:26)Pegaso Napisal: Nisem prepričan ali je bilo brezplačno, ali pa sem dal okoli 4€.

Hm...projektant mi govori o nekih 250€ +-, ki se nekako obračunajo glede na "vrednost investicije" ?

To je za taksa izdajo gradbenega dovoljenja.
Pozdravljeni,

bi jaz kar tukaj povprašal. Torej imam večstanovanjski objekt star cca 15 let (končan 2006) in sem sedaj ugotovil da nima UD (takrat tega seveda ni nihče zahteval in meni in drugim se nič o tem ni sanjalo). Sedaj sem prišel pred dejstvo da to potrebujem in seveda dobivam različna mnenja. Bil sem na Upravni enoti kjer so mi rekli da rabim PID in dokazilo o zanesljivosti.

Doma imam načrt PGD in PZI, PID-a nimam verjetno ne obstaja. Ravno tako imam GD kjer se načeloma vse izide z dejanskim stanjem.

Objekt je bil adaptacija enostanovanjske hiše v tro stanovanjsko. To je bilo napisano v lokacijski in pa tudi v GD , tako da bi moralo biti tudi v redu. Komunalni ni bil plačan saj ga občina ni zahtevala in to je zabeleženo tudi v GD. Etažni elaborat je tudi narejen

Torej problem je v temu da se arhitekti izogibajo tem reševanjem, potem eni mi govorijo naj poiščem arhitekta, drugi projektanta, tretji naj dam sam vlogo.

Ve nekdo tukaj točno kakšen je postopek rešitve, na koga naj se obrnem, karkoli bolj otipljivega od tega kar imam sedaj .

Hvala in lp
Formalno imaš še gradbišče.
Za uporabno dovoljenje torej potrebuješ izpolnjeno vlogo, ki ji boš priložil PID in dokazilo o zanesljivosti.
Vlogo lahko izpolniš sam, ali pa najdeš arhitekta.

Kje in kako boš dobil podpise za nazaj pa  je druga tema.
Imaš pa večstanovanjski objekt, tako da samograditeljstvo ne pride v poštev.
Torej glede na to da PID-a nimam vsekakor potrebujem arhitekta da to naredi?

Od koga vse potrebujem podpise?

V bistvu bom verjetno sam urejal z strinjanjem vseh, kar se tiče samograditeljstva. Ker drugim se j.....

Skok na forum:

Zadnje novice