Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Dokazilo o zanesljivosti objekta

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokazilo o zanesljivosti objekta
(19.12.2019 ob 23:54)Bojan1967 Napisal: Kaj pa narediti, če ti izvajalec ne izroči DZO (mene ucenjuje s plačilom nekih kao dodatnih del, na kar pa ne pristanem)?!

Ali (kako) lahko pridem do uporabnega dovoljenja-s tehničnim pregledom/prevzemom?

Hiša ima že katastrski vpis, delana je pa "strogo" po projektu.

V naprej hvala za odgovore.

Evo, tudi pri meni je enak primer. 
Izvajalec na koncu ponori do neskončnosti z dodatnimi deli, količinami in cenami, ker verjetno ve, da nas lahko drži v šahu z DZO. 

Ni mi še jasno, kako to zadevo rešiti na miren način.
(6.1.2020 ob 06:34)hisamiha Napisal:
(19.12.2019 ob 23:54)Bojan1967 Napisal: Kaj pa narediti, če ti izvajalec ne izroči DZO (mene ucenjuje s plačilom nekih kao dodatnih del, na kar pa ne pristanem)?!

Ali (kako) lahko pridem do uporabnega dovoljenja-s tehničnim pregledom/prevzemom?

Izvajalec na koncu ponori do neskončnosti z dodatnimi deli, količinami in cenami, ker verjetno ve, da nas lahko drži v šahu z DZO. 

No, sem "vesel", da nisem edini tak primer!? Verjetno o(b)staja samo pot preko odvetnika...
Bravo. Lepe zakone so spisali. Mladi do lastne hiše več ne bodo prišli, razen posameznikov z debelimi denarnicami. Teh seveda ni veliko.
(6.1.2020 ob 14:12)Bojan1967 Napisal:

No, sem "vesel", da nisem edini tak primer!? Verjetno o(b)staja samo pot preko odvetnika...

Bom verjetno spremenil vlogo za priglasitev dela, kjer bom namesto "našega" izvajalca napisal SAMOGRADNJA. Tako bomo tudi napisali v DZO.
(6.1.2020 ob 14:25)hisamiha Napisal:
(6.1.2020 ob 14:12)Bojan1967 Napisal:

Bom verjetno spremenil vlogo za priglasitev dela, kjer bom namesto "našega" izvajalca napisal SAMOGRADNJA. Tako bomo tudi napisali v DZO.

Baje se spreminja zakonodaja na tem področju-v smislu, da DZO za enostanovanjske objekte ne bi bil več potreben (tako kot prej)!

Zdaj potrebuješ DZO tako za npr. 14 nadstropno stolpnico kot za pritlično enodružinsko hišo?!

Upam, da bo kaj iz tega.
(7.7.2019 ob 18:41)zerdoner Napisal: DZO sem sam izpolnil. Lahko ti pošljem pdf kako izgleda. Pusti mi mail in ti ga pošljem. Ni pa to nič zahtevnega. Edino kar moraš tukaj dobiti od drugega je podpis nadzornika, ki si ga imel, ostalo pa vse sam napišeš in se tudi sam podpišeš pod odgovorno osebo, investitorja, izvajalca...

tudi midva sva gradila sama in bi želela ta obrazec.. mi ga lahko prosim pošljete na mail
(31.3.2020 ob 10:17)pegram Napisal:
(7.7.2019 ob 18:41)zerdoner Napisal: DZO sem sam izpolnil. Lahko ti pošljem pdf kako izgleda. Pusti mi mail in ti ga pošljem. Ni pa to nič zahtevnega. Edino kar moraš tukaj dobiti od drugega je podpis nadzornika, ki si ga imel, ostalo pa vse sam napišeš in se tudi sam podpišeš pod odgovorno osebo, investitorja, izvajalca...

tudi midva sva gradila sama in bi želela ta obrazec.. mi ga lahko prosim pošljete na mail

jaz bi tudi prosil tole. Hvala!
(1.4.2020 ob 10:51)Tmontažna150 Napisal:
(31.3.2020 ob 10:17)pegram Napisal:

jaz bi tudi prosil tole. Hvala!

Tudi jaz bi prosil ce mi kdo poslje tale  obrazec. 
Hvala
Najbolje, da se kar prilepi link do dokumenta pa je mir.
Link do obrazca vodilna mapa dzo: https://www.gov.si/assets/ministrstva/MO...jekta.xlsx

Primer izpolnjenih obrazcev za pridobitev UD:
https://www.gov.si/assets/ministrstva/MO..._5_DZO.pdf

Tu naj samo omenim, da na zadnjem linku obrazci niso v celoti izpolnjeni, ravno v prilogi 5 manjka navedba vseh delov DZO-ja.

Zanimivo, da vam projektant ali nadzor ne podata teh odgovorov ... ali pa tudi ne ...
Osebno še nisem tako daleč, sem pa raje za druge napisal da ne bo spamov kdo vse bi tole imel.
Drugače pa sedaj vidim, da so vsi obrazci objavljeni tukaj https://www.gov.si/podrocja/okolje-in-pr...e/obrazci/
Check out this top Mastiff dog blog

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »