Kar naredi dom > Vrt in okolica
Servis motokultivatorja Gorenje Muta

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Servis motokultivatorja Gorenje Muta
Starejši sosed me je zaprosil za pomoč. Ima motokultivator Gorenje Muta (oznake ne ve). Pri poskusu zagona mu je vrglo ven svečko Big Grin (navoja praktično ni več).
Razmišlja o popravilu (menjava glave ali kar koli pač) pa ne najde serviserja. Kdo to sploh popravlja? Po možnosti v okolici Kamnika.
V poškodovan navoj se vstavi Helicoil vložek pa je za vedno rešeno.
LP Janko
Vsak avtomehanik to naredi. Popravilo takega navoja ni raketna znanost.
Opara Domžale
Človek pa res ne ve, kaj vse obstaja. Hvala :-)
Res pa bi rabil nekaj orodja. Se pozanimamo.
Helicol vložek že mogoče, samo kako boste pa 100% da ni opilkov v komori.
Jst prisegam samo še na servis Vode Dol pri Ljubljani oz še mal naprej.

če bi se že sami lotili potem glava dol in ustvarjanje absolutno se pa pozanimat koliko pride nova glava.
Fičo, ne kompliciraj. Ko je navoj vrezan, motor parkrat zavrti pod polnim gasom, da se izpiha, lahko pa na sesalec priklopiš tanjše cevko in posesaš, če pa slučajno kaj ostane notri, pa aluminij takoj zgori.
LP Janko
dunda Napisal:Človek pa res ne ve, kaj vse obstaja. Hvala :-)
Res pa bi rabil nekaj orodja. Se pozanimamo.

Za enkratno uporabo se to ne izplača nabvljat, bo predrago. Pozanimaj se pri mehanikih, kdo bi to imel. Postopek pa sem opisal v odgovoru fičkotu.
LP Janko
karatako ti temu praviš kompliciranje jst pa preventiva....
samo en mali opilek je dost da se naredi škoda, pač sem tak da imam raje preventivo kot kurativo.
kako bo pa kdo naredu je pa njegova odločitev. nekateri nikoli ne delajo servisa na vrtnem orodju, jst ga vsako sezono, na določenih strojih tudi dvakrat....
Fičo, jaz to govorim iz prakse, ti pa iz teorije. Prve vložke sem kupil konec sedeinsedemdesetega leta (to je bilo v prejšnem stoletju), ki večini sploh še niso bili poznani. Verjemi, da sem jih od takrat veliko vgradil in dobro vem, kaj je prav in kaj ne. Komentiraj tisto, kar res obvladaš v praksi, ostalo pa prepusti tistim, ki to res obvladajo.
LP Janko
Pozdravljeni,

Na Gorenje Muta imam težave, in sicer z menjalnikom.
V menjalniku ropota, ko stisnem sklopko. V prostem teku ropota ni...

Zanima me, ali obstaja kak mojster, ki bi zadevo znal popravit. Zaželeno bi bilo, da bi bil iz pomurske regije.

Za vse info se že vnaprej zahvaljujem.
Jutri v ponedeljek pokliči Štruc Muta, pa ti bodo povedali, kateri servis je v tvoji bližini. Nisi napisal, odkod pravzaprav si, Pomurje je ogromno...

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »