Opremljanje doma > Ostalo
Predelava spalnice na dve ločeni sobi

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predelava spalnice na dve ločeni sobi
cevapčiče čez spalnico nositi se sliši zelo zanimivo.
Jaz bi tuhtal v tej smeri, riši sam in si postavljaj posteljo in omaro v spalnico. Moram priznat da je tudi moj blesav, zato tudi me zanima kakšna dobra rešitev v tem smotanem tlorisu.

Priložene datoteke
.jpg   pss soba.jpg (Velikost: 87,65 KB / Prenosi: 268)
Tale rešitev tudi pripomore k povečanju prostora:
[Slika: omarne-postelje-gif.jpg]
Varianta bi bila tudi tale, v kolikor je seveda možno narediti vrata v nosilni steni.

Prednost je povezava z balkonom in dnevnim prostorom - kuhinjo, slabost je majhen prostor (poleg izvedbe že omenjenih vrat).
Postelja, ki se zloži v kavč tudi pride v poštev - s tem se nekako poveča dnevni prostor. Garderoba staršev je na hodniku, samo kakšna komoda za spodnje perilo je ob postelji.

Priložene datoteke
.jpg   belovic-2 spalnici.jpg (Velikost: 86,36 KB / Prenosi: 246)
in potem tisti ki leži ob steni ponoči na WC pleza čez drugega,... in tako vsako noč ne vem koliko let,...
Anja Napisal:... Aja vrata v spalnico bi dala harmoniko, ali gosto zaveso.
Zakaj pa ne drsnih vrat?
Za v otroško sobo pa kaj takega.

Sicer pa, tole ne more biti nikoli spalnica, glede na balkon. Pa tudi tloris je prav zanimivo ... za...an. Edino, če je garsonijera, pa še to je tloris ... obupen.

LP, steklenicka
LP, steklenička
Zato ker vrjetno hočeš se kdaj seksat v življenju?
steklenicka Napisal:
Anja Napisal:... Aja vrata v spalnico bi dala harmoniko, ali gosto zaveso.
Zakaj pa ne drsnih vrat?
Za v otroško sobo pa kaj takega.

Sicer pa, tole ne more biti nikoli spalnica, glede na balkon. Pa tudi tloris je prav zanimivo ... za...an. Edino, če je garsonijera, pa še to je tloris ... obupen.

LP, steklenicka
Zato, ker je v mojem predlogu odrezan vogal spalnice, da ima otrok cim vecjo sobo. Posledicno pa zmanjka stene ob kateri o bi se drsno krilo lahko zapeljalo. Ce se odpove globoki omari v spalnici, bi sla pa tudi drsna vrata skoz. Oz bi bilo tudi s krilnimi lazje.
Več glav, več ve ...
@Anja,...

tole verjetno ne poznaš,...

https://www.trgovina-kalcer.si/kaseta-d ... -1000-2100

seveda obstaja v različnih dimenzijah,... in drsna vrata se ne drsajo ob steni ampak v steno,...
steklenicka Napisal:Sicer pa, tole ne more biti nikoli spalnica, glede na balkon. Pa tudi tloris je prav zanimivo ... za...an. Edino, če je garsonijera, pa še to je tloris ... obupen.

LP, steklenicka

verjemi mi, da se tudi jaz arhitektu stavbe kar pogosto spomnim mame Wink a po drugi strani kapo dol tistim, ki iz takšnih zaj...ih konceptov uspejo narediti uporabne in dobre rešitve (vsakič se spomin rešitev 28m2 švedske IK... in kaj vse so uspeli izvleči iz te kvadrature)

Omare globine 60cm pri tako malih prostorih tj. spalnici nikakor ne pridejo v poštev, kvečjemu 50...

Pa še nekaj, nosilne stene ne mislimo prebijat zaradi kompleksnosti izvedbe in predvidenega budgeta, ki tega zagotovo ne bo prenesel :roll:
Tidra Napisal:@Anja,...

seveda obstaja v različnih dimenzijah,... in drsna vrata se ne drsajo ob steni ampak v steno,...

Hvala poznam zelo dobro, tako iz tehničnega kot uporabniškega stališča Wink
Tidra Napisal:@Anja,...

Poznam zelo dobro, a v moji osnovni ideji ni dovolj stene za kaseto vgradit.
Več glav, več ve ...
dober mesec in uspelo nam je kompletno renovirati stanovanje in hkrati realizirati idejo o predelavi večje sobe na dve manjši... zamisli o prestavitvi balkonskega okna za dober meter in delno poševna razširitev otroške sobe sta se pokazali kot ta pravi in naposled ima hčera svojo sobo, ki pa v živo sploh ni tako majhna kot se je sprva zdelo... za primerjavo naša najstniška leta v dijaškem in študenstkem domu smo preživeli v še manjšem prostoru in to skupaj s cimrom  Big Grin
Mogoče še en detajl kako smo skrili inštalacije klime, elektrike in kabelske na vzdolžni nosilni steni spalnice, kjer nismo želeli "štemat" Idea

Priložene datoteke Predogledne slike

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »