Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Nov gradbeni zakon in prizidek

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov gradbeni zakon in prizidek
2800 danK?
http://www.arso.gov.si/vreme/poro%c4%8d ... sezone.pdf
Meni povprečje izgleda bližje 3300 danK. Ok, recimo 3100 danK zaradi globalnega segrevanja.

1€ na cm debeline na kvadratni meter?
http://www.fasaderstvo-oblak.si/fasade/cenik/
Meni je videti da so cene bližje 0,75€/(cm*m2), če primerjam cene za 15 in 20cm fasade, pri primerjavi med 5 in 15cm pa je cena dodatnih centimetrov še nižja.

18 let?
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV5263
Po tem viru je predvidena življenska doba 30 let, ob upoštevanju vzdrževalnih stroškov v višini 30% investicije.

0,026€/kWh je kolikor sam uspem razbrati ok.

Torej, če izračun ponovimo z mojimi predpostavkami:
1. 8cm, 0,376W/m2K, 28 kWh/a, 6€*1,3 + 30*0,73€ = 29,7€
2. 15cm, 0,226W/m2K, 17 kWh/a, 11,25€*1,3 + 30*0,44€ = 27,8€
BojanF Napisal:Meni povprečje izgleda bližje 3300 danK. Ok, recimo 3100 danK zaradi globalnega segrevanja.
Priznam.
Citat:Meni je videti da so cene bližje 0,75€/(cm*m2),
Priznam - pri tem fasaderju. Sedaj ne bom šel iskat cenikov pri drugih. Imam pa občutek da ni ravno korektno. Pred precej leti, sem se pogovarjal z dvema delavcema pri fasaderjih, sta rekla, da za 16 cm fasade samo za lepljenje plošč porabi dvojni čas kot pri 8 cm. Čas, ki sta ga navajala se je cenovno enačil s ceno plošče.
Citat:Po tem viru je predvidena življenska doba 30 let, ob upoštevanju vzdrževalnih stroškov v višini 30% investicije.
. To pomeni, da strošek investicije daje 23 let amortizacije, ali pa za 30 letni račun povečaš investicijo za 30%.

S tvojimi podatki se res tehtnica nagne k 15 cm izolacije. V obeh primerih je razlika neznatna le kaka 2 €/m2 ali pri hiši 200 do 300 € za vso dobo.

Se pa odpre nedorečeno vprašanje: Kakšna je obrestna mera za kredit investicije in kakšna bo rast cene energenta za vso dobo računa?
Nimam časa - sem v penziji!
In to je vse nepomembno. Ker ni zakonsko zahtevana izolacija zaradi "ekonomske upravicenosti".
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Pozdravljeni! 
Zanima me, če je potrebno gradbeno dovoljenje po novem zakonu za zunanje montazne stopnice, izdelavo novega preboja za okno, ter rasiritev okna na dveh od 12 okn na hisi, izdelava nadstreska 15m2 na terasi, ki se naslaja na obstojeco streho se ne spreminja konstrukcija strehe, po novem gradbenem zakonu bi bilo to vse rekonstrukcija ali se potrebuhe gradbeno dovoljene za vse to?
Pozdravljeni! 
Zanima me, če je potrebno gradbeno dovoljenje po novem zakonu za zunanje montazne stopnice, izdelavo novega preboja za okno, ter rasiritev okna na dveh od 12 okn na hisi, izdelava nadstreska 15m2 na terasi, ki se naslaja na obstojeco streho se ne spreminja konstrukcija strehe, po novem gradbenem zakonu bi bilo to vse rekonstrukcija ali se potrebuhe gradbeno dovoljene za vse to?
Večanje oken ali dodajanje zunanjih odprtin v objektu se smatra kot poseg v nosilno konstrukcijo. Za takšen poseg potrebuješ gradbeno dovoljenje.
Pozdravljeni,

mene pa zanima naslednje. Hiša je bila grajena pred letom 1965 in je imela gradbeno dovoljenje- do tukaj je vse vredu. Nato je bilo dograjeno zaprto stopnišče v začetku 70 let. Hišo bi rad obnovil in zaradi večjih posegov potrebujem novo gradbeno dovoljenje. Zanima me, če lahko pričakujem težave, ker zaprto stopnišče ni bilo v gradbenem dovoljenju? Ali lahko prijavim priglasitev del in rušitev zaprtega stopnišča, potem hiša več ne ni bila neskladna gradnja in bi novo gradbeno dovoljenje za večji poseg bilo izdano?

Hvala za odgovore.
Pozdravljeni,

kaj pa narediti v primeru če prizidek že stoji in se je gradilo na črno?
Kako legalizirati gradnjo prizidka?

Skok na forum:

Zadnje novice

Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
24.02.2021 ob 12:46:27
Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
Želja po lastnem domu je zagotovo močna pri vsakem človeku, saj nam ta daje občutek varnosti in prostor, kjer lahko resnično poženemo... Beri dalje »
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »