Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Načrt za izdelavo zidu za teraso

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Načrt za izdelavo zidu za teraso
Pianist, če sem malo zloben, ko je ena novinarka izpostavila problem prenaseljenosti planeta, ji je eden vodilnih intelektualcev današnjih dni odvrnil, da za to obstaja zelo elegantna rešitev, če želi sama kaj storiti za zmanjšanje tega problema.

Če razumeš kaj mislimSmile

Sicer pa, ker je dež zunaj, lahko teoretiziam tud po cel dan.
Zid tik pred koncem, manjka še samo zadnja vrsta:

[attachment=o30060]

Zamudno delo, ampak kaj čem. Namešal sem tega betona. Spodaj sem napeljal drenažno cev, izotekt je spodaj položen, moram ga še potegniti navzgor.

Priložene datoteke
.jpg   IMG_3943.jpg (Velikost: 144,51 KB / Prenosi: 380)
Marko1976,
pohvalno.
No, ja , glede na brzino potemtakem pričakujemo otvoritev Terase za 25. maja - Dan Mladosti- ko boš imel likof?? :lol: Big Grin
No, ja , ali sem se zmotil :?: :?:
Lep pozdrav
Som, malo sem pohitel, zazidano je do konca, danes potegnem izotekt navzgor še do konca, tak da sem za dva dni prehitel napoved...Smile
Škarpa izgleda tako:

[attachment=o30077]

Pri stopnišču pa tako:

[attachment=o30076]

Zdaj bom poopažil za betoniranje stopnišča. Zanima me, kako rešiti z izotektom na stopnišču? Nameraval sem ločiti škarpo od stopnišča, da ne bi vlaga iz stopnišča, ki spodaj ne bo zaščiteno, prodrla v škarpo.

Kako se to naredi drugače? Cela škarpa je na vseh delih, kjer bo zasuta, hidrizolirana z izotektom, tudi na "stiku" s hišo.

Kaj pa armatura - je dovolj samo položna poševno horizontalna mreža ali tudi kaj napeljem v same stopnice? Mrežo bom sam naredil s palicami fi 8.

Debelina stopnišča na najtanjšem delu je 10 cm OK?

Za beton lahko uporabim istega, kot sem z njim polnil zidake? (Cement in šoder 0-16)?

Priložene datoteke
.jpg   IMG_3978.jpg (Velikost: 134,33 KB / Prenosi: 227)
.jpg   IMG_3976.jpg (Velikost: 144,82 KB / Prenosi: 226)
Terasa po nadaljnji ureditvi okolice in začasni položitvi starih "tlakovcev":

[attachment=o30190]

[attachment=o30189]

Priložene datoteke
.jpg   IMG_0129.JPG (Velikost: 171,41 KB / Prenosi: 222)
.jpg   IMG_0141.JPG (Velikost: 154,53 KB / Prenosi: 226)
Marko1976,
lepo se vidi. Sicer mesec ni kasneje, po " Dnevu Mladosti", pa vseeno. Se to pripravlja otvoritev ?  Wink
Lep pozdrav
lep pozdrav vsem ,sem prvič na tem forumu ,zanimivo branje , rabim pa malo pomoči , mi lahko kdo pomaga najti načrt za PIPER PA 23 AZTEK, to letalo mi je zelo všeč pa bi ga rad naredil ,trenutno sem naredil VALCERJA sedaj delam pa CESNO 182 hvala za pomoč
Skupaj s škarpo ponavadi pride...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Po dolgem času nadaljujem tukaj.

Zdaj izdelujem obe stopnišči za teraso.

Postavil sem armaturo in opaže. Zgoraj sem naredil dodatni temelj na vrhu stopnišča, spodaj pa zasidral armaturo v obstoječ temelj, ki povezuje zidove odspodaj. Kak komentar, če je zadeva OK?

glede na to kar ste vse napisali bi bilo fajn videti koncen izdelek Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »