Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Načrt za izdelavo zidu za teraso

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Načrt za izdelavo zidu za teraso
Seveda daje več.
Sploh ker imaš konstrukcijo, ki ni sposobna sipat nobene energije, tako da imaš faktor obnašanja q = 1,0.

Kar poračunaj, pa boš videl.
Čakam odgovor na to vprašanje.
Citat:Ali to pomeni, da steber ne bo služil svojemu namenu vsaj 50 let, brez da bi dodali stremena?
Nimam časa - sem v penziji!
Plodna debata, ki jo z navdušenjem spremljam. Seveda se kot laik ne bom vmešaval.

Jaz sem pred Veliko nočjo položil izotekt na temelj horizontalno, pa še eno vrsto zidakov potem na izotekt na "suho", da preverim, če se matematika izide, in kot kaže, bo šlo po načrtih:

[attachment=o29920]

Priložene datoteke
.jpg   IMG_3708.jpg (Velikost: 131,87 KB / Prenosi: 478)
No, kar se tiče drenaže: Malo sem priredil sliko, vzel sem jo tu s foruma od enega uporabnika, pa priredil, pardon:

[attachment=o29933]

Vidi se, kako bi splaniral postavitev drenažne cevi, dejansko bi jo položil na 15 cm visok spodnji del temelja, tik ob zidake. Ali je to OK? Pa drenažni agregat lahko nasujem tudi tako, kot na sliki, nad cev ob zidake - spodaj ob spodnjem delu temelja ni nujno?

Priložene datoteke
.jpg   drenaza.jpg (Velikost: 113,52 KB / Prenosi: 425)
Marko1976,
drenaža mora biti na najnižji točki temelja = pod njim, da odvaja vodo. Ali imaš ta pasovni temelj v padcu, da bo po drenažni cevi odtekala voda? :? Upam, da nimaš perforirano po celotnem obodu. Da ni kot kakšen " ceker ", od Ribnčana Urbana. Confusedhock:
Glede na tvoj teren bo tudi tako v redu. :wink:
Lep pozdrav
Som, OK, sem si mislil, da mora biti na najnižji točki, samo sem moral probat vprašat...Smile Temelja seveda nimam v padcu...Smile Tako da bom potemtakem napeljal drenažno cev ob temelju, padec bom naredil na zemljini - vprašanje: kakšno cev naj potemtakem nabavim, ker je še nisem... Najmanjši možen fi je kakšen? Cev nameravam speljati kar v ponikalnico, ki jo delam ob terasi.

Še nekaj - v kolikor na terasi napravim kanaleto za požiranje vode, ki bo pritekala po stopnišču in od strani

http://www.gorec.info/kanalete.php

Kako napravim iztok iz take kanalete v neko KCM cev? Predvidoma sva rekla, da bi bil dovolj fi 5 take cevi?

Gre pa v tej fazi za to, da moram na zidu pripraviti preboj za to cev, da gre v ponikalnico - koliko nižje naj bo ta preboj od pohodne površine terase, če bom napravil kanaleto?
Glede drenažnih cevi od Ribnčana. Če je cev v vodi mora funkcionirat. Znotraj cevi je manjši tlak kot pa zunaj, zato se mora voda porivat v cev. Ne glede na to, kje so luknje.
Lahko še enkrat - v kolikor na terasi napravim kanaleto za požiranje vode, ki bo pritekala po stopnišču in od strani

http://www.gorec.info/kanalete.php

Kako napravim iztok iz take kanalete v neko KCM cev? Predvidoma sva rekla, da bi bil dovolj fi 5 take cevi?

Gre pa v tej fazi za to, da moram na zidu pripraviti preboj za to cev, da gre v ponikalnico - koliko nižje naj bo ta preboj od pohodne površine terase, če bom napravil kanaleto?
Tématika v zvezi z odvodnjavanjem ne žanje nekega zanimanja, pa bom vprašal nekaj drugega:

Sem malo zaskrbljen, ker tile betonski opažniki niso preveč močni. Plus tega jih trenutno med seboj zidam z malto, ki tudi ne nudi nekega zadovoljstva v smislu trdnosti zidu/stebrov:

[attachment=o29982]

Pa vendar - ali lahko računam na zadostno trdnost zidu, ko bom ulil beton v zidake? Armatura je po izračunih ustrezna, je pa res, da me skrbi, da nisem vertikal postavil preblizu roba zidaka, na ta način beton palice ne bo z vseh štirih strani zaobjel v enaki debelini?

Lahko betonske opažnike teoretično tretiram zgolj kot "opaže", ki bi jih v primeru opaženja pač odstranil, zidaki pa pač ostanejo - funkcije nosilnosti pa nimajo - jo bo prevzel uliti beton?

Priložene datoteke
.jpg   IMG_3882.jpg (Velikost: 140,56 KB / Prenosi: 206)
Teh opažnikov ne rabiš z malto fiksirati. Jih samo zložiš enega zraven drugega, ter poravnaš z lato, nato pa jih zafilaš z betonom. Vse obremenitve bo prevzel beton.
Opažni bloki so zgolj opaž in kot taki tudi ne doprinesejo veliko k trdnosti objekta. Armaturne palice morajo biti odmaknjene od stene zidaka najmanj 2 cm oziroma odvisno od frakcije betona.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Hvala, glede tega sem pomirjen, da bo beton prevzel obremenitev...

Sicer pa: "Armaturne palice morajo biti odmaknjene od stene zidaka najmanj 2 cm oziroma odvisno od frakcije betona." - Tu pa je problem, ker se ponekod odmaknjen za kak 1cm, ponekod pa sploh nič - ali se naj poslužim rešitve, da vertikalne palice čisto malo "zvijem/nagnem", da se za 2cm odmaknejjo od zidaka? Spodnji zidak, ki je še pod zemljo sicer, bi v tem primeru bil še problematičen od spodaj na stiku s temeljem, tekom 10 ali 20 cm navzgor pa bi palica že bila odmaknjena? Je problematičen tak "zvin" palice za 2cm? Menim, da ne... Bom pa vesel potrditve...

Hvala...
Naredis tako kot to delajo Hrvatje Smile

https://www.zurnal24.si/svet/ha-ha-tudi ... nga-327468
Marko1976 Napisal:Je problematičen tak "zvin" palice za 2cm? Menim, da ne... Bom pa vesel potrditve...

Hvala...

Bolje bo, da so malo zvite, kot pa, da so čisto ob steni. Sicer pa naj bi bile pozicionirane ob zarezi v kvadru kamor se namesti horizontalne palice.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Joj koliko se tu komplicira z nekimi izračuni. Ja kot da se bo delala 250m stolpnica. Če bi mojsti pred 50 leti tako komplicirali, bi bilo v SLO samo 2k prebivalcov in ne 2mio. Kar pa bi bilo po eni strani tudi bolje...maj ljudi, manj teletov....

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »