Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Prenova kopalnice - podometi kotliček

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prenova kopalnice - podometi kotliček
(5.10.2020 ob 10:32)NeRo Napisal:
(5.10.2020 ob 08:26)fery Napisal: Ali za vgradnjo podometnega splakovalnika s samonosilnim ogrodjem zadostuje, če montiran na knauf steno z debelino 12,5 cm? Zaradi nosilnosti in vpetosti ogrodja. Kolikor vidim po slikah in navodilih, se večino teže prenese na tla.

Torej, se lahko naredi stena z 12,5 cm knaufom?
Stena še ni postavljena.

Hvala za odgovor.
Kiitos!

Večino teže gre v tla dokler ni obešene školjke in kakšnega 100kg dedca gor. Big Grin
Lahko se zmontira, je pa treba profile ob kotljičku dodatno ojačat. Jaz sem naredil z dvema UA profiloma s kotnikom prišraufana v strop in tla. Navadni profil ni dovolj močen.

Hvala za odgovor.
Zajeb** sem, ko sem pisal vprašanje. 
Stena bo bila iz SIPOREXA :: bo zadostovalo torej 12,5 siporex? 
Školjko sem mislil imeti visečo...
Jaz bi odstranil vse, kaj pa ti veš, kako so knauf stene stabilne, kako je bilo delano in najlepše je, da če je to na knauf lepljeno imaš manj dela, kot velika večina ljudi z renovacijo svojih kopalnic.
Najprej staro ven, potem pa sanacija tako kot se zagre. Saj ja to delaš enkrat za kar nekaj časa
Ko smo že pri podmetnih kotličkih.
A mi lahko kdo iz izkušenj pove, ali obstaja kakšna kvalitetna razlika med Geberit Duofix Basic UP100 in UP320?

Ja, ok, manj tipka imaš na izbiro, samo na to mene briga. 
Ja, UP100 je industrijski, ki ga kupujejo investitorji...ampak a je razlog, da si ga ne bi dal v kopalnico.

Po domače povedano, a mi bo odplaknil shit iz školjke, samo to me zanima?

Hvala, mojstri

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »