Opremljanje doma > Kuhinjska oprema
Kavomat

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kavomat
Moja v dobri minuti je pripravljena za kuhanje kave in pripravo kapučina.

Po cca 10 minutah neuporabe se avtomatsko samoočisti in izklopi.
Dolžina kave, prava mešanica le-te in predvsem "penca" v skodelici pove marsikaj.
Tej “penci” jaz pravim “smetana” Smile in res je, po tem se vidi kvaliteta kave. Tudi v gostinskih lokalih je to prvi pokazatelj ali imajo dobro kavo, predvsem pa, ce jo zna pravilno pripravit tisti, ki je za kafe masino. Ker lahko imas najboljso kavo, pa ce jo pripravlja salabajzer bo brez te “smetane” oz “pence” po vrhu, torej vodena. Verjetno bo marsikdo pomislil, kaj pa je to skuhat kavo na avtomatu. Potegnes rocko, stisnes gumbek in je to to. Pa ni, je kar nekaj faktorjev ki vplivajo na izgled in pa okus kave v skodelici.
Popson31 Napisal:@klempa malo ga biksas, vsaj 5 minut da se ogreje na delovno temperaturo?? Ce v dveh minutah ni pripravljen za kuhanje kave, potem pac ni za nikamor.

Mojster: " My Silvia would heat the boiler enough to indicate it was ready within about 5 minutes of being turned on. I never tried to make espresso that quickly but I tried it once or twice with only a 10-15 minute heat up period, it will produce a drink but the quality of that drink really suffers due to the group not being up to temp. " - > preprosto rabi, da se segreje na pravo temperaturo za pravo kafo (ne govorim o kapsulah...); je pa notri 1,100 W bojler...če najdeš kaj boljšega, hitrejšega, javi Smile

Klempa
Popson katero mašinco imaš to? Link ni vec dejaven..

Se tudi sam nagibam k nakupu kavomata.. Gledam nespresso na kapsule ali pa kaksen nov philips..
Kako se kaj obnesejo kaksne alternativne cenejse kapsule?
Sam sem pred leti dobil, ko sem delal v BSHju, Bosch kavni avtomat, ki je bil res vrhunski...Cena je bila v rangu 1000eur. Mi je služil kakšnih 5-6 let preden je crknu. Elektronika šla rakom žvižgat.
Po tistem sem marsikje pil kave iz raznoraznih avtomatov in ne morem reč, da so bile kave na nivoju Boscha. Aroma, kavna pena, temp kave, penjenje mleka, čvrstost penjenega mleka, enostavnos čiščenja, nastavitve, kvaliteta zmlete kave...skratka kot pravijo...kolikor denarja toliko muzke.
Tako, da sedaj doma laufam đezvo, ker 1k sigurno ne dam za avtomat tiste cenene pa raje nimam.
Torej katera espresso mašina je potem ok?

Imel bi:
- da zna narediti pravi italjanski espresso
- da sproti melje kavo
- se enostavno čisti
- tam do ~300€
- razne mlečne penice niso potrebne..
Ravno vceraj privlekel domov Jura E6. Ker imamo v pisarni Jura WE8, ki je bila pravzaprav povod za nakup (res dobra kava!!), sem se kar na hitro odlocil zanjo, ko sem videl relativno ugodno ponudbo na bolhi (dobrih 300 eur).
Skratka, se ti mogoce splaca pogledati tudi za cim takim, ker je zadeva neprimerljiva "nizkocenovcem" (bolha, ebay.de - cene novih pri nas so zlatarske!). Najbolj ocitno sem to videl, ko smo menjali v sluzbi pokojnega Krupsa (bog mu daj vecni mir in pokoj - dobro se je drzal pri toliki porabi! Wink ) za Juro - z isto kavo je bil okus - aroma neprimerno boljsa.

Lp, G

https://www.bolha.com/kavni-aparati-mali...las-380305

Tole se malo scenkaj, pa ti garantiram, da pelje scat vse po vrsti za ta denar!
https://dostava.hofer.si/AMBIANO/Kavni-a...o/p/181186

Kaj mislite, da to kej velja?
https://www.chip.de/news/Fuer-den-Weihna...36463.html

Tukaj pravijo, da je mašina predvsem lepa in draga, kava pa na nivoju kafetjerce.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »