Opremljanje doma > Pohištvo
Posteljno vzglavje (za na steno)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posteljno vzglavje (za na steno)
Živjo!

Čisto na hitro:
Kupil bom vodno posteljo z osnovnim podstavkom škatlo, nekako tako:
[Slika: vodna6.jpg]

Hecno je, da imam zdaj še največji problem z izbiro posteljnega vzglavja (= vzglavna stranica, naslon).

Našel sem sledeče opcije:

- Takemu izbranemu samostojnemu posteljnemu okvirju se ponavadi da zraven kakšno tako oblazinjeno vzglavje, ki se pritrdi na steno:
[Slika: vodna-postelja-verona-2-620.jpg]
Moram priznati, da mi to zaradi materiala ni preveč všeč. Umetno usnje ali tkanina se zguli, poznajo se mastni madeži, umazanija. Gledam na stvari zelo praktično in tole mi ne pride v poštev. Čeprav je tole stilsko lepa varianta, mi ne odgovarja. Poleg tega grejo ta oblazinjena vzglavja ponavadi do tal, torej ostane pri dnu med vzglavjem in posteljnim ovirjem en tak smotan ozek prostor čez celo širino, ki ga je nemogoče čistiti (ps.: vodne postelje, ko je postavljena, se ne da premikati).

- Po drugi strani ne maram vzglavja, ki se drži posteljnega okvirja in se veselo gunca (in po možnosti buta ob steno): [Slika: Vodne-postelje-DanAja-dva-p.jpg]

- Kot sem pregledal, mi trg poleg omenjenega ponuja precej malo.
Prodajajo se razna samostojna vzglavja "na dveh nogah", ki se mi zdijo precej nepraktična za montažo in mi delujejo zelo nezlito z okvirjem (tiste noge se vidijo od strani - stik teh nog z okvirjem postelje pa je verjetno vizualno čuden):
[Slika: 5603a4435817b5.76711242.1400x1400.jpg]
[Slika: 570f638d144f11.33989531.1400x1400.jpg]

- Edino vzglavje ki se mi je do sedaj v vseh pogledih zdelo super, je "Mandal" iz Ikee:
https://www.ikea.com/it/it/catalog/products/70176312/
https://i.pinimg.com/originals/09/47/17 ... 9010d6.jpg
[Slika: 094717af1c5b15eb50b12d39d49010d6.jpg]
https://www.ikea.com/PIAimages/0380700_PE555580_S5.JPG
https://www.ikea.com/it/it/images/produ ... 580_S4.JPG
Lepo se zlije s steno, videz je naraven, svež, funkcionira popolnoma ločeno od posteljnega okvirja, zato ni vprašanja, ali paše zraven, cena 130€ je solidna, je obstojno, montiraš lahko poljubno visoko. Grize me zdaj predvsem to, ker menda ja ni to edino tako leseno stensko vzglavje. Kje še kaj takega prodajajo? Ne bi se zaletel v prvo kar mi je všeč.

Torej, sedaj ko vidite, kaj iščem, bi vprašal, če slučajno kdo ve, kje naj še iščem oz.pod kakšno ključno besedo googlam.
Iskanje pod "posteljno vzglavje" mi servira večinoma tista oblazinjena vzglavja.
Tole iz ikeje pa mi že bolj deluje kot del prostora in ne tok del postelje. V hotelih velikokrat vidim stensko opremo, ki v bistvu ni del postelje, ampak je cela stenska obloga hrbtne stene za posteljo, kot to: [Slika: Muji-Hotel-Shenzhen-02-hotel-room-design...nbark-.jpg]
Se prodaja torej kakšna taka netipična zadeva še pod kakšnim drugim imenom kot "vzglavje"?
Morda kakšna ideja, kaj podobnega bi še lahko uporabil za tak kompakten naslon?

Hvala za pomoč! Smile
Vzemi v roke Kaindlov katalog. Po izbiri iverala se bo lažje dalo debatirati. Preden zavpiješ iverala pa ne, si oglej katalog... Potem poišči še kake fotke tistega, kar ti je všeč. Po končnem izboru se naredi... ni neka vesoljska tehnika. Res bi bilo najbolje privijačiti na steno. Potem ne bo škripalo, če bo tudi "škripalo".
Zakaj pa ne stopiš do mizarja? Samo amerikanci (po tv oddajah sodeč) imajo v prosti prodaji "n+1" vzglavnih plošč. Seveda, pritrditi na steno!

Ali pa Italijani? Ti bi znali imeti?!
kadotr Napisal:Vzemi v roke Kaindlov katalog. Po izbiri iverala se bo lažje dalo debatirati. Preden zavpiješ iverala pa ne, si oglej katalog... Potem poišči še kake fotke tistega, kar ti je všeč. Po končnem izboru se naredi... ni neka vesoljska tehnika. Res bi bilo najbolje privijačiti na steno. Potem ne bo škripalo, če bo tudi "škripalo".
No hvala za idejo! Take Kaindl očitno res vse živo oblači v les, cele stene. Bo vsaj kakšna ideja. Če ne drugače, se pa res lahko naredi pri mizarju nekakšna stenska obloga do npr. 1,5m višine in še na vsako stan postelje malo čez. Magar en masiven pult pokonc na steno Big Grin
Sedaj je v modi industrijski dizajn. K vzglavju prisloni pokonci tri palete.
Midva sva dala delat lokalnem tapetniku - iverica, oblečena v peno in v pravo usnje, malo prešito. Narejeno ok, zgleda kot tvoja druga slika. Cena 100 eur + moja iverica.

P.S: Kje boš nabavil posteljo?
damo, hvala za info. 100€ za pravo usnje se mi ne zdi veliko.
Kako se obnese? Na njem se verjetno ne poznajo mastni madeži (od olja, od lasišča pri naslanjanju)?
Za posteljo še malo niham, ali pri danaji ali lectusu.
Lp
http://www.ambientdizajn.si/pohistvo/5- ... o-spalnico
Ja, tehle strani z idejami je ogromno, trgovin pa malo. Tok po domače s paletami pa vseeno ne bi imel. Smile
Midva sva posteljo narocila na atlanticaquabed.de Ista stvar kot Danaja, le 1000 eur ceneje. Brez vzglavja in nadstandardno opremo (2x dogitalni termostat, boljsa prevleka, se nekaj plaht in kemikalij) nas je s prevozom prisla dobrega jurja.
Vzemi s seboj slikco, ki ti je všeč in se OSEBNO odpravi k mizarju. Ker ne gre za izdelek, ki ga vsi potrebujemo, ne bo šlo drugače. Razen, če je v kompletu s posteljo ali ga dobavitelj da izdelat.
Aja glede umazanije obrabe itd. ne morem nic reci ker imamo to sele 14 dni zmontirano. Ampak po moje ne bo problem, imamo usnjeno sedezno ze 10 let, da se lepo ocisti. Prej je postelja cakala skoraj 2 leti v garazi.
No ideje so že podane, od mizarjev dalje...
Meni je bla predvsem pomembna cena, ter omejen prostor..., cene dodatkov k vodni pa :roll:
Talnih ter stenskih oblog je morje...Sam sem izbral na koncu npr. ostanek talno tekstilne obloge pri bližnjem tapetniku, zraven mi je šenkal obojestanski lepilni trak. Stena je ''topla, ter mehka'' na otip. Dobiš in hkrati zrezeš poljuben ''vzorec'' izgleda...
Res pa odvisi zahtevnost uporabnika ali njega ''boljše'' polovice, če noben ne komplicira, je izvedba lahko hitra in poceni :wink:
p.s. nisem kupil pri Danaji...vendar bil tam in vsaj za takrat (cca 11-12let nazaj) trdim , da temu ni bilo tako
Citat:Midva sva posteljo narocila na atlanticaquabed.de Ista stvar kot Danaja,
kar mi je lastnica dokazala. Vsi pa imajo res dokaj podobne zadeve, ter rešitve, ločijo se kaki detajli. Npr. robovi postelj , prevleke..., nenazadnje tudi dodatki po katerem se spašuje , ter seveda cene :wink:
No, prišel sem še na drugačno idejo, tule več: viewtopic.php?f=8&t=74609&p=910204#p910204

Dekorativna ograja - perforiran aluminij element z vzorcem:
[Slika: untitled-1.jpg]

Če bo le cena spodobna...
En tak element za posteljo na steno.
Glede na tako specifičen okus boš že nekaj našel, le odločiti se moraš kaj iščeš. Steno za posteljo, balkonsko ograjo ali plot...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »