Opremljanje doma > Pohištvo
Osvezitev stare omare

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osvezitev stare omare
Pozdravljeni!

Na hodniku imamo staro omaro, ki bi jo radi pozivili. Med drugim bi radi zamenjali njeno barvo.

Gre za preprosto omaro iz iverke na katero je (prilepljen?) lesen vzorec, zato nisem siguren kaksen je najbolj smiseln pristop. Posledicno me zanima

1. Ali se da to preprosto pobrustiti in prebarvati?
2. Ali obstaja kaksna druga tehnika s katero se lahko zamenja vzorec/teksturo omare?
3. Ali je v splosnem smiselno kar narociti nove kose istih dimenzij v npr bauhausu in jih preprosto zamenjati?

Dodatni predlogi/nasveti kako osveziti/obnoviti omaro so tudi dobrodosli. Vzorcna slika lesa in omare je pripeta.

Priložene datoteke
.jpg   O1.jpg (Velikost: 239,12 KB / Prenosi: 739)
.jpg   O2.jpg (Velikost: 232,02 KB / Prenosi: 739)
iveral je le folija, debela nekaj desetink milimetra. če boš to brusil, ti ostane samo surova iverica.
seveda, da se jih normalno prebarvati z ustreznimi barvami. problem bo seveda enakomeren nanos.
predale sem tudi že samo prelepil s samolepilnimi folijami. pri predalih to gre, pri večjih površinah boš imel težavo z mehurčki in pa s kakšnimi gubami zaradi neenakomernega vleka folije.
brez težav seveda lahko naročiš tudi samo drugačna vratica za omare, različne barve, ... cena za m2 računaj tam okoli 25-30 evrov.
vse opcije so ti na voljo.
Ne rabiš folije popolnoma odbrusit. Je dovolj, da je površinski sloj natrgan. Uporabi brusni papir granulacije 220.
Lahko das tudi folijo. V izogib mehurckom in gubam povrsino naspricaj s stelexom, folijo polozis na povrsino in gres z gladilko iz sredine proti zunanjim robovom. Stem spravis stelex ven, ostane pa popolno nalepljena folija.

Poslano z mojega SM-N960F z uporabo Tapatalk
Če že ne bi menjal front, bi ziher štrihal...
Niti ne rabi biti stelex, navadna voda v sprici je povsem ok Wink
kadotr Napisal:Če že ne bi menjal front, bi ziher štrihal...

Jst tud. Folija je že zdej, pa d bi še drugo gor dajal......... :roll:
mucek Napisal:Niti ne rabi biti stelex, navadna voda v sprici je povsem ok Wink
Ok ce ze.. potrebna je milnica. Milnico naneses na povrsino in pa tudi na folijo da gladilka lepse drsi.

Poslano z mojega SM-N960F z uporabo Tapatalk

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »