Opremljanje doma > Pohištvo
Razmaki med ličnicami

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razmaki med ličnicami
Uporabil iste vijake, druge malo večje luknje. Problem rešen.
Dobro narejeno!

Tudi jaz bom malo prešaltal iz masive na iveral- za omare v kleti se mi zdi škoda masive. Bom pa prvič delal s tako velikimi korpusi. Omara (za čevlje) bo dimenzije 1600 x 1000 mm. Uporabiti mislim moznike ter lepilo. Ni mi pa jasno, kako tole skupaj stisniti, saj tako dolgih spon nimam. Kaka ideja, kako bi se lotil tega?

Koliko mora biti lufta med vrati ter korpusom, da je estetsko- je 2mm na vsako stran dovolj? Seveda je najlepše (vsaj meni), da je čim manj reže…

Pa še zadnja zadeva- ali lahko utore delam z nadrezkarjem (npr za hrbet)? Ali bi se folija na iveralu skrhala oz scefrala?
https://www.google.com/search?q=čepki+ličnic+fi+20+mm&tbm=isch&ved=2ahUKEwjw9oGL0cLfAhVbN1AKHV-VCaMQ2-cCegQIABAC&oq=čepki+ličnic++fi20mm&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.0.30i10.15474.16170..18634...0.0..0.162.423.0j3......0....1.W3qORncvr0k&ei=eiUmXPDRHtvuwALfqqaYCg&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=ivn&biw=360&bih=623#imgrc=QN7YjNLAzgKFkM

Lahko izvrtas luknjo fi 20 in vstavi pritrdilec ličnice... Uporabiš vijak 4x25mm in s tem lahko regulira ličnic koliko hočeš. Ko je ličnic nastavljena jo samo pritrdis dodatno z vojakom 3,5x 25...30..
malossi Napisal:Dobro narejeno!

Tudi jaz bom malo prešaltal iz masive na iveral- za omare v kleti se mi zdi škoda masive. Bom pa prvič delal s tako velikimi korpusi. Omara (za čevlje) bo dimenzije 1600 x 1000 mm. Uporabiti mislim moznike ter lepilo. Ni mi pa jasno, kako tole skupaj stisniti, saj tako dolgih spon nimam. Kaka ideja, kako bi se lotil tega?

Koliko mora biti lufta med vrati ter korpusom, da je estetsko- je 2mm na vsako stran dovolj? Seveda je najlepše (vsaj meni), da je čim manj reže…

Pa še zadnja zadeva- ali lahko utore delam z nadrezkarjem (npr za hrbet)? Ali bi se folija na iveralu skrhala oz scefrala?

Če se bojiš da ti bo cefralo, naredi z kakšno potopno žago 1mm globoko črto in po njej rezkaj... Drugače pa z dobrim rezkarjem ni problema...

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »