Nepremičnine > Finančna plat
Zavarovanje kredita ali sebe

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zavarovanje kredita ali sebe
Za hišo bomo vzel kredit...

Kredit je čisto spodoben, nič se ne špomnamo, ampak ker se lepo razdeli na dva, bomo recimor čisto lepo prišli skoz.

Ker nama je ratal dobiti ponudbo za kredit brez dodatnih vezi k zavarovanju sva zdaj pred dilemo.

Ali zavarovati samo nosilca kredita, če se mu kaj zgodi bo kredit poplačan

Ali vzameva vsak pol kredita in vsak svoje zavarovanje

Ali vzameva življensko zavarovanje z enako preimjo kot je kreidt, pa če se kaj zgodi lahko poplačamo del kredita itd...

Kako ste se vi zavaroval če ste se?
Ob rojstvu prvega otroka, vzela oba življensko zav. ! Brez naložb in podobnega jajca, samo riziko smrti!
Ne glede na to, ali imaš kredit ali ne, je v primeru, da imaš otroke, po mojem mnenju potrebno biti zavarovan! Otroke je potrebno spraviti do lastnega kruha in ta "špas " ni poceni!
Višina zav. vsote pa je odvisna od prihodkov, višine kredita, življ. stila ......

V primeru moje smrti, žena iz zavarovalnine poplača ves kredit in ostane dovolj, da si lahko finančno pomaga pri odraščanju otrok! Vsako leto ostane več, ker se kredit zmanjšuje.
Zavarovanje za primer smrti ni pretirano drago (odvisno od tvoje starosti, zdr. stanja, življ. stila) in mislim, da je pametna naložba! Pa tudi, če samo zato, da mirno spiš! :wink:
Po eni strani je vse to eno samo lupljenje denarja.
Ce bos umrl in si bil zaposlen, bodo otroci dobil neko malenkost penzije po tebi.
Ce bo zeni skripalo, bo tudi prej ali slej nasla novega partnerja.
Vecja =ba je invalidnost. Mogoce to vidim zaradi tega ker sem sam malo obcutil tega. Dokler si v bolniski, je ta nizja od place.
Invalidska penzija je....
Stroske imas pa vecje kot ce bi bil zdrav.
Neke hude place invalidi vecinoma ne dosegajo vec.
Pa partner naj bi tudi ob tebi stal v takem primeru.
Kakorkol, vcasih je bolje sparat kot pa jemati kredit. Ne pa vedno.
Nimam izkusenj glede zavarovanja in kreditov, zato nekega nasveta katero zavarovanje vzeti nimam
Vsekakor se strinjam glede zavarovanja za primer invalidnosti!
Jaz sem tega že imel vključenega v nal. zav., ki sem ga sklenil še pred rojstvom otrok! Tudi za primer smrti, je bilo vključeno, vendar za bistveno prenizko zav. vsoto!
Hvala Bogu, je v večini primerov, to res lupljenje denarja, saj večina plačuje zav., izplačil pa je bolj malo! Ampak : Kaj pa če.....? :wink:
Tista družinska pokojnina, je pri delovni dobi, recimo, 10 ali15 let, bolj "blažev žegen" in si otroci , oz. žena, z njo nimajo kaj veliko pomagati!

Da si bo poiskala novega, pa sploh ni nobenega dvoma, vendar si lahko ob dejstvu, da sem jaz (bil) dobro zavarovan, poišče tudi "kakšno fit lenobo na socialki" 8)

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »