Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka IVT Ax09

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka IVT Ax09
Moja sirota je po treh letih končno dobila dom. Nič bat, na stehi ji bo prav dobro, saj bo imela lep pogled na morje Big Grin .

tale naša IVT je res carica Smile in nekaj posebnega.

In pišejo, kako je šel razvoj naprej. Ma vraga je šel. IVT pri sorodnikih porabi samo 30-40 procentov več na 40% večji hiši, slabše izolirani kot je naša pasivna.
To so rezultati iz prakse, ne iz prospektov.

Nič niso izboljšali, samo bolje so se lagati naučili (glede Copa, Scopa in teh gluposti). Verjetno jih je v to prisilila konkurenca....
R32 je spet neka nova natega - R410a je bi boljši. Žal ni več za dobit tegh naprav.
Ja, in jaz ti povem, da na talnem lahko normalno funkcionira pri temperaturi minus 20 do minus 22, 48 ur skupaj.
Po dveh dneh se je potem ogrelo na minus 15 in smo si, skupaj z lastnikom, oddahnili, da je iz tahudega ven.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
tudi jaz sem že davno prišel do zakljućka (tudi neke vrste ugotovitve) da na enaki hiši povprečna naprava srednjega razreda porabi max. 10% več naspram super/duper 3x dražje naprave....
Ni čisto tako, razlike so lahko res zanemarljive lahko so pa tudi za faktor 2 ali celo več.
Vse je odvisno od hiše, lokacije, ogrevalnega sistema...
Na splošno velja, da so pri dobro izoliranih hišah razlike majhne, pri potratnih, lahko tudi zelo velike.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Še mnogo, mnogo večje razlike pa so, če dobiš fajn monterja. Ne glede na cenovni razred TČ.

A veste, kako je moja soseda kupila TČ? Najprej sta jo dva prišla postavit, nato jo je prišel štromar oelektriti, na koncu pa še en možakar zagnati. Recept za katastrofo, pri kateri bo krivec neznan.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Krivec je na koncu kak sosed, če hoče pomagat in se dobronamerno kaj vpetlja v projekt  Big Grin. Me je že tolikokrat izučilo, da zdaj kvečjem rečem, da nimam poznanih, ki bi kaj znali zrihtat in čao, adio.
@som16, hvala za ponudbo. Je urejeno danes. Pomagali smo si z gradbenim odrom vdojni H.

Priložene datoteke Predogledne slike

@tona gas
Streha na desni je sosedova.
Moja je na levi + tisti mali delček na desni spodaj pod TČ. Streho sem obnovil ne vem več kdaj, pred 10+ leti. Hiša je letnik 1895.
Ja, Tartinijeva. Na žalost je obrnjena ravno proti severozahodu.
Tehnika ti bo hvaležna Wink
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Jo nameravam dodatno zaščititi (stena zadaj in/ali strehca zgoraj). Proti morebitni toči in sončni pripeki neposredno na senzor na zadnji strani.

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »