Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka IVT Ax09

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka IVT Ax09
Kaj bi pa bilo narobe? Drži se "papirnate" omejitve Tdv v odvisnosti od Tzun (v navodilih), pa ji ne bo hudega.
Smiselnost glede na COP je pa druga stvar.
Kaj bi rad povedal ?  Pogosto sam oz. tudi lastniki ''tvoje'' izpostavljajo zgolj ceno TČ, brez nadaljnega...
Da bi kdo rabil dve, ob večjih potrebah..., že redkeje zasledimo!
Da pa tretji ogrevamo z DV x2 napram večine teh (ki izpostavlja(te)jo zgolj pretirane cene...-brez zased žnj dodatnih ogreval), se zamiži na oba očesa.
 Za te potrebe smatram , da so sestavni deli, kar seveda vpliva na ceno.., še kako pomembni na trajnost. Seveda niso imune na to vse ostale pasme, ter v kakem režimu večinoma delajo, tudi samih delovnih ur... 
Nedavno sem pisal, da so mi menjali komp. na STČ, vendar =delovnih ur, ki jih mnogi v 20letih ne dosežejo...  Idea
Verjetno po temm načelu kupiš orodje, žnj drugih potrebnih ključnih sestavin za tvoje izdelke, če nato govoriš o kvaliteti, ki pogojuje tud ceno!? Ne nazadnje tudi 400kW na dvorišču..., ki jih navadni smrtniki ne rabimo. Oz. je malo mimo..., kot tebi draga TČ. Ob koliko dodatnih ogreval , katerih cen nismo brali?!
 Prioritete, potrebe... imamo pač različne. Zato ni ''izključno pravi'' tvoj (vaš-cenovni), niti moj pogled...; je pa dobro poznati oz. imeti v vidu oba Wink

Vsaj delno razumljivo, če ne povsem...?!
Fery, sej ne morem verjeti kaj pišeš, da dvomiš v Ivt?!? To ni nek no-nome kitajc, to je priznana firma Smile  Grelci na talnem če že, bolj zato, da lahko TČ dela z manjšo modulacijo, da ni tako glasna in na nižjem DV, prostalo razliko doda grelec.  Čeprav sam sem jo v minusu spustil do 100% in sploh ni prehudo, je bolj glasna na 65% se mi zdi. Kot da bi bila akustično tunana za delovanje na 100%, ostalo pa niso stestirali in pri nekaterih močeh pride v grdo resonanco sama s sabo.  In še ta resonanca je zgleda odvisna od zunanje temperature in obremenitve kompresorja (verjetno tudi od DV).
Beštija je dovolj močna za greti marsikaj, ampak ne na 16A varovalki, ker ko so pravi pogoji verjamem da povleče tudi  preko 20A na radiatorjih, na talnem verjetno ne.
sploh ni problem -20 ponoči, ce bi cel teden bilo -20 tudi čez dan, bi bilo lepo videt katere zmorejo, katere ne
Btw danes sem sprobla SW8 št 1 dati na ON, mogoče bo komu prav prišlo, meni ne...
Namreč max moč konkretno omeji, tako da je 100% v "Energy saving mode" približno enako kot 65% v "Powerful mode". Vseh 7 korakov še vedno dela in posledično omogoča manjše korake pri spremembi moči. Škoda, da se max moč tako močno omeji, če bi bilo vsaj 10% več, bi zadeva zame bila uporabna v smislu, da mi slučajno ne vrže vn varovalke..
https://prnt.sc/wzmf3k   Vremenska je oddaljena cca 2km, običajno jo prej doseže sonce, tudi zaradi megle, ki se prej razkadi- če... je odstopanje (mikrolokacija  Big Grin  ) Vlaga vztraja, kljub mrazu... http://www.bohinj.eu/template/indexDesktop.php
Pa vedno so znalci pisali, da ob konkretnem minusu šele zadihajo, jim ne zmanjkuje moči... ( brez ključnih podatkov)?!
Odprem okno v dnevni on-off s svojim monotonim delovanjem  prede (pod njim) tišje, kot sosedov (cca20m oddaljen) dvopropeler14kW. Fery bi se izrazil, da ga najuri...  Tongue    ob tem se jim kadi z raufnka.  Kaminček v hodniku, menda lepo ogreje ''vse'' prostore...!?
Pri nas trpi zgolj poraba štroma- ob 18kWTČ. V teh razmerah  se spomnim  srcaMigaj, ki je pisal , da imam precej premočno za naše razmere...?! Sicer mi je tudi bila naračunana 15ka; ob ex. zim pomislim, da niti ni premočna. Sicer bi 15 šla..., le z več pomoči grelca.
 Zaenkrat brez notranjih nihanj;  z 2kW grelca na zalogo.

Sonce...gremo ven...! Jurtr pa po 1 1/2 meseca na šiht... (ne bom več tolk težil)... Wink
Ker je meni v delavnici crknila split klima mi trenutno greje IVT-jka. Imam en radiator 1.6m ampak je žal notri sam 14C. So pač prevelike izgube IVt.jka pa dela non-stop že od jutra. V hiši imam 22C. Trenutno grejem 141m2 na 65%. Danes je bilo že 8 defrostov poraba pa se dvignila iz 24 na 33Kwh. Se pozna tistih 21m2 z 2.8m stropi in z slabo izolacijo.
Kje bo pa -22 danes? Je kraj v SLO?
@štromar-elektronik

Koliko pa je to kaj zanesljiva zadeva, predvsem glede tesnenja, ker ne živim v hiši kjer je to zmontirano?

Sem pa gledal še par opcij če slučajno kdo pozna

https://www.ebay.com/itm/HT-800-G1s-Thre...SwkfRfD~Qr

https://www.ebay.com/itm/Water-Flow-Swit...0010.m2109

Ali pa tole če se da kako predelati, ker je načeloma senzor in ne stikalo

https://www.aliexpress.com/item/40005995...6062%23880
Svojo pustim na 2. stopnji (42%) tudi ob tem mrazu. Pri nas je bilo samo okoli -7stC. V hisi je padla temperatura za 1stC (zadnjic sem se malo zmotil, da je za 2stC), pa se to ne povsod. V spalnicah je se vedno dobrih 23stC in to ceprav je en od dveh radiatorjev zaprt.

Najbolj se pozna v dnevni sobi z jedilnico in kuhinjo (cca 45m2). Tam je bila danes zjutraj temperatura malo nad 21stC. Pod njo je kurilnica in garaza, nad njo pa podstresje in 10cm EPS-a. Zato sem danes za 3 ure zakuril kamin v dnevni sobi.

Glede na to, da so napovedane temperature spet okoli 10stC, ne bo hudega.

Od oka porabimo v teh dneh okoli 35kWh. Trenutna poraba je priblizno 1400W.
Ni v Slo, seveda ne. Saj sem rekel, da so pumpe letele povsod naokrog.
Trenutno praska pri minus 16, brez problema.

So pa lastniku bajte vhodna vrata zmrznila in ne more ven hoditi tam. Dobro da ima še balkonska.
Pa bio javlja napako. Premrzla voda. Bo treba nove živali noter nametati ko se umiri.
Avto pa še vergla normalno, bo videl zjutraj če bo dizel kresnil.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Pumpa je preživela brez grelcev. Tako smo se odločili. Za test. Je pa res, da je temperatura kompletne vode padla za 3 stopinje (v hiši iz 24 na 22,5) pri 77%.
Zdaj tera pri minus 19 na 100% in počasi dviguje temperaturo. Približno stopinjo na uro.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ko bi le pri nas bili taksni pogoji vsaj kak teden Smile res bi bilo zanimivo opazovat te nase TC pri delovanju pri -20 ali se kaksno stopinjo manj. Verjetno bi, kar nekaj pump pogrnilo na takem testu, kljub papirnim podatkom, da zmorejo vse do -25 oziroma -30 stopinj, samo s kompresorjem.
Če bi pri tebi bilo -20C, bi pri feryu bilo blizu -35C  Smile. Ta zime je drugače prav "čudna" - vsaj v naših koncih. Tolk oblačnosti, megle ter brezvetrja, pri nas ne pomnem. Sodelavec še 200m višje biva in je reku, da v svojih 50ih letih ne pomne tolk megle in oblačnosti v teh koncih.
Sem spremljal zdaj porabo ob defrostu, pa je v nekem trenutku presegla 4 kW, kar bi naj recimo blo nekih 18A odjema.

Skok na forum:

Zadnje novice

Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
24.02.2021 ob 12:46:27
Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
Želja po lastnem domu je zagotovo močna pri vsakem človeku, saj nam ta daje občutek varnosti in prostor, kjer lahko resnično poženemo... Beri dalje »
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »