Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka IVT Ax09

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka IVT Ax09
In drgac, kako micke folgajo? Akumulacija na bajti vstrajno pada, kamin zakuril danes prvic po 2. letih, notri savna 24C, baba srecna k radijo..  Big Grin
Pri nas folga na 65%, ceprav danes sem jo gonil na 77% cez dan, ko so bili ugodni pogoji, da sem hiso napumpal s toploto. Tako jo imam lahko cez noc na tihih 55%.  Poraba ze 5 dni enaka cca 50 kWh dnevno.
naša laufa na 53% čez noč 42 % čez dan.Trenutno -6 dv 29,8 poraba 1,61kw.Notr.temp.23,2.Povprečna poraba za jan.29,6kw.
Meni je poraba okoli 24Kwh na dan. Imam jo na 65%. Ko je zunanja -8 pa preklopi na 77%. Če bo tako nadaljevalo bom presegel 500Kwh v Januarju. V Decembu sem imel 440Kwh. Sem pa proti Kitajski TČ prihranil samo v Decembru 100kwh na mesec. Tako da ta TČ IVT sploh ni slaba. V teh minusih mi je kitajska TČ na dan rabila 44Kwh.

Orkane
Sem pa kolegu menjal switch flow pa jih ima nekaj viška.
Je pa Type R1X - Paddle flow switches
Citat:Pri nas folga na 65%, ceprav danes sem jo gonil na 77% cez dan, ko so bili ugodni pogoji, da sem hiso napumpal s toploto. Tako jo imam lahko cez noc na tihih 55%.  Poraba ze 5 dni enaka cca 50 kWh dnevno.
Citat:65%, zunaj minus 10, voda 32/26 stopinj, poraba točno 2,05 kW.
Se pravi teoretično dobro, COP 2,85.
Minus defrosti.
Citat: poraba točno 2,05 kW.
Definicija za ? +-drva, kolektorji.... ?
Citat:In drgac, kako micke folgajo? Akumulacija na bajti vstrajno pada, kamin zakuril danes prvic po 2. letih, notri savna 24C, baba srecna k radijo..  [Slika: biggrin.png]
Micko sem smatral vedno za Mitsubishi ...ne IVT; čeravno ima srce Micke.
 Z Mickami je po opisih sodeč največ težav...-niti ne komp. temveč ostalo....

Drgač možakarji...bolj malo pove poraba (al ''baba''- k ima menda en .ošk, pa en zob..!?), ''izračunan'' Cop..., če nimamo podatkov potreb- objektov, ob zunanjih zunanjih temp. dneva oz. povprečja Idea  Ter mogočih dodatnih virov...
Enemu deluje na x min.% , tretjemu pomaga kamin...!
Fery ma menda še več ogreval..., katerih cen (čeravno jih je vgradil sam...) nismo izvedeli..., al sem falil...!? Potencira (običajno) se zgolj (pre)drage TČ, upravičeno...!?

Delovanje (predvsem zvok) odvisi tudi kako in kje ima kdo montirano in kako ga to ali ne moti...
Zato bo Fery podal prijavo nad snežnim  topom ali čem? O čemur joče, ''potencira'' problem, ki ga drugi mogoče niti opazijo ne...
Zato so ''primerjave'' še kako na mestu; če ima bralec odprte oči, ter (za)dosti podanih podatkov Idea  
Tu ne gre le za primerjave TČ, temveč tudi drugih izdelkov....
Razlikujejo se glede na kvaliteto vgrajenih delov, cen teh, ter samega dela...; ob (ne)zadovoljivi uporabi... Idea 
Pa najsi gre tu za avto, TČ..., žnj drugih izdelkov -do oken, vrat, ko pa tudi Fery opazi oz. skoči na to, da razlika je...!? Čeravno drugje zamahne z roko, da je ni...?! Podobno mnogo lastnikov ''njegove'' TČ, ki je bila zgolj fenomen=cene, ne redne ponudbe..., kar se zanemari !
 In tudi te (z 9kW) ne ''pašejo'' enako v vse objekte...; kot ne vidijo vsi problema v hrupu...(tudi vzlic montaži....)!
500kWh dec samo toplotna.
Zdaj kaze nekje isto da bo.

Grejemo skoz enako ker enaka nastavitev prinasa enako temperaturo v hisi pa je zunaj 10 stopinj ali pa minus 10. Edino do decembra sem imel na 42% ampak isti šmorn.

53% pv 23-26

V hisi je 23,8.

Ista nastavitev nam pri pogostejsih defrostih pomeni cca. 0,4 stopinje visjo temperaturo v bajti, zgleda ker dlje ogreva vodo v estihu al kaj, nevem nimam pojma. Dokler imamo poloznico za el. cca 100€ in hodom v gatah mi dol visi.
No ne more bit ista poraba pri +10 al pa -10 pa tut če je ista nastavitev Smile
Mogoče ve kdo, kaj točno pomeni "Energy saving mode" ko prestaviš dip switch SW8 št. 1 ( Mode selection). Privzeto je na OFF (kar pomeni Powerful mode).

Stran 37:
https://www.celsiusair.co.uk/equipment/m...Manual.pdf

Imam problem, ker mi v tem minusu kakšno minuto po končanem defrostu na stopnjah od 77% naprej za kakšno minuto poraba skoči na 18-19A preden se ustali na 14 ali manj amperov. Nižje stopnje, vključno s 65% tega ne počnejo (tok po defrostu je relativno konstanten). Mogoče s tem switchom SW8 prestavljen na "Energy saving mode" omejiš max moč kompresorja na npr 16A?
V treh mesecih in pol (začetek ogrevanja 29.9.) poraba IVT + sanitarna toplotna črpalka (podajam skupaj zaradi specifičnega načina vezave) okoli 2.500 kWh, zaokroženo navzgor.

Dvostanovanjska hiša L oblike, blizu 200 m2 ogrevane površine, s kletjo in hladnim podstrešjem vred 350-400 kvadratov. 5 stanovalcev. Od naslednjega vikenda še pes.  Cool

Smo pa to sezono zakurili že blizu desetkrat. Sicer to niso kurjenja, ki bi pokrila celodnevne potrebe bajte, so pa vseeno kurjenja, ki razbremenijo TČ.
Seveda ne more biti ista poraba, ista temperatura v bajti pa je.
Evo, če vas  zanima.
Ena od IVT-jk laufa že 9 ur na minus 14. V tem času je temperatura v zalogovniku (in forlauf) padla iz 32 na 28 stopinj pri 65%. Po dvigu moči na 77% je že v pol ure zlezla na 29 stopinj. Verjetno bo kmalu polovila zadevo.
Zdaj ostaja vprašanje, ali jo pustiti čez naslednjo noč ko bo, baje, minus 22. Bi preživela ali ne? Če bi bila moja doma, bi jo pustil. Tako pa ne vem, kaj mu svetovati.

Priložene datoteke Predogledne slike

Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Zakaj bi jo ugašal..  samo sranje lahko naredi.

Pri nas ni takih mrazov, to noč do -7
Med -5 in -10 dela na 65% in brez problema drži 23.5 v hiši. Po 15 defrostov na dan.
 To noč je celo počivala 48 minut v enem kosu. Izolacija in akumulacija hiše vrača svojo naložbo.

Zadnja dva dni poraba po 35kWh.
Včasih smo imeli nekega Piknik-a, ki je rad pikal... (grel se je na sekance).
Verjetno bi zdaj , kot bom jaz na tole...:
Citat:Zdaj ostaja vprašanje, ali jo pustiti čez naslednjo noč ko bo, baje, minus 22. Bi preživela ali ne? Če bi bila moja doma, bi jo pustil. Tako pa ne vem, kaj mu svetovati.
A tko to gre ?!    On je še pomahal z ''zastavico''... Wink primer: https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...a+izkušnja...
Tisti , ki ogrevamo izključno s TČ, tudi precej višjih DV ni dileme kaj bomo...   https://prnt.sc/wz7k1c    sobotni test...po dolgem času ( DV spuščen za 2stC, ter sočasno padanje zunanje t.) pokaže daljše delovanje grelcev. Torej ne gre na silo ''nižat'', kar sem leta nazaj predstavil Migaju-še brez Web, zgolj opazovanj iz prakse. Le kje so ''znalci'' ?! 
Če bo šlo še nižje (oz. ne bi zadostilo potrebam), bom vključil dodatna 2kW iz sedaj omejenih na 4kW.
Ne bi pa rad ogreval teh potreb izključno na ELO-blok!
 Na nizkih potrebah =NEH-talno... ni tak problem. Ni vse enoznačno (tudi cenovno...), ko gre zares...! Tud IVT ni ''imuna''... Wink
Kaj bi zdaj z dvema IVT, brez grelcev? Bi mi bla važna cena le teh(2h), ali da bom(o) na toplem?
Leto 2012 feb. (poleg vmes še... po nekja dni) je blo mal zahtevnejše..., kot te dni. Zima je...pa še to povsem ''različna'' (pr nas je poleg minusa, kar nekaj snežne, vlage... http://www.bohinj.eu/template/indexDesktop.php ) -glede na potrebe objektov, ter okolja.
Verjetno pa se strinjamo, da je razlika ogrevat potrebe talno oz. DV 28-do 45stC, kot višje, ter kake obremenitve to predtavlja... Zato ni zanemarljivo kako so(kar velja za večino ''strojev, orodij itd.) narajene-sestavljene= cena (katera se ''tu'' pogosto izpostavlja...), glede na trajnost!?
Dvomim, da ima Fery samo orodje iz ''Lidla'' za svojo profesijo. Iz točke A do B bi ga tud Dacia pripeljala,  vključno z ogrevanjem...  Wink
Se pardoniram za smetenje...
Eh cca 32 DV na talnem pri -15 do -20 in nizki vlažnosti ne bi smel biti problem, itak to ni cel dan... Verjetno je celo manj obremenjena (žre manj) kot kakšna pri DV 42 in -10, ki takrat potegne 2,5-3kW. Nizek DV (talno in predimenzionirani radiatorji) je zakon zadeva. Že pri nas na polno odprtih 18 radiatorjev v minusu odvzame vso toploto pri dokaj nizkem DV, v praksi sploh ne rabim termostata na PV, hiša vse popapca. Mogoče res notranja temperatura malo zaniha vendar več kot za 1-2 stopinji tudi ne ....
Kaj bi pravzaprav rad povedal? Saj so grelci, vprašanje je, ali ne bo z njo nič narobe pri minus 22. To je vse. In če sploh še kaj dela. Drugače jo ni problema pustit. Ali preklopiti na grelce.
Kaj ti pa sploh nucajo grelci? Vstopna v tč je cel čas enaka. V bajti je skozi nastavljenih 24 stopinj, torej dela kot urca.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
24.02.2021 ob 12:46:27
Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
Želja po lastnem domu je zagotovo močna pri vsakem človeku, saj nam ta daje občutek varnosti in prostor, kjer lahko resnično poženemo... Beri dalje »
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »