Opremljanje doma > Pohištvo
Otroška soba - velikost postelje?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otroška soba - velikost postelje?
Pozdravljeni,

take teme na forumu še ni, zato ne vem ali se edina obremenjujem s tem ali kaj - v glavnem: kako veliko "prvo pravo posteljo" imajo/so imeli vaši otroci? Opremili bomo prvo sobico za 3 letno hči, ki trenutno spi še v prvotni posteljici 60x120cm z lesenimi letvicami...tisto za dojenčke.

Iz lastne izkušnje se spomnim da sem, čeprav najbrž večja, šla iz mamine sobe v drugi konec hiše (tedaj neizdelan/prazen) v novo sobico in me je bilo ful strah.

Bojim se, da bi jo bilo strah in ne bi hotela spati v tako veliki postelji (običajni 80x200 cm). Soba bo sicer poleg najine a vseeno.
Kot možna rešitev sem gledala od Ikee neke postelje, ki se lahko podaljšajo in se jih prilagaja iz 130 cm - 170 - 200 cm. Za tako posteljo ponujajo tudi jogi s dvemi podaljški a vseeno je tu še posteljnina itd.
https://www.ikea.com/it/it/catalog/products/70305700/

Kaj menite na dano situacijo?
Naš ni imel posebnih problemov se premikati med posteljami. Res je pa da sem jaz z njim dokler ne zaspi. Tako da mislim da vsem narediš uslugo če jim daš veliko posteljo, ker to pomeni da lahko še kak odrasel prespi z njimi, ko se zbudi sredi noči ali pa ko gre spat. Mi smo nabavli kar ta velko posteljo 120x200 ali pa še večjo 140x200 in bomo čez par let samo vzmetnico menjal.
lele, mi smo iz takšne posteljice pri treh letih prešli na 90x200. Mala se je od navdušenja rolala po njej 5 minut - je brez pripomb dandanes :mrgreen:.
Mi smo prešli iz 90X190 na 120X200, hči pa je stara 7 let.
Kupiš vsaj 90x200, če je prostor pa kar 140x200 in menjaš samo jogi čez nekaj let! (zamenjaš, ko se izrabi in ne, da najprej kupiš manjšega)
Kmalu bodo prišle prijateljice in prijatelji, pa bo dovolj prostora za "flosat", igrat, sedet, skakat itd.....

P.S. Čez nekaj časa pa tako ali tako pridejo "prijatelji" prespat, pa bo "glih za glih"! Še oba ti bosta hvaležna! 8)

V življenju je zelo malo stvari, ki so prevelike. Postelja zagotovo ni med njimi!
simek Napisal:P.S. Čez nekaj časa pa tako ali tako pridejo "prijatelji" prespat, pa bo "glih za glih"! Še oba ti bosta hvaležna! 8)
Tole je bolj problem, ja, me že skrbi... :lol:

Sicer je naša šla iz 60x120 dojenčkove direktno v svojo sobo na 90x200 pri cca. 3,5 letih. Postelja sploh ni bila problem, bolj to da je bila od takrat sama v sobi, hkrati pa še v novi bajti...
Se pa strinjam, da s 120x200 ni nič narobe, če je plac.
@energetik,"na bu šlu" 120x200 ! Boš kupoval novo, če "prijatelj" ne bo ravno po JUSU!

Če že več kot 90x200, vzameš 140x200! Na 120x 200 se je potrebno preveč "stiskat", tega pa nočemo! Big Grin
Naš ima 100x200 - pride prav, ko je bolan in je treba 'dežurati'.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Strah, da otroci ne bodo hoteli spati v svojih sobicah je predvsem v glavah staršev. Otroci to "zavohajo" in potem se potencira tako daleč, da spijo v posteljah staršev (očka je seveda na kavču) in kasneje potem mamica spi zraven otroka v otroški sobi.

Teh težav mi nismo imeli in oba mulca sta brez težav zaspala v svojih posteljah v otroški sobi. Postelje sta dobila takoj ta velike (90x200). Ta mali je še prej gnjavil kdaj bo dobil svojo pravo posteljo.

Tako, da "go fot it" in daj v sobe "full size" postelje.
simek Napisal:@energetik,"na bu šlu" 120x200 ! Boš kupoval novo, če "prijatelj" ne bo ravno po JUSU!

Če že več kot 90x200, vzameš 140x200! Na 120x 200 se je potrebno preveč "stiskat", tega pa nočemo! Big Grin
Takrat bo bolje 2x po 90x200 in dila vmes. :wink:
@energetik Ali ti nisi bil mlad? Kakšna dila? Še dve sobi z delujočo ključavnico v vratih nista dovolj! :lol:
Obadva sta šla pri cca. 3h letih iz 60*120 v 80*190 ... bi kupila takrat klasično dimenzijo 90*200, pa žal ni šla v sobo. Nikoli ni bilo težav. Sta bila pa res že prej sama v sobi pa od 14. meseca naprej tudi v tamali posteljici brez ograje. Če bi imela prostor, bi že takoj takrat kupila vsaj 120*200 posteljo tako kot jo ima sedaj starejša hči v tanovi sobi.
Več glav, več ve ...
simek Napisal:@energetik Ali ti nisi bil mlad? Kakšna dila? Še dve sobi z delujočo ključavnico v vratih nista dovolj! [emoji38]
Midva sva se stiskala kar na 90x200 postelji...
90x200 je ok že v štartu in to je to. Če gre več pa več vendar v otroško res ni potrebe da je več kot za max 2 ali 1. Mora imeti prostor še za kaj drugega. Pri nas so otroci šli takoj na 90x200 s tem da je ena s pogradom. Več kot toliko pa tudi v novi hiši ne bo.
Sicer pa vsak po svoje, moje mnenje je da komot presedlaš takoj na 90x200
Tudi jaz podpišm za posteljo normalne velikosti. 90x200. Tudi 80 cm gre skozi, samo malo bolj na tesno, če se še kak odrasel zraven stisne. Naš je spal do 2 leta v otroški postelji poleg naju, selitev v svojo sobo, ko smo se preselili, je šla mimo brez problema. In tudi veliko posteljo je pri 2,5 letih takoj osvojil. Je pa res, da je zrav dobil enega veeeelikega plišastega leva, ki se guzva zraven njega

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »