Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Fasado delam sam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fasado delam sam
Dej stari, kaj ko bi ti mal manj pisal pa mal več delal pa to? Sej spoštujem samogradnjo, tudi sam sem 90% bajte naredil sam, samo mal pojma je pa treba met o stvari. Pa ne morš za vsak korak na forumu spraševat, pa v izotekt sidrat, pa z limom stiropor gor lepit... Dej no stari, kaj te še čaka?
Je treba plunt v roke, delat od teme do teme in to je to. Neki znanja in predvsem kmečke pameti tud ne škodi.

Kot so včasih rekl - tih bit pa delat.
Eh, pa se je začelo...
Naj piše... Sej se tudi iz tega lahko kdo kaj nauči... Jaz tudi delam sam fasado in mi prav pride da vidim, da kdo kaj sprašuje, vsaj meni ni treba
Evo, Mihec, za naju oba vprašam:

1. Gor bi očitno zdaj moralo držat, dobro probavam, pa drži kot vrag, očitno bo Ok, še posebej, ko bom dal Fischerjeva Ecotwist sidra not - no, tu imam vprašanje, kak dolgo lahko čakam, preden sidram? Vem, da bi naj najhitreje po 2 dneh, kaj pa najkasneje - ali ni panike dokler "dol ne pade"?

2. Še nekaj - ali kdo dela tako, da od zadaj daje fasadno lepilo na EPS, ampak še dodatno da purpen na spodnji rob in lepo desno na robove "plošča ob ploščo"? Ker na ta način bi še purpen dodatno ojačal vse skupaj, kajti dveh plošč spurpenanih ne dobiš narazen...

3. Jutri zaključim z glavnim delom podzidka, pritisnem fotko... Zaenkrat ni nekih težav, edino na dveh ploščah ali treh me je zaneslo in sta preveč noter vtisnjeni - se lahko v smislu plus 0,5 cm zadeva odebeli pri armiranju z lepilom pač debelejše nanesenim na teh mestih? Obratni problem pa verjetno rešujem z brušenjem plošč - pred sidranjem baje, ali ni dobro po sidranju?
1. Dokler ne pade
2. Delajo tako
3. Pred sidranjem, a 5 mm ne bi smel biti problem
4. Razno
Butasto vprasanje... Stirodur lepis s fasadnim lepilom, potem pa moras 2 dni cakati preden sidras. Verjetno je to standard, ampak - v cem je fora?
Hvala kadotr....

Novi problem: Na enem delu hiše je bil bunker in je zunanji zid zgrajen iz betona, vertikalno pa ni v liniji z ostalo hišo pač pa gleda ven, nastal je kot nek zob...

Na tem mestu imam narejeno HI in TI pač tako:

[attachment=o28081]

No, vidi se, da mi je majster začasno naredil še eno plast par cm betona, da smo pač nekak pokrili zadevo začasno...

Zdaj ko delam cokl, mi ta beton ni preveč všeč.... Vedeti moramo, da bo teren od tega betona navzgor še za kakih 15 cm zasut, dal bi gramoz in pa na vrh prodec, da bi pač imel prodec tik ob hiši, potem robnik in šele nato tlakovce...

No, zdaj pa moram nekako rešiti ta zob, če beton odštemam proč, pa dobim tako varianto, da je HI prosto dostopna za poškodbe:

[attachment=o28080]

ALi beton pač pustim, čepasto folijo potegnem čez ta beton in vse do polovice cokla, kjer bo pohodni teren?

V živo:

[attachment=o28079]

Priložene datoteke
.jpg   2.jpg (Velikost: 195,36 KB / Prenosi: 386)
.jpg   3.jpg (Velikost: 222,46 KB / Prenosi: 386)
.jpg   IMG_2350.jpg (Velikost: 146,63 KB / Prenosi: 386)
Še enkrat premisli, če želiš fasado delat DIY. Meni je to osebno projekt ki pobere preveč časa, da bi se ga sam lotil.

Fasada je težko prigaran denar in res rabiš nek občutek in nekaj prakse. DElaš jo prvič in zadnjič.

Fasada ima veliko nekih detajlov, za katere moraš vedeti ali pa jih naštudirat.

lp
Še enkrat premisli, če želiš fasado delat DIY. Meni je to osebno projekt ki pobere preveč časa, da bi se ga sam lotil.

Fasada je težko prigaran denar in res rabiš nek občutek in nekaj prakse. DElaš jo prvič in zadnjič.

Fasada ima veliko nekih detajlov, za katere moraš vedeti ali pa jih naštudirat.

lp
@Marko1974 Jaz bi sicer raje zaključil samo z XPS brez tistega betona, čepasta folija pa iz zemljine kar lepo obrnit okrog "gumbi proti temelju" prilagam sliko da boš razumel kako bi sicer jaz delal, tisto v rdečem malo vogal odstraniš, zato da tisti vogal ne obremeniš preveč. Ponavadi se tak vogal že prej obbetonira takole na "trikot" in šele nato se dela HI in potem izolacijo.
[Slika: Ux275r3.jpg?1]
Pa naj ta vodoraven kos XPSa seveda visi stran od objekta :mrgreen:.
XPS z PU peno nalepljen na bitumen ODSTOPI. Ko je suh, že drži, a se zaradi raztezanja stalno premika proti bitumnu in končno odstopi. Prej ali slej.
Fery Napisal:Jaz in moja mat sva dopoldne postavila eno steno, popoldne pa drugo.
:lol: :lol: :lol:
Hvala Roberto, točno tako rešitev sem iskal.... Zdaj sem še vrisal čepasto folijo in nanos terena, da bo čisto jasno, kaj hočem dosečt na koncu:

[attachment=o28086]

Razumem, bom dal seveda pod naklonom XPS proč od objekta...

Lepim seveda s purpenom za bitumen, me pa zanima, zakaj bi moral pri steni odrezat pod kotom horizontalni XPS? Lahko pustim ravni vogal?

Še to, zdaj robnik za prodec bo pač na tem mestu moral biti malo bolj stran od hiše, kajne? Da ne zadržuje meteorne vode? Kot na tej skici?

[attachment=o28085]

Spodaj imam sicer napeljano drenažnocev (rumeno) - pa vendar, kolega mi je svetoval, naj še zgoraj, kakih 20 cm pod pohodno površino, napeljem za vsak primer še eno drenažno cev, kajti teren imam trenutno ravno toliko izkopan, se splača?

Priložene datoteke
.jpg   4444444.jpg (Velikost: 40,82 KB / Prenosi: 251)
.jpg   222222222222222.jpg (Velikost: 49,02 KB / Prenosi: 253)
Muzkontar Napisal:
Fery Napisal:Jaz in moja mat sva dopoldne postavila eno steno, popoldne pa drugo.
:lol: :lol: :lol:
Ta zmaga

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »