Gradnja in obnova > Energijski viri
Stensko ogrevanje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stensko ogrevanje
Torej zanimajo me dejanske izkušnje (in tudi število) ljudi, ki so se odločili za stensko ogrevanje in ne za talno. Ko govorim o stenskem ogrevanju, ne mislim na radiatorje, ampak na dejansko napeljavo, ki je podobna tisti pri talnem.

Prednosti talnega so mi jasne, res pa je, da ima veliko ljudi tudi dvome (vročina tal -> krčne žile).
Pri novogradnji prednosti ni. Adaptacija je druga stvar...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
perox, to so pravljice za naivneže... Ker drugače bi poleti vsi fasal krčne žile... Al kaj?
Krčne žile.. nekateri res še živite 50 let nazaj, da vsemu temu verjamete?
Včasih je bil to res problem, ko so v talno šibali vodo 70 stopinj...

Prednosti stenskega pred talnim ni, v obeh primerih se gre za ploskovno ogrevanje, pri talnem je krivulja le še bližje idealni krivulji človeškega ugodja kot pri stenskem.
Mi jo imamo montirano v walk-in tusu. Iskreno se mi zdi to edino mesto, kjer je to smiselno. Drugace je talno gretje zakon...

Ce je to v tusu kljub vsemu samo brezveze komplikacija, bom pa lahko napisal sele po prvi sezoni gretja Big Grin
Tody Napisal:perox, to so pravljice za naivneže... Ker drugače bi poleti vsi fasal krčne žile... Al kaj?

Dejansko punco tudi poleti pečejo noge, če stoji na vročih ploščicah.

azuprej Napisal:Krčne žile.. nekateri res še živite 50 let nazaj, da vsemu temu verjamete?
Včasih je bil to res problem, ko so v talno šibali vodo 70 stopinj...

Ne gre se za to kaj kdo verjame, ampak kako se nekdo, ki ima to stvar dejansko počuti.
Pojdi enkrat v eno hišo, ki to ima, pa potem govori.
Pozimi imaš temperaturo prostora 24 stopinj, stene so 24 stopinj, tla pa 25 - 26 stopinj.
O kakšni vročini točno blebetaš!? Da bo še nam ostalim, ki to imamo, jasno? Ker tebi je vse jasno, baje.

Pravijo "Rđavom kurcu i dlaka smeta", kar pomeni, da je vsak izgovor dober, pa makar ga pes na repu prinese.
Če si slabič, si slabič. Talno sigurno ni krivo za to, karkoli že imaš.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Perox vse nas pecejo noge ce hodimo po vroci povrsini... Krcne zile so pa nekaj cisto drugega...
Sam imam stensko gretje v kombinaciji s talnim. Nektere sobe so izključno na stenskem. Ne vidim neke razlike med talnim. Mogoče je prednost, da lahko spustiš nekoliko višjo temperaturo vode, ker ni vpliva talne obloge.

Super je tudi na zunanjih stenah, ker stena ne postane hladna. Res pa je, da imamo mi samo 5cm izolacije. Pri večjih debelinah izolacije se tega občutka hladne stene vrjetno ne občuti.

Sem se pa odločil za stensko predvsem zato, ker sem že imel izdelan tlak in mi res ni bilo do tega, da bi štemal 120m2 armiranega tlaka. Tlak sem zamenjal samo tam, kjer je bilo nujno potrebno zaradi napeljav in tam sem dal tudi talno ( kopalnica, kuhinja itd.. ).

Če te kaj zanima kar vprašaj. Sicer pa s stenskim gretjem nimaš kaj zgrešiti, kot so mene prepričevali, da to nebo funkcioniralo.
Fery Napisal:Pojdi enkrat v eno hišo, ki to ima, pa potem govori.
Pozimi imaš temperaturo prostora 24 stopinj, stene so 24 stopinj, tla pa 25 - 26 stopinj.
O kakšni vročini točno blebetaš!? Da bo še nam ostalim, ki to imamo, jasno? Ker tebi je vse jasno, baje.

Pravijo "Rđavom kurcu i dlaka smeta", kar pomeni, da je vsak izgovor dober, pa makar ga pes na repu prinese.
Če si slabič, si slabič. Talno sigurno ni krivo za to, karkoli že imaš.

A te je "stara" doma razjezila ?!
Ni mi sicer jasno zakaj si me tako napadel, ampak očitno si ti slabič, ki potrebuje nekoga, da spravi jezo nanj.

Dejansko sem samo spraševal in ne trdil - preberi še enkrat moj zapis.

Da pa še razložim situacijo. S partnerko bova gradila hišo in se ne moreva poenotiti glede ogrevanje. Ona ima namreč iz preteklosti slabe izkušnje s talnim gretje - zaradi krčnih žil ji ni pasala toplota/vročina iz tal.

Ponavljam,... nič ne trdim, le sprašujem za dejanske izkušnje ljudi s stenskim ploskovnim ogrevanjem. Ne zanimajo pa me mnenja samozavestnih primitivcev, ki ne znajo človeku pomagati (@Fery).
some1 Napisal:Sam imam stensko gretje v kombinaciji s talnim. Nektere sobe so izključno na stenskem. Ne vidim neke razlike med talnim. Mogoče je prednost, da lahko spustiš nekoliko višjo temperaturo vode, ker ni vpliva talne obloge.

Super je tudi na zunanjih stenah, ker stena ne postane hladna. Res pa je, da imamo mi samo 5cm izolacije. Pri večjih debelinah izolacije se tega občutka hladne stene vrjetno ne občuti.

Sem se pa odločil za stensko predvsem zato, ker sem že imel izdelan tlak in mi res ni bilo do tega, da bi štemal 120m2 armiranega tlaka. Tlak sem zamenjal samo tam, kjer je bilo nujno potrebno zaradi napeljav in tam sem dal tudi talno ( kopalnica, kuhinja itd.. ).

Če te kaj zanima kar vprašaj. Sicer pa s stenskim gretjem nimaš kaj zgrešiti, kot so mene prepričevali, da to nebo funkcioniralo.

Hvala za lep odgovor!

Kako pa si rešil problem pohištva pri stenah ? Si o tem že razmišljal med napeljevanjem inštalacij ? In ali si že vrtal v steno kjer so inštalacije (npr. za sliko/polico/itd) ? Kako si ugotovil lokacijo kjer ni bilo napeljave.
Zakaj o tem sploh razmislas? En kup problemov. Lahko. Pa nobenega plusa...

Kot ti je fery lepo povedal. Problema NI. V izolirani novogradnji. Itak bos imel verjetno TC za ogrevanje. In tako nizkotemperaturno. Tko da... se pod tusem ti ne bo prevroce...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
perox Napisal:Ponavljam,... nič ne trdim, le sprašujem za dejanske izkušnje ljudi s stenskim ploskovnim ogrevanjem. Ne zanimajo pa me mnenja samozavestnih primitivcev, ki ne znajo človeku pomagati (@Fery).

Talno gretje je definitivno boljše, kot stensko. Če hočeš vedeti zakaj, se malo poizobrazi. Pol ure strica gugla, pa ti bo jasno.

Ko sem sam delal to že dolgo nazaj, so tudi v moji žlahti vsi strašili s krčnimi žilami.
No, ker sem si takrat vzel pol ure časa in malo prebral o tem, mi je bilo hitro jasno, da je vse to strašenje zaradi nevednosti in nepravilne izdelave talnega gretja v prejšnjem stoletju.

Nisem si pa mislil, da še danes, ko smo krepko mimo leta 2000, še vedno obstajajo ljudje, ki živijo s temi strahovi, ki so posledica neznanja.

Če hočeš najboljše ugodje in najboljšo rešitev, boš dal talno. Če se ti ne da narediti domače naloge, potem daj rajši kaj drugega, saj ni prijetno živeti s strahovi....
V čem je poanta sodelovanja na forumu, če nimaš živcev pomagati ljudem, ki se šele soočajo z gradnjo ?
V čem je smisel navajanja lažnih podatkov in širjenja panike na forumih!?
Če kaj, smo mi, pri talnem, malo razočarani, ker smo pričakovali bolj topla tla pozimi. Ampak ne gre. Do 25 stopinj v prostoru pozimi, jo še gonimo, več je res preveč. Za doseganje 25 stopinj, so tla še vedno zgolj malo toplejša in daleč, daleč od vročih.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »