Nepremičnine > Finančna plat
Kako do kredita?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako do kredita?
Koliko je hiša ocenjena na gursu?

Pri ceni 100k mora biti ali stara hiša ali pa kaka odročna periferija.

Pri 1,5 k dohodka in nic prisparanega se bankam prizge rdeca lučka. Ker obrok za 100k bo moral biti kar konkreten.

Nocem biti pesimisticna, vsakomur privoščim hiško.
Pojdi na banko, če imaš stalno zaposlitev se da veliko narediti. Del kredita na zavarovalnico (to se potem šteje kot lastni vložek), drugi del na hipoteko. 1.200 EUR ni tako malo. Vsaj tako se je dalo dogovoriti na banki ki ima v logu čebelo. Seveda bo njihova želja, da k njim peneseš račun in plačo, ampak to ni noben problem.
simek Napisal:Lizing NE "zbije" kreditne sposobnosti. Večino avtomobilov s.p.-ji in "fušarji" kupijo na lizing, ker je večina njih, (uradno) kreditno nesposobnih.

No, pri meni banka upošteva lizing avta, tako da pazite. (NLB)
Zdravo.

Sem bil v isti situaciji par mesecrv nazaj. 10k lastnega vlozka, potreboval pa 104000 evrov kredita. Vzel pri skb na 25 let, 3,1% fijsna obrestna mera. Imam leasing, ki se je seveda stel v mojo kreditno sposobnost. Tako da sem leasing moral reprogramirati- podaljsati, da sem bil lahko kreditno sposoben za toliksni kredit. Sedaj sva s partnerico ze dva tedna veselo vseljena v novo hisko. Kako pa bo shajati s tem kreditom pa se ne vem. Oktobra zacnejo trgati.

Tako da le pogumno naprej.

Razmisljas o spremenljivi ali fiksni obrestni meri?
Miran čestitke! Uživajta ...................................do oktobra! Big Grin
Pozdravljeni. Sposojam si temo, da ne odprem nove s podobno tematiko. Imam prikazano minimalno plačo(pustimo podrobnosti), kupil bom hišo za 100.000€; ker pa bi rad zrihtal notranjost, potrebujem še kakšnih 40k kredita. Torej vprašanje je sledeče, če se ta nepremičnina zastavi bi bilo to izvedljivo? Lp
Pri minimalni plači ne.

Za zadnje 3 plače se dogovoriš v firmi, doplačaš davke in prispevke in neseš popravljene plačilne liste v banko.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Baje da to ne gre več, da so ugotovili zakaj se neneadoma plača dvigne za tri mesece...
Kako ne gre?
Prejšnji mesec je še šlo.

Saj banke niso po župi priplavale. One hočejo denar in imeti papirno pokrito. Vedo pa dobro, kako so sestavljene plače raje v Sloveniji. Ker se tako dela povsod.
Fery - legenda :-) -On bi kar prirejal plačilne....
Kako to misliš, prirejal?
Če plačaš višje davke, kot so na plačilni, jo moraš popraviti. Če ne si v prekršku.

Davke lahko plačaš-doplačaš za leta nazaj. Nimajo nič proti. Lahko danes pokličeš in vprašaš, če meni ne verjameš.
2013 sem bil brez denarja in nisem imel plače par mesecev. Letos so me poklicali in sem scolal tistih par jurjev. BP.
Pozdrav vsem, pišem v tej temi, ker se mi zdi najbolj primerna in ker so ostale že malo (vsaj 1 leto) zastarele.

Torej, vprašanje je čisto enostavno, računal sem informativne izračune za stanovanjski kredit, ki ne bi bil tako zelo visok (75.000 €). Problem seveda nastane pri prihrankih, ki jih na žalost ni več kot 1000 €. Pri tem je pomembno, da imam malo "nad" minimalno plačo s službo za nedoločen čas na takem mestu, kjer je kar zagotovljeno delovno mesto morda celo obdobje odplačevanja kredita (30 let).

Ne vem kako je s temi 393 evri za lastno preživetje, ki ga je določilo MDDSZ, ali to pomeni, da ti lahko banka odobri kredit z mesečno anuiteto do višine neto minimalne plače (leta 2019 bo od februarja dalje okoli 625 evrov). Namreč ravno toliko približno bi bilo treba odplačati vsak mesec.

Ali kdo ve, če se študentsko delo upošteva kot mesečni prihodek, ker v tem primeru bi se vselil skupaj s partnerko, da bi se upošteval neto prihodek obeh članov.

Vsem se zahvaljujem za mnenja in odgovore ter izkušnje.
Check out this top rated Mastiff dog blog

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »