Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Začetek gradnje v lastni režiji - nov zakon

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Začetek gradnje v lastni režiji - nov zakon
Pozdravljeni, na vas se obrapčam z določenimi vprašanji. In sicer imam pravnomočno GD, ki je bilo izdano junija. Pzi imam izdelan, vendar mislim da po starem zakonu (brez elektroinstalacij in vodovoda), projekt hiše pa je marec 2018. Delali bi v lastni režiji. Sedaj pa imam par vprašanj:

1. Prijava gradnje? Koliko časa približno traja, da se uredijo tej papriji? Graditi bi začeli sredina avgusta, bi to šlo? Bo šel ta stari PZI čez, ker sem zasledila, da naj bi novi zakon zahteval popoln PZI? Arhitekt mi je nekaj omenjal neko 'prehodno obdobje' kjer naj bi še šel stari PZI?

2. Nadzornik. Vem da potrenujem nadzornika, ampak je dobolj da je le nadzornik za gradnjo ali morajo biti tudi drugi (odgovorno vodjo del?)? (nekaj glede o uporabnem dovoljenju - moram imeti nadzornika tudi za to? Ter za elektro)?

3. Gradbišče - mora se ga ograditi, to vem, kaj pa tista tabla? Kje se jo dobi? Ali lahko to sama napišem ter sprintam (seveda, dagor piše kaj se pač zaheva?) Kje se dobi te inforamcije?

Hvala za pomoč.
1. Rabiš poln pzi, ne glede na prehodno obdobje. Začneš z gradnjo 8 dni po vlogi.

2. Nadzornik je firma ali sp, ki ti nadzira vsa dela.

3. Tablo napises/sprintaš sam na list a4
Ali se gradnja prijavi na obcino ali upravno enoto?
Ue
Da ne bo pomote. PZI-ji so bili obvezni že po prejšnjem zakonu.
Ja to vem, samo ne tako obsezni. No baje bo slo cez ker je bila vloga za GD oddana pred tem zakono in obstaja prehodno obdobje.
Obseg določa pravilnik o projektni dokumentaciji in ta se v osnovnem obsegu ni pretirano spremenil, samo elaborati so se iz pgd (dgd) prestavili v PZI.

Ostalo je pa že vuego napisal.

No boste javili kako bo.
Kako ste rešili...
Smo v podobni situaciji, vlogo za izdajo gradbenega dovoljenja vložili že maja, ta teden dobili gradbeno in so nam povedali, da ob prijavi začetka gradnje rabimo PZI.

Sedaj berem nov pravilnik - končne določbe v prehodnem obdobju, velja star pravilnik če so bile pogodbe za izdelavo PGO sklenjene pred uveljavitvijo novega pravilnika...

Vsaka info dobrodošla..

Hvala
Trenutno čakam kaj bodo rekli na UE, oddala PZI po starem... pa da vidimo ali bo šlo ali ne.
Tako, pri meni ej šlo lepo čez s starim PZIjem.
Pozdravljeni, že gdo gradi v lastni režij? Zanima me ali potrebujete tudi vodijo del ali samo odgovornega nadzornika?
Jaz delam v samogradnji - podobna situacija ko OP.
GD sem dobil po starem, za prijavo gradnje pa sem moral dati poln PZI in imeti odgovornega nadzornika - kot je zapisal vuego.
Drugega nisem potreboval - tablo mi je nadzornik natisnil na A3 in plastificiral.
Check out this top rated Mastiff dog blog

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »