Nepremičnine > Finančna plat
Nakup nepremičnine

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup nepremičnine
Svaka vam cast, jaz si tega ne predstavljam, da bi se vsake toliko selili. Nevem, vse te stvari pakirat, preselit, se prilagodit spet na novo stanovanje/hiso in okolje. Ni to za vsakega. Se huje je ce morajo otroci menjat solo ali pa vrtec, mogoce res delujejo fleksibilni ampak ni to to. Pa ce sestejes vse te najemnine ki si jih nekomu placal, kaj bi za ta denar ze lahko imel, ali pa s tem denarjem odplacal ze kar nekaj kredita. Midva imam enosobno stanovanje v MB in nama najemniki “placujejo” obrok za kredit za hiso, da pa bi jaz nekomu placeval na tak nacin si res tezko predstavljam..res svaka cam cast Wink
Vidiš, že tu je razlika od OP in še marsikoga. Ti boš kredit odplačeval s službo ali brez. Če se ti pa res zalomi, imaš pa še vedno opcijo, da najemnike vržeš ven in greste sami tja. Ko bo ona odplačala kredit po 30 letih bo pa glih začela razmišljat kaj počet v penziji. Pač ni isto, in to ji želim dopovedat. Če nimaš nič, in parcela je še vedno ~0, je realnost kar oddaljena od želje po lastni hiši.
Pozdravljeni.
Poslušajte "kadotr-a,čeprav bi jaz opustil tudi misel o spalnici na podstrešju.Pri 60-ih in več,pride prav če je vse v nivoju.(ali pa že prej)Sem moral "pregurat"29 stopnic od avta do spalnice po r..i,ko sem si zlomil gleženj(in dobil nepohodno longeto).Nebi prepogosto ponavljal. (da ne omenjam koliko so me te "štenge" v osnovi "koštale") L.P.
Ata Kadotr je tudi imel kompliciran spiralni zlom gležnja, zato natanko ve, da se po 60+ letih dnevna soba v pritličju s primernim pohištvom dovolj poceni spremeni v dnevno in spalnico. Ceneje, kot v štartu zgraditi dodatno samostojno spalnico v pritličju. Ko si star, potrebuješ minimum od minimuma. Me veseli, da si me, Simek, skoraj razumel. Da ne govorim o ogrevanju pritličja, ob teh, sramotnih, okradenih penzijah. Fuj!
Ata Kadotr,brez skrbi. Popolnoma razumel.Poanta vsega je,da kvadrati stanejo,stopnice stanejo,veliko fasade stane,ogrevanje stane, itd.Imam obnovljeno hišo letnik1953,320 m2 fasade,(brez cokla)350m2strehe,18 radiatorjev,210m2 asfalta pred hišo...So mi vsi rekli"obnova je ceneje kot novogradnja,živiš lahko v hiši in obnavljaš,prijatelji bodo pomagali,sam lahko marsikaj narediš itd"Nekaj let in četrt milijona EUR(z nakupom hiše vred) kasneje, pa prideš do spoznanja KOLIKO DEJANSKO RABIŠ.(pa še nismo konc)L.P.
Zgornji stavek zadene bistvo: kvadrati stanejo.

Površine sten (ometi,kitanje,barvanje), tal (estrihi, talno gretje, parket), steklenih površin (okna), strehe (ostrešje, pokritje), mansardnega stropa (izolacija,knauf,kitanje, barvanje), kop.površin za ploščice, kuh.pulta, itn.

Prav neverjetna je primerjava stroškov pri gradnji male hiše in velike (sodelovala pri gradnji obeh). Če začneš načrtovati 220 m2, bo drago ne glede na način gradnje in uporabo materialov.
nope, stane lokacija (delno tudi pri gradnji).
Izotop ne morem se ne strinjati
Prav interesantno je bilo po telefonu in mailu dogovarjat ponudbe in cene, ko so mojstri prišli na lokacijo (mal boljša) so cene kar rastle in to ne sam pri enem....tako da ja....cena opeke je najmanjša postavka
No rezultat te boljše lokacije je v tem, da sem pač naredil precej več sam, kot bi sicer, kajti ko ti recimo cena strehe zraste zaradi lokacije za ca vsaj 1/3 pri najugodnejšem te mine......in pač nardiš sam....simpl
Živjo,

Namen imam kupiti parcelo, ki je zazidljiva in ima 577 m2.

Ker sem (relativno) mlad (23) in (absolutno) neizkušen me zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu take parcele kar se tiče dokumentacije, lastnine, priključkov ipd.?

Kakršenkoli nasvet ali vaša izkušnja mi bo pomagala.
Že veš, kakšno hišo bi rad imel? Moderno, enakoapnico, klasično, pritlično...? Take stvari je fino vedeti pred nakupom, da lahko preveriš, če jo boš dejansko sploh lahko zgradil. Običajno vse to piše v lokacijski informaciji.
Na 500 m2 si absurdno omejen lahko. Si ziher da bi se pri 23 odlocil (brez da ves kako hiso/vrt/dvorisce... bi rad imel)?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Nekatere občine ti sploh ne dovolujejo gradit na toliko mejhnem ozemlju

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »