Kar naredi dom > Vrt in okolica
Grda betonska škarpa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grda betonska škarpa
Mogoče premaz. http://www.jub.si/fasadni-sistemi-energ ... kol-primer
Vi kar tlacte brsljane, trte in podobne zadeve na betonske skarpe. Kar ni uspelo zajebat zidarjem ( slabi stiki, vidno zelezo, predvidevam da tudi za dilatacije in odvodnajvanje se niso kaj veliko slisal), boste sami, oziroma vsaj pospesili propad skarpe. Letos gledam dve ki sta se podrli. Ena ob cesti(visine cca 2m) ena v betonskem silosu (3m), obe betonski. Je pa res da se je pri obeh ze leta videlo da se samo caka dan ko bosta na tleh.
Sicer komanda je že padla, pa vseeno. Divja trta je zelo lepa, je pa samo pol leta . Jeseni pa dela še pa še, napram drugim zimzelenim popenjavkam ali pa z drugimi visečimi rastlinami.
Kar se pa žena tiče je pa že druga zgodba, za kakšen drug forum :wink:

Lahko pa avtor vprašanja uporabi obstoječo škarpo za notranje opaženje po temeljenju in drenaži ..... in obleče v kamen.... ali pa povabi kakšne grafitarje z umetniško žilico....
Pozabi na kamen oz. karkoli, kar se gor lepi - to vse sčasoma pade dol. Voda najde pot povsod. Za na prostem je najbolje, da je zadeva monolitna.
Vsekakor bi bila lepa neka zanimiva ozelenitev.
Lahko pa dobiš nekoga, ki ti jo pobrusi z diamantnim kolutom. Čez pa daš poseben premaz, ki da efekt, kot bi bil beton vseskozi moker.
Kaj pa špric malta,zmes peska,apna , cementa in vode?
A drenažo imaš narejeno kot je treba?
Če nimaš za betonsko škarpo urejene drenaže in če škarpa z zadnje strani nima zaščite - HI, pozabi na lepljenje česar koli. Nič ne bo obstalo, ker bo vse padlo dol.

Vidno površino, še posebej če se vidi tudi armatura, je fino obdelati z sanirno malto - narejeno za ta namen. Seveda je treba armaturo, ki se vidi, tudi sanirati, očistiti in premazati z ustrezno zaščito proti koroziji.
Vse to lahko samo še prebarvaš s kako paroprepustno zunanjo barvo. res boš barvo obnavljal vsakih par let .....................
Mi mamo pri starših že 20 let eno zeleno zadevo, vsako leto jo je treba malce pristrišt zato da ne zapira vhoda ampak drugače nobenega vzdrževanja... Pa tudi ne zgleda da se bo zadeva sesula sama vase v kratkem.
Kremenčkovi Napisal:Cena ? Cena kamna je velika ? O kakšni ceni govorite ? Ja, dražje je od nasaditve, kjer se nato na njej pasejo vsemogoči žužki, jo je potrebno neprestano vzdrževat, pa še grdo zgleda.
Kamen sovpada v naravo, iz mode ne verjamem, da bo kdaj, kot npr keramika itd. Ker mu zmrzal ne pride do živega, kisline in vremenski pogoji ga ne uničujejo, je tako, če je strokovno izbran in vgrajen, praktično večen.
V svoji 22 letni karijeri, še nisem imel reklamacije
Cena ? Ugodnejša od vseh bolj kvalitetnih ploščic, delo ? Odvisno od mojstra in zahtevnosti, ponavadi ista, kot za keramiko, čeprav je delo veliko težje, bolj zamudno itd.
Vem kako se to sliši če piše nekdo, ki se s tem ukvarja. Vsak hvali svojega konja...ampak, jaz sem hotel samo razjasnit glede cene itd, ker velikokrat slišim od koga: A kamen polagaš? To je pa drago !
Je clio drag ? Kak za koga
Lp. in brez zamere.

Te razumem da navijaš za svoj posel in dejavnost a neumnosti katere so zgoraj odebeljene ne rabiš pisati. Kakšna grda ozelenitev? Kaj je treba neprestano vzdrževati? Ne zavajaj.

In kakšna je ta cena polaganja kamna skupaj z lepilom če že pišeš in navajaš ugodne cene? Napiši tule ceno /m2, da se ve pri čem je na 100m2 škarfe.Prosim za ceno lepljenja/fugiranja - pohorca/porfida /m2 skupaj s tvojim materialom. Sicer ne vem na kak način ti zaključiš svoje delo pri kamnu ampak če ni nekega "zaključnega sloja" na kamnu ki da kontrast, živost, je vse skupaj ubogo, sploh gmota od 100m2 na kupu. In ta "zaključni" sloj terja tako zopet visok strošek na vso kvadraturo kot ogromno dela, če želiš da je to ličen izdelek.
Kamen z lepilom ne bi limal
Kaj pa kaj takega kot je v tem videu nekje pri 4:15 se začne.

https://www.youtube.com/watch?v=LTauBc7lDIg

Tole mi zgleda zanimiv način kjer se rešiš odpadanja in imaš videz nekih kamnov.
Lp
Tole zgleda bolj kot plastična tapeta in je videz kar daleč od nekega naravnega materiala.
Se strinjam, sem pa skoraj prepričan da obstaja tudi kaj podobnega kamnu...
Če so take želje je nekaj v tem smislu sigurno boljša rešitev kot oblačenje v kamen če zadaj ni dobre hidroizolacije.
LP
Pentax : Ne navijam za kamen, da bi dobil posel, ker hvala bogu, je dela vedno dovolj
O kamnu kolikor opažam nimaš pojma
Kamen se ne sme lepiti z lepilom, od tod vam verjetno znano, da potem odpada
Cena komplet z materjalom, tako, da je skrb stranke samo el in voda znaša v vprašanem primeru 38€ m2.
Kamen lakirajo samo izjeme, če ga lakiraš, ne diha, ne kamen, ne fuga, kar zna bit ponekod problem
Dober, preizkušen premaz stane manj kot 1€ na kvadrat.
Razni premazi, ki jih ponujajo po trg so dražji, lahko so mat ali z videzom sijaja, obljube, kako premaz diha, so zavajajoče. Na srečo še nisem imel stranke, ki bi si želela naraven kamen, nato pa plastičen videz !!!
Koliko stane kvalitetna keramika, delo, lepilo ?? A veš koliko m2 se v 8 urah kvalitetno in lepo položi kamna ? Koliko zafugira ? Koliko pa keramike ?
Če nimaš ideje, domišljije in tudi znanja, lahko škarpa izgleda res kot gmota kamna, kar je pa nekaterim tudi všeč.
O zasaditvi bi se lahko razpisal, ker imamo v družini zelo izkušenega vrtnarja, ki se ukvarja z ureditvijo okolice ( ja vsi smo naravnani z naravnimi materjali ) pa se ne bom, ker ni moje področje, pa itak vidim, da ste nekateri prepričani v svoj prav
Kakorkoli že, mislim da ima avtor teme veliko možnosti polepšat videz škarpe, glavni faktor je € in ideja
Lep dan.
Hvala vsem za odgovore...nekako me je @kremenčkovi prepričal. tudi sam še nisem videl škarpe ki bi ji odpadal kamen pa pomoje nimajo vsi hidroizolacije odzadaj.
Na temo "žene" sva se z ženo precej nasmejala Smile ...vse je res Smile

Kaj pa če bi mogoče pred "lepljenjem" kamna škarpo z čim premazal...je to mogoče bolje?

Predvsem sem hotel vprašati za nasvet...prvo cena, drugo pa:
Kakšen kamen naj dam da ne bo vse šekasto.
Za hišo sem postavil takole škarpo:

https://www.google.si/search?q=lomljen+ ... eZ4Iduc7YM:

cokel bi mel približno takle:

https://www.google.si/search?biw=1440&b ... 6Qlt0_TrrM:

torej: s čim ja oblečem cca 100m2 betonske grde gmote da ne bo vse šekasto in seveda predrago? Kot rečeno: v vkopanem delu hiše (garaža, vhod), se škarpa stika z hišo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »