Gradnja in obnova > Napeljave
Katere filtre za vodo?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katere filtre za vodo?
Za 10col filter (sintrano oglje) pise na okoli 6 mes. Dejansko pa jaz menjam, ko spet prične smrdeti po kloru oz. če bi se pretok že preveč zmanjšal (zabasan filter).
jaz imam sicer porabo kakih 4-5 kubikov mesečno,... se pa tudi sam najbolj po vonju orjentiram,... tako da dokler mi voda ne smrdi smatram da filter še opravlja svojo funkcijo,...
Za 10 colski filter sintrano oglje so uradni podatki:
Max. pretok 0,25 m3/h.
Kapaciteta 12 000 litrov pri 1 ppm klora.

Praksa pa je ...
Praksa pri nas je, da porabimo ravno 12m3/mesec, filter pa menjamo na 6+ mesecev. Koliko ppm klora imamo, pa nimam pojma.

EDIT: našel meritve vzorcev, imamo 0,2ppm klora.
Energetik81 Napisal:Za 10col filter (sintrano oglje) pise na okoli 6 mes. Dejansko pa jaz menjam, ko spet prične smrdeti po kloru oz. če bi se pretok že preveč zmanjšal (zabasan filter).

jaz imam 20 col, se pravi da lahko menjam komot na 6 mesecev plus.
Kolika je vaša povprečna poraba na osebo na mesec? Pri nas je 4,5 m3. Je to veliko ali malo?
kadotr Napisal:Kolika je vaša povprečna poraba na osebo na mesec? Pri nas je 4,5 m3. Je to veliko ali malo?
Mi imamo 12m3 na mesec, torej 3m3 na osebo.
(apr. '19)
za pred hidrofor za zalivanje vrta rabim en poceni filter, ravno toliko da se ne bo v rezervoarju znašlo vse kar se nahaja na dobrih 4 metrih globine, od koder bom vodo črpal.
Na Ebay gledam takšne filtre. Cena je ok, priključek 1" tudi. Sta pa na voljo 2 tipa, katera mislim da se razlikujeta po tem kako fina je mreža. Glede na to tabelo bi rekel da je "40" groba mreža, "80" pa fina mreža ?
40 mesh ( 420 mikronov) ti bo zaustavilo mivko in pesek, 80 mesh ( 177 mikronov) pa tudi kaj več.
Pazi kam boš instaliral filter, ker na sesalni strani hidroforja ne bi smel biti.
zakaj ne bi smel biti na sesalni strani ? Prav tja ga nameravam montirati.
Filtri morajo praviloma biti na tlačni strani- torej za hidroforjem.
Hidrofor pa ni občutljiv za umazanijo.
Zakaj morajo biti te polifosfatni filtri menjani čim pade nivo polifosfata pod polovico?

Se potem ga potem (pre)več izloča ali premalo ali kaj?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »