Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Betonski tlak v garaži - poliranje ali premaz?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betonski tlak v garaži - poliranje ali premaz?
takšno škarpo lahko z malo dobre volje zbrusiš tudi s kotno brusilko. Z žirafo jo boš samo očistil. Z brusilko za beton pa jo boš zgladil.
Jaz sem s kotno brusilko 3 nadstropja vsa tla potem le površinsko obrusil da je bilo vse gladko brez težav in se da prav lepo delat s tem in kontrolirat zadeve, je pa res da sem jaz potem delal estrihe gor Big Grin tam kjer sem rabil pobrusit malo več sem pač malo dlje brusil, zgladi pa tole zelo dobro, seveda pa moraš imeti tudi nekaj občutka za obdelavo. Vse se da če se hoče. Sicer pa za 28m2 si lahko tudi izposodiš tako kot ti je en višje že priporočal recimo.

Rafter glede škarpe sicer ne vem zakaj je sploh potrebno na vrhu brusiti? kakšen bo potem namen? Boš kaj v kamen oblagal?
Jaz tudi imam nekaj teh škarp in v bližnji prihodnosti nameravam le te obleči sam v kamen, pa vem da ne bom šel na vrhu brusit, mogoče bom le očistil ne vem še. Sicer pa s kotno brusilko boš čisto lepo poštimal. Uporabi to kar imaš in bo še najbolje Wink
Ja ampak z diamant sajbo se bodo vidle sledi in bo grdo, tako da odsvetujem.
Ali obstaja epoksi premaz za v garažo, ki ne drsi?
(razmišljam: na betonsko podlago s hidroizolacijo bi dal estrih z mrežico in gor recimo epoksi)
Neogrevana garaža.
(26.12.2019 ob 15:22)03pomlad Napisal: Ali obstaja epoksi premaz za v garažo, ki ne drsi?
(razmišljam: na betonsko podlago s hidroizolacijo bi dal estrih z mrežico in gor recimo epoksi)
Neogrevana garaža.
Potrebni so dodatki. 

Imas na voljo se PVC obloge (v ploscah), ki so zelo priljubljene.

Bistveno boljše od epoksi je čista polyurea (elastična, manj občutljiva na razne razpoke in dilatacije, ter bistveno bolj obstojna, še posebej z vlago od spodaj). Je pa cena malo višja in potrebna je specialna oprema za nanos, tako, da tega ne boš delal sam.
TAKRIL - delavnica, samo pohodno, nič mehanizacije (kolesa, kosilnica, recimo), sicer samo peš hoja.
Vidim, da ste eni to že počeli in vas sprašujem - na tleh je samoizravnalna masa, prebarval bi jo rad zato, ker je gor neprestano tak droban, betonski prah.
In sedaj vprašanje - v navodilih piše speskaj, v praksi pravite zbrusi.
Ampak - koliko? Toliko, da ni gladko, ali toliko, da zgornjo plast snamem, ali koliko?
Bolj kot iščem, bolj ne vem.
Hvala...
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »