Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Betonski tlak v garaži - poliranje ali premaz?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betonski tlak v garaži - poliranje ali premaz?
dk1229 Napisal:Tudi jaz imam vprašanje glede premaza v graži.

Trenutno imam v garaži grob strojni tlak.
Želel ne bi paziti ko v garaži varim/brusim zato epoxy premazi odpadejo (vsaj po dosedanjih predlogih trgovcev). Želel ne bi paziti tudi da mi ne pade kak ključ na tla zato tudi ploščice odpadejo.
Trenutno iščem toej premaz s katerim bi tlak postal bolj gladek (za pometne), da bi bil odporen na udarce in vroče ogorke ali žlindro.
Kaj mi svetujete?

Vprašaj na Kemo, imajo več proizvodov v skupini "Industrijski tlaki".
Brusit ne morem ker mi pol postane nisk tlak glede na ostale prostore, zunanjost in luknjo za poravilo avtomobilov.
Moral bi z nečim premazati ne vem pa s čim. Če ne dobim drugih rešitev bom dal gres ploščice, to bi bila pa nekje zadnja možnost.
V tvojem primeru bi naredil poliran beton in ga zascitil z premazom prozornim lakm za beton. Kaksen guard al pa kaj podobnega. Drugace pa epoxy ogromno vgrajujemo v hale avto delavnice..
Brušenje vzame samo dva, tri milimetre. Preverjeno.
Poslušaj nasvete.
Btw, najbolj prav je zgoraj napisal tisti, ki je ugotovil da ne delam fancy dnevne sobe, ampak mi je važno, da je brezprašno, pa da se ne bom jokal če mi kaj pade na tla, iskra ali kladivo,

Sent from my iPad using Tapatalk
Na Kemi so mi odvrnili da nimajo premazov za tovrstne tlake.
Verjetno bom moral res brusiti.
dk1229 Napisal:Na Kemi so mi odvrnili da nimajo premazov za tovrstne tlake.
Verjetno bom moral res brusiti.
Pa saj bi moral v vsakem primeru brusiti, že zato da potegneš “ta mehko” dol (ostanke cementnega mleka)... [emoji15]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Po vrhu ni videt mleka tko kot pri samorazlivnih tlakih.
Ne dobim stroja za brušenje estriha za najem na goriškem, sežanskem ali koprskem. Ima mogoče kdo kako idejo (kdo izposoja, kdo brusi)?
Brusiti bi moral samo 28 kvadratov.
Nimam ideje ker nisem nikoli rabil sem pa brusil tudi sam vendar zgolj zato ker sem želel podlago malce prilagoditi in poravnati ponekod. Sam sem imel na mali fleksarci nek nastavek za sesalec in gor brus za beton kupil na ebayu. Po mojem s to malo zadevo bi ti tud pri 28m2 uspel nekaj pobrusit ni pa to da boš naredu ne vem linijo ampak zgladiš pa lahko zelo dobro.
Jaz imam sicer malce drugačen materijal ker sem kupil drugje ne ravno tega, dam ti samo primer mogoče ti bo ideja všeč ali pa ne:
https://www.ebay.de/itm/Vacuum-Clear-Du ... Swke9aH~ze
https://www.ebay.de/itm/100mm-4-Inch-Di ... Swvshar6i4
https://www.ebay.de/itm/125mm-5-diamond ... Swt5hYaq8m
dam ti samo primer seveda pa moraš pazit da paše na malo kotno brusilko, jaz sem svoje uporabljal in deluje dobro le sesalec je treba stalno čistiti filter se takoj zapaca.
Hvala za konstruktiven predlog.
Mislim si, da bi še lepše (bolj ravno) stvar naredil z veliko brusilko, upam da so tudi večje plošče. Bom pogledal.
Stroj za brušenje sposojajo v podjetju TE-AL.
S kotno brusilko se ne da narediti lepo,ker je mišljena za majhne površine in površina je po brušenju precej razbrazdana. Dobijo se tudi polirni diski s katerimi potem površino naredimo gladko. Ta rešitev je samo za kakšne manjše površine kot npr. pragove, stopnice... Za večje površine pa je najbolje, da si sposodite stroj.
Jaz bom z brusilko “potegnil” samo zgornjo ploskev ograjnega zidu (širina 20cm), da počistim cementno mleko. Kaj večjega si na roke ne bi upal.[Slika: 176a976f56edbe5d6dfbd2919001ed71.jpg]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Za to skarpo. Zirafa 80 brusni papir pa poberes vso nesnago.. kaj drugega ti je brezveze ker bo samo grse .
KukO Napisal:Za to skarpo. Zirafa 80 brusni papir pa poberes vso nesnago.. kaj drugega ti je brezveze ker bo samo grse .
thx za nasvet!

Sent from my iPad using Tapatalk

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »