Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Smer polagnaja ploščic

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smer polagnaja ploščic
Pozdravljeni.

Rabil bi malo pomoči oz. nasvet glede smeri polaganja ploščic. V predsobi in kuhinji je smer polagnja označena s puščico. (ploščice so dimenzije 13X80). Za dnevno sobo pa ne vem kaj bi se odločil? Ali nadaljevati v enaki smeri ali obrniti, da bodo ploščice položene po dolžini prostora, samo potem se mi na prehodih sekajo?

[Slika: printscreen2018011808h30.jpg]

Hvala.
Osebno bi v kuhinji obrnil smer zaradi občutka širine - kuhinja je že tako ozka in dolga, z obratno stranjo jo optično skrajšaš in širiš. V dnevni sobi pa naj bi bile tako, da so linije proti svetlobi (oknu) - se pravi tako, kot je planirano v predsobi.
Pozdravljeni,
Zanima me ce je ponavadi smer polaganje keramike v prostoru enaka stopnicam,ali pride kontra v prostoru grse... lp http://shrani.najdi.si/?e/Eq/2RdRkBwK/2 ... 153033.jpg
Lahko jih daš v enaki smeri kot prikazuješ na stopnici. Jaz bi jih tako dal pa še zamik na 1/3 po tleh.
PS: Boš sam polagal? Te dolge ploščice pa priporočam, da polagaš tudi s pomočjo Easytiler (imaš tega več vrst) npr.: https://www.status.si/shop/product/easy ... m-200-set/
.ne bom sam polagal,imam keramicarja..torej keramiko v smeri stopnic..,
z zamikom jih bom polagal ,verjetno ne na tretino ampak razmetane...lp
Smer je odvisna od tega, kje imaš okenske odprtine in od razmerja dimenzij sobe. Nič od tega ni prikazano na fotografiji
http://shrani.najdi.si/?L/Gc/3Nmo0FtG/tloris-1.jpg , prosim za kakšen predlog ...lp
Js sem jih polagal pravokotno na stene hodnika, ker je ozek in dolg. Iz tega sem potem šel z isto orientacijo v vse sobe, dnevno, kuhno... Meni nikakor ne zgleda če imaš iste ploščice položene v dveh različnih smereh, pa tudi sem hotel imeti neprekinjeno linijo po celem prostoru, tudi skozi vrata v sobe.
Vem pa da bodo sedaj sledili komentarji, da se tako ne dela, pa da bojo pokale....
Sem prebral vse o tem na forumu in sem se tako odločil in jih tako položil in mi ni žal. Talno je laufalo še slaba 2 meseca po položeni keramiki, kakšne razpoke pa še ni kje videt. bom pa sporočil drugo leto ko bo talno laufalo celo sezono kako bo stanje Smile

Ploščice so pa 25x100 cm

Drugače pa bi jaz osebno dal isto smer na stopnicah in po tleh. Meni je lepše tako
Pozdrav vsem
Imam ploščice 30x60. Prebral sem, da jih je najlepše polagati z zamikom 1/3, vendar sem še vedno v dvomih, ker se mi pojavljajo 2 varianti:

varianta 1
Druga vrsta je za 1/3 zamaknjena od prve vrste, tretja vrsta je za 1/3 zamaknjena od druge, 4 vrsta je enako kot prva.

varianta 2
Druga vrsta je za 1/3 zamaknjena od prve vrste, 3 vrsta je enako kot prva

Kako je bolje postavit?
ima kdo kakšno idejo kako postavit ploščice na 1/3?
po kateri varianti?
[Slika: ploscice.jpg]
odgovor je preprost. Da.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(26.6.2020 ob 16:52)firefly Napisal: odgovor je preprost. Da.

Na kaj je odgovor DA???
Vprašal sem katero postavitev mi svetujete...

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »