Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
@JaBK če je letni netmetering se dela obračun na dan 31.12. in je neodvisno od spremembe cene ponudnika. Od SODO bodo dobili popis stevca na ta dan in naredili obracun na ceno ki bo takrat aktualna. Lahko da se motim ampak edino smiselno je tako.... Glede omrežnine je pa malce bolj kompleksna zadeva, lahko da jo bodo znižali za proporcialno (3 mesece) ampak sumim da je ne bodo.... pač se bo za manjke plačala omrežnina in energija.
@bobnar

katera državna firma ti ponuja SE... Gen-I je državn al kako?

Ravno te firme ti bodo za garancijska popravila kar lepo sproti računala,... drugače pa garancijo daje proizvajalec in ne monter,... v naši državi imamo jasno monterje,.. ok BISOL za proizvajalca,...

Ja, med drugim Gen i, pa Elektro enegija… to so drzavne firme.

Ma kdo se bo jajcal cez 15, 20 let z nekim s.p.jem…
@JaBK, vem za naslednji podatek o Petrolovem poračunu, ker ima sorodnik njihovo samooskrbo:
Petrol je elektriko prvič podražil s 1.12.2021. Poračun za 2021, ki je prišel v prvih dneh januarja 2022, je bil s cenami pred podražitvijo - mogoče sicer zato, ker se je priklopil septembra 2021 in imel najbrž kakšen paket za eno leto. Ampak saj ti ne boš imela manjka ali pa kaj minimalnega, če imaš že 4 MWh rezerve.
Po polžje se premika tudi pri nas.Pogodbe in vsi papirji so, počas bodo prišli postavit na streho.Me pa zanima kako najbolj optimalno postavit panele.Imam samo en kvazi izris postavitve,glede na to da nismo še nič dorekli lahko še mal potipam kakšne imate izkušnje.Opcijo imam postavit na JV150,in JZ 240 stopinj.Vsega skup bo 28 panelov .Naklon strehe 33 stopinj.Al obstaja kakšna stran na kateri lahko pogledam?
Obstaja, že žnjkrat podan link, re.jrc.ec.europa....., ga iz nekega neznanega razloga nisi nikoli kliknil med čakanjem na polže, zdaj te bojo pa polži prehiteli  Wink
Pomaga tudi poznavanje mikrolokacijskih okoliščin (megla, sence...), ki jih pvgis ne more poznat.
Fantoma, ki sta mi odgovorila, hvala. Sem popolnoma spregledala. sele sedaj, ko je nekdo dvignil temo, sem prebrala.

@kavcicn
Tudi sama sem na Petrolu. Od začetka novembra 2021. Petrol je visal cene decembra, vendar ne za samooskrbo. Ta cena ostaja nespremenjena že od 1.1.2021.
Resda nimam manjka, vendar je logika najbrz enaka kot pri prodaji viškov, recimo elektroenergiji. Sem jim sicer poslala mail en cas nazaj s parimi vprasanji, ampak ni odgovora še.
@zaspanc
Evo kliknil nimam pojma kaj pomenjo tisti parametriSmile. Megle nimam sence nimam.Nč bom videlkaj bodo monterji rekli
Tudi opisa kako z unim delat je bilo že veliko ponavljanega, ampak te takrat ni zanimalo, zdaj se ti pa ne ljubi iskat Big Grin  
Najprej se na zemljevidu prebiciklaj do svojega kraja in označi bajto.
Kaj vpisat v kWp menda veš.
Slope in azimuth boš tudi pogruntal, menda Smile
Klik na visualize results in prikazala se ti bo Marija. Nato se igraš s spreminjanjem azimuta...
Če ne, pa počakaj polže Wink

Detajlov vseh cifer ne rabiš znat "v nulo", glavno da vidiš kako se izplen spreminja z azimutom. Yearly PV energy production [kWh]: je rezultat ki te zanima.
Na zalogi v Sloveniji :

Trifazni razsmernik SolarEdge

SE4, SE5, SE10, SE12,5
SE16, SE17
SE20,SE 25, SE33,3
SE66,6, SE100

Optimizatorji moči za komercialne in velike sisteme S440, P850 kabel 1,3 metra in P950 kabel 1,3 metra ali 0,16 metra.
pozdravljeni, eno vprasanje..Tudi mi se odlocamo za elektrarno. Zanima me sledeče. Po trenutni zakonodaji, podpises pogodbo, da bos imel obračunano pobsistemu net meteringa. A ima ta pogodba kak rok, do kdaj velja, mislim, za kolko let. ? Bojim se, da ti bojo lahko cez 5 let spremeni pogodbo in bos moral placevati omrežninio, oziroma montirat svoje baterije.
V glavnem, zanima me trajanje pogodbe in teh pogojev, hvala in lep pozdrav
@mkavci9 - to pa pomoje zares ve samo ciganka..

sej stvari pri nas se spreminjajo.. nekatere tudi iz nedelje na ponedeljek..

me pa zanima odgovor nekoga, ki mogoce kaj res ve
Ncnifrej,vsi do sedaj in baje do 31.12.2023 bi naj imeli netmetering na letni ravni in omrežje brezplačno.Kaj pa se bo zgodilo nekoč to mislim čez 3 in več let pa še deda na križu ne ve ker ne vidi v glave naših vladnikov.Jaz pravim bomo videli in doživeli.
Zdaj pa glejta reakcijo lastnikov SE.
@tona gas - sej sva pomoje istega mnenja...

v bistvu smo pomoje tolk balkanca, da se bomo katerikoli spremembi ustrezno prilagodili :p
Ob hudih nerazumevanjih vlade in njihovih služb je vedno na voljo tudi ulica kot skrajni protest.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
29.09.2022 ob 13:16:41
Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
Najnovejše smernice bivanja in energetske učinkovitosti skoraj nič-energijskih hiš. Naselje DRENovo: naravni... Beri dalje »
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
26.09.2022 ob 12:19:36
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
Trajnostna gradnja prihodnosti  - V ŽIVO na prvi slovenski certificirani aktivni hiši V podjetju Lumar, pionirju in... Beri dalje »
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
21.09.2022 ob 07:43:24
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
Brez stresa, brez dela. Samo sprostite se in uživajte z družino in prijatelji. Vljudno vas vabimo na dan odprtih vrat v Krmelj, v... Beri dalje »
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
16.09.2022 ob 14:27:50
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
Smo vaš zanesljiv partner na področju gradnje in obnove, s ciljem uresničiti vaše projekte in nadgraditi vaše... Beri dalje »
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
05.09.2022 ob 12:41:43
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
Stanovanjski kredit Sam pojem »kredit« izhaja iz latinske besede Credere in pomeni varovati, zaupati. Pri kreditnem razmerju... Beri dalje »