Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
Nisem vsega bral ker mi je dvignilo pisker, ko sem prebral jozlov obračun.
Ja u 3PM, elektrika se nenehno pretaka sem in tja, za vaše jebene viške morajo štromarji nekoga najdt in mu plačati, da vzame vaš štrom, vi pa za to ne plačaze niti centa.
Na koncu ste pa še stimulirani, da razmetavate štrom in nimate poceni tarife, da bi ravnali porabo.
Če bi bil pravnik bi državo ganjal do ESČP in to zaradi več očitno protiustavnih stvari. BANDA
Komu stromarji placujejo da vzamejo strom od SE? Kdo in komu v sloveniji placa porabo elektrike?
Kolikor vem se je to zgodilo {1x) v preteklosti v nemciji, pa se to se je zgodilo samo pri tistih(vecjih) odjemalcih z individualno pogodbo o nakupu elektrike.
Ce meni placajo porabo elektrike, verjemi da bom izkoristil svoje 25A pancerke....
Seveda pa bo na racun tega njihovega placila elektrika med tednom pozimi podnevi ko je manjko elektrike najbrz nekajkrat drazja.

Ko ze pises o ravnanju porabe. SE vecino energije proizvedejo takrat ko jo rabimo najvec. Izjema so nedelje in prazniki.
Za priklop elektrarne na omrežje je potrebno soglasje elektro distributerja.
Ta predhodno opravi meritve na priključnem mestu . Torej ni samo po sebi umevno ,
da dobi vsak soglasje za priklop.
Danes se da vreme dokaj zanesljivo napovedati za en dan naprej. Torej lahko ELES
dokaj natančno predvidi ,koliko manj ali več lopat lignita bo potrebno vreči v TEŠ 6.
Če seveda hoče.
Novi števci,ki jih moramo ob elektrarni kupiti merijo energijo v dveh tarifah v obe smeri. Če bi bil problem višek energije, ki jo ELES nima komu dati, se javim. Imam namreč električni boljer in če mi elekrto distributer pošlje signal, z veseljem pokurim
njegov višek po ceni 0 euro . Tole bi bil zelo poceni zametek pametnega omrežja.
Tone Napisal:Nisem vsega bral ker mi je dvignilo pisker, ko sem prebral jozlov obračun.
Ja u 3PM, elektrika se nenehno pretaka sem in tja, za vaše jebene viške morajo štromarji nekoga najdt in mu plačati, da vzame vaš štrom, vi pa za to ne plačaze niti centa.
Na koncu ste pa še stimulirani, da razmetavate štrom in nimate poceni tarife, da bi ravnali porabo.
Če bi bil pravnik bi državo ganjal do ESČP in to zaradi več očitno protiustavnih stvari. BANDA

Tone

Ko boš imel avto na elektriko boš zagotovo spremenil mnenje in morda postavil svojo SE. Očitno sedaj ne potrebuješ veliko elektrike, ker si našel rešitev pri ogrevanju s soncem.
Edina napaka države je, da so omogočili celo vrsto dobičkarskih ogromnih SE, namesto da bi se montirala na vsako streho in s tem pripomogla, da bo energija vse povsod kjer bodo tudi avtomobili.
Takrat pa zna elektrika zaradi ekonomije večje povpraševanje višja cena zrasti veliko bolj kot zaradi SE. Verjemi, da si boš tudi sam želel imeti SE na svoji strehi, če bo seveda prostora na strehi dovolj.

Drži, da je net metering malce nerazumljiv, saj imajo od tega koristi samo lastniki, distributerji pa ne. Tudi to se bo verjetno uredilo, vendar vse se nekje začne. Zadeva mora biti sprejemljiva sicer vlagateljev-lastnikov SE ne bi bilo.

Vsi, ki razmišljate o net meteringu: odločite se čim prej, morda bodo že jutri drugačni pogoji. Računica se izide!

lp
novitu Napisal:Bozgom, kako je pa z zavarovanjem proti toči itd (tega nisem raziskoval, saj bo ta reč pri meni resneje aktualna v roku kakih 3 let)?
Sam imam paketno zavarovanje nepremičnin katero že v osnovni premiji vsebuje zavarovanje solarnih naprav pred požarom, točo, viharjem in lomom stekla. Lahko pa osnovno zavarovalno vsoto (npr. 4000€) dvigneš.
Dodatno lahko skleneš še strojelomno zavarovanje kar pa je ekonomsko vprašljivo. Garancija na inverter je 15 let, garancija na panele od 10...35 let. Zavarovanje med garancijo ni smiselno, kasneje pa je že tolikšen amortizacijski odbitek, da ne vidim smisla v tem (mogoče me bo kdo popravil).

Na straneh od 18...20 govori o solarnih napravah
https://www.generali.si/fileadmin/DOM/po...-PRINT.pdf
Verjameš ali pa ne Napisal:Drži, da je net metering malce nerazumljiv, saj imajo od tega koristi samo lastniki, distributerji pa ne. Tudi to se bo verjetno uredilo, vendar vse se nekje začne. Zadeva mora biti sprejemljiva sicer vlagateljev-lastnikov SE ne bi bilo.

Edina resnica je v tem zapisu! Zelena energija je le mit. Če ni neke ekonomike zadaj, se ljudje ne bodo odločili za "zeleno". Manjaka še nekaj in sicer to, da moramo zadevo plačevati tisti, ki zadeve nimamo tj. socializacija stroškov + imate prednost pred navadnimi naročniki, ker ne plačujete omrežnine oz. samo manjko!!! Potrebno je vedeti, da je omrežnina že več kot električna energija. Torej, kot sem že zapisal, reveži vam polnijo žepe, ampak to niti ni važno? In tisti mit, da si lahko vsak zadevo privišći je za lase privlečen, kajti revež še dolgo ne bo imel električni avto ali TČ.
Vse tiste, ki tako radi operirate s terminom "revež" bi prosil za njihovo definicijo reveža.
Kaj res ne razumes kaj ti zeli povedat al za vsako ceno drzis glavo v pesku? S tujim po koprivi je enostavno, bo tako slo?
@mirator, pod pragom revščine živi v SLO 280.000 ljudi. Vir: http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/6757
bvs Napisal:Edina resnica je v tem zapisu! Zelena energija je le mit. Če ni neke ekonomike zadaj, se ljudje ne bodo odločili za "zeleno". Manjaka še nekaj in sicer to, da moramo zadevo plačevati tisti, ki zadeve nimamo tj. socializacija stroškov + imate prednost pred navadnimi naročniki, ker ne plačujete omrežnine oz. samo manjko!!! Potrebno je vedeti, da je omrežnina že več kot električna energija. Torej, kot sem že zapisal, reveži vam polnijo žepe, ampak to niti ni važno? In tisti mit, da si lahko vsak zadevo privišći je za lase privlečen, kajti revež še dolgo ne bo imel električni avto ali TČ.
Tudi to je bilo že neštetokrat prediskutirano pa fundamentalisti še vedno gonite eno in isto. Zaradi niti ene same samcate SE po sistemu neto meritev nihče ne plačuje niti centa več omrežnine kot bi jo, če teh elektrarn ne bi bilo.
Seveda pa bi fundamentalisti radi, da bi ljudje plačevali davke tudi od solate, katero iz lastnega vrta dajo v lastno skledo in sami pojedo. Pač tipična fovšija= če nimam jaz, ne bo imel niče ali če sem revež jaz morajo biti reveži vsi ali...
@bozgom, spet kriviš resnico. Seveda jo plačujemo, ker je omrežje potrebno vzdrževati. Če jo ne plačuješ ti, jo plačujem jaz, stroški so fiksni ali pa naraščajo. Jaz bi samo rad, da prispevek za OVE plačate vi, ker ga dejasnko vi povzročate! To nima nobene veze s tem, da si jaz ne bi mogel zadevo privoščiti. Verjetno si jo bom, sam sistem je pa kriminalen. Sistem je narobe nastavljen, ker lastniki niso prisiljeni, da energijo porabijo, ko jo je preveč, ampak jo porabijo, ko jo je premalo. Še en minus je ta, da ni mesečne izravnave, ker boste pozimi kurili elektriko na grelce, samo, da boste porabili viške dobljene letno. In takrat bo TEŠ6 lavfalna na polno, ker vaši sončki ne bodo dali nič od sebe in bomo spet poslušali od trdih delcih. Skratka kriminal, ne pa zelena energija. In potem bodo spet krivi grdi umazani dizli in drva.
bvs Napisal:@mirator, pod pragom revščine živi v SLO 280.000 ljudi. Vir: http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/6757
Nisem spraševal po statiski (to tako kot ti, jo tudi jaz poznam) temveč po definiciji.
Da nekoliko pojasnim. Popolnoma neumestno se mi zdi v temo te debate mešati reveže, ki so socialna kategorija in se jim pomaga na različne dobrodelne načine preko vladnih in nevladnih organizacij in tudi posameznikov. Verjetno si ti reveži tudi ne morejo privoščiti avtomobila, pa bi ga najbrž vseeno radi imeli, kaj ne? Vprašanje sem postavil zato, ker menim, da tisti, ki se izgovarjate na reveže, niste zajeti v to statisko.
Sedaj, da tiste, ki si privošjijo SE subvencioniramo vsi, je sicer res. Pa vendarle subvencionirajo tudi sami investitorji. Ne glede ali proizvedejo majnko energije ali pa višek. Pri manjkotu bodo razliko porabljene energije ravno tako plačali po ceni, kot vsi drugi, še celo več, ker se obračunava po ET. Če pa bodo proizvedli višek, pa od tega nimajo nič. Vsekakor pa so proizvajalci el. energije, tako kot velike elektrarne. Torej v tej debati ne vidim drugega kot foušijo.
mirator Napisal:
bvs Napisal:@mirator, pod pragom revščine živi v SLO 280.000 ljudi. Vir: http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/6757
Nisem spraševal po statiski (to tako kot ti, jo tudi jaz poznam) temveč po definiciji.
Da nekoliko pojasnim. Popolnoma neumestno se mi zdi v temo te debate mešati reveže, ki so socialna kategorija in se jim pomaga na različne dobrodelne načine preko vladnih in nevladnih organizacij in tudi posameznikov. Verjetno si ti reveži tudi ne morejo privoščiti avtomobila, pa bi ga najbrž vseeno radi imeli, kaj ne? Vprašanje sem postavil zato, ker menim, da tisti, ki se izgovarjate na reveže, niste zajeti v to statisko.
Sedaj, da tiste, ki si privošjijo SE subvencioniramo vsi, je sicer res. Pa vendarle subvencionirajo tudi sami investitorji. Ne glede ali proizvedejo majnko energije ali pa višek. Pri manjkotu bodo razliko porabljene energije ravno tako plačali po ceni, kot vsi drugi, še celo več, ker se obračunava po ET. Če pa bodo proizvedli višek, pa od tega nimajo nič. Vsekakor pa so proizvajalci el. energije, tako kot velike elektrarne. Torej v tej debati ne vidim drugega kot foušijo.

Čakaj, spraševal si o definiciji reveža in jaz sem ti podal koliko ljudi je v SLO revnih in sedaj spet obračaš zadevo. In za reveža bom spet jaz plačal, da bo on lahko plačal elektriko. Torej, udarili me boste 2x. In to mi seveda ne paše! To nima nobene veze z fovšijo. Lahko gredo off-grid in lahko namontirajo panelov kolikor hočejo, subvencija naj jim ostane. Dokler pa sem jaz prisiljen plačevati nekomu, ki ima viška denar, še dodaten davek, mi pa to seveda ne paše.
Mali proizvajalci seveda niso tako kot veliki. Tle zavajaš. Veliki morajo prilagoditi proizvodnjo potrošnji ali pa prilagodijo ceno (faktorji do 10x), mali pa jo lahko po mili volji porivajo v omrežje.
bvs, večina kar pišeš je neumnost, to pa predvsem iz dveh razlogov:
1. OVE se spodbuja z razlogom nizko ogljične in ostale-problematične oskrbe z EE. Torej tukaj ni samo ekonomika temveč še marsikaj več. In ne boš verjel, so ljudje, ki žele imeti EE zgolj iz OVE in so to pripravljeni plačat (saj veš, da ta opcija obstaja ane)? Pa še vedno več jih je.

2. midva plačava npr. vrtec za najino mularijo hudo veliko v primerjavi z nekim po tvojem revežem. Torej pokrijeva velik del nekumu, ki plača manj, mnogo manj. Ali je to po tvojem pošteno? Ali ima z mojo mularijo vrtec več dela, več poje, več popije več...?? Ne nič, temveč zaradi sociale to tako je in do neke mere to celo podpiram, pač uravnilovka.

Država s tovrstnimi spodbudami ljudi spodbuja k določenim spremembam in na nas je ali se za to odločimo ali ne. Če ne, pač imaš tisti prispevek na položnici.
@novitu, :lol: :lol: verjetno tudi tukaj pišejo neumnosti: http://varcevanje-energije.si/fotovolta ... rarne.html

P.S. Verjetno si že slišal, da se svet vrti okoli denarja in žensk oz. money talks, bullshit walks :wink: .

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »