Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
november 573 kWh
13.35 kW

optimizator so mi zamenjali v 10-14 dneh (Sonce). Je pa crknil v prvem mesecu po zagonu.. ostali sedaj delajo bp.

@JaBK
Sem mislil, da imate na gorenjskem kaj manj megle.

Moja 10.3 kW (usmeritev 160°, naklon 35°) je v novembru pridelala 357 kWh, lokacija pa južno od Kranja.
Ravno prvi dnevi meseca so bili dobri - maksimum 4.11.
Aja, še nekaj...

Okoli azimuta smo se nekaj šli enkrat... Jaz ne vem, kaki je "standardni", vedno ko gledam pa fotovoltaične zadeve, pa je 0 stopinj na jug, 90 na zahod itd...

Mislim, da ti govoriš drugače, saj najbrž nimaš SE na sever?

Imamo meglo, imamo... Pa oblake ta mesec. Čim je šla SE na streho, je bilo, kot da bi luč ugasnil... Tle v vasi ima eden 13,6kw pa mu je še manj naredila. Mislim, da ima poleg vsega še probleme s kurjači. Marsikdaj pozimi je tam vse zamegljeno, pri nas ko smo bolj naa samem, kar se sosedov tiče, pa se ti se ogrevajo na TČ,  pa ne...
Sever - 0°
Jug - 180°.
Saj ti v aplikaciji kaže usmeritev - tako grafično, kot številčno.
zdaj sem prvič videla, da če se na nek panel v layoutu postavim, da se pokažejo neke cifre.

torej azimut 249 stopinj, samo potem imam pa orientation vertical in tilt 0. streha naj bi sicer imela 38 stopinj. so še kje opisani ti podatki?
Meni, ko se postavim na katerikoli panel, pokaže grafično slikco kota naklona in cifro, druga slikca je pa ikona kompasa in cifra usmeritve.
Usmeritev imaš torej JZ, kar je jeseni ob dopoldanski megli boljše kot čisti jug.

Popravljam - ne JZ, ampak Z.
tako ja. na Z, malček zatiltano proti jugu (20 stopinj).

Ostalih stvari ne pokaže kot tebi, kar je sicer vseeno. streha je 38 stopinj.
Pri meni je mimo prvi cel mesec (november).
12 kWp
757kWh
usmeritev J (kako stopinjo proti V)
(naklon strehe dokaj položen cca 35)
lokacija - Brkini
pričakoval sem, da naredi kaj več ko je oblačno in manj, ko je sonce v tem času.
Nekako 3/4 mesečne porabe je pokrito.
November 387kwh, 10.4kwp, naklon 35°, A=125° in 215°.
November 281 kWh, 11kwp, naklon 40°, A=273
November 308 KW naklon strehe 30 st. ,A 110,Dolenjska, lani 386 KW edini mesec letošnjega leta slabši od 2020
azimut 215, tilt 32, 11.22kWp, novembra samo 337kWh, okolica lj. z veliko megle...
azimut 182, naklon 23, 11.06 kwp, novembra 568 kWh, lokacija Tolmin
November 365 kWh

Naklon 30
Azimut 180
Vzhodni del Ljubljane
12.21 kWp

*megla x megla 

Lp! Smile
SE 12.64 kWp, 173°, naklon panelov 20°
November - 605 KWh
Lokacija - Tolmin

Skok na forum: