Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
Pozdravljeni!

Še enkrat me zanima vaše mnenje imam porabo električne energije na letni ravni znaša med 8000-9000kw ogrevamo na toplotno črpalko trenutno samo prtljičje  čez cas se bo ogrevala se mansarda tako da poraba bo na letni ravni še nekoliko višja.pred investicijo bi mogu zamenjat na trofazni tok cca stroška 500€.zdej me pa zanima kakšni so se stroski pred prikljucitvijo SE za 11kw sem dobil ponudbo 10.300€.zanimajo me vaša odkrita mnenja
Zaspanc, bom v tem tednu preveril pri elektro maribor mi pridejo delat nekaj v glavno omarico pa bom malo pošnofkal pri tem rajonskem ker tudi dela preglede in priklope SE pa bom poročal. Bom vprašal za GROWATT SISTEM, ker severni sosedje nič ne omenjajo Solaredgeja.
Me res zanima, čeprav kaj prida to najbrž ne spremeni situacije. Naši postavljalci pač preferirajo Solaredge. Že ostalih, v SLO dlje časa prisotnih proizvajalcev, pri samooskrbi skorajda ni videt...
Citat:Mrus, lahko kakšna obrazložitev prosim?

Zakaj ne gre tako?

Ker inverter deluje samo v kombinaciji z optimizatorji. optimizatorji pa skrbijo da je celotna mreža panelov na optimalni napetosti, ne glede na število optimizatorjev(14 ali 30 zmeraj bo enaka voltaža v zanki).
Sami inverterji pa imajo omejitev kateri optimizerji so kompatibilni in koliko jih lahko obesimo na posamezni inverter.
[Slika: Omejitev.png]
Še enkrat me zanima vaše mnenje imam porabo električne energije na letni ravni znaša med 8000-9000kw ogrevamo na toplotno črpalko trenutno samo prtljičje  čez cas se bo ogrevala se mansarda tako da poraba bo na letni ravni še nekoliko višja.pred investicijo bi mogu zamenjat na trofazni tok cca stroška 500€.zdej me pa zanima kakšni so se stroski pred prikljucitvijo SE za 11kw sem dobil ponudbo 10.300€.zanimajo me vaša odkrita mnenja.

Je to cena z odbito subvencijo?
Ne piše v ponudbi? V moji je navedeno tako:
- Na ključ z upoštevano subvencijo EKO sklada* - 9.647,02 €
Govorimo o 11 kWp SE.
Marjan ponudba ni slaba, vse kar je pod jurja/kw pri 11kw se mi ne zdi veliko.
Razen ce dobis neke cunga lunga panele in ostalo opremo
Sonce naj sveti vsak dan!
Tako je to je cena z odbito subvencijo
Letošnji november je bil slab s sončnimi dnevi. Saj bo naredila samo 620 kWh. To je toliko kot 2019 in 30% manj kot lani.
Nekaj pa je le.
zanima me ali ima kdo v bližini sončne elektrarne dimnik saj nameravam postaviti kamin in bi dimnik prišel v špico strehe pod katero pa so paneli. Kamin bi se kuril na drva.

Zanima me predvsem glede požarne varnosti.
Mesec november je bil v Beli krajini slab s soncem. Ko se v našo pokrajino spusti megla, je dolgo časa ne spraviš ven.
12,9 kW SE
pridelano 481kWh
naklon 35,6, azimut 204

Dva panela že lep čas ne delata. Pred 14 dnevi javljena napaka distributerju, povejo, da je potrebna zamenjava optimatizatorja, javljeno naprej servisni službi. Zadeva je v garanciji, kjer pa še nisem prejel garancijskih papirjev in prevzel SE. Kako dolgo ponavadi traja, da zamenjajo optimatizator?
Hvala, lp.
Pri plačilu hitro, v garanciji majn hitro. Tongue
Jaz še vedno dolgujem 10% pogodbene cene, pa se nobenemu ne mudi. Že skoraj mesec dni ni glasu na reklamacijo...
Pri meni je Gen-i potreboval za menjavo optimizatorja več kot en mesec.
kakorkoli... od 6.11.-30.11. je pridelala 330kwh.

13,5kW, azimut 70, okolica Kranja

Skok na forum:

Zadnje novice