Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
Mene bo elektrarna sigurno prezivela. Predelave še  uporabnih stvari po hiši sicer stari 25 let se mi upirajo. Tudi menjava 14 let starega avta. Mater sem starokopiten.
Zanima me, kako je povezano soglasje za SE z dodajanjem panelov.

Trenutno imam ponudbo za 6,4kw(16panelov), razsmernik je 10kw.

Ali lahko nato naknadno dodam sam in kadarkoli se dodatnih 9 panelov ali ne? Ali moram takrat po novo soglasje in, če bo to po 12/2023 bodo smatrali za pravilne tiste nove, aktualne pogoje?
Potrebno je novo soglasje. Zato je dolgoročno ceneje takoj v začetku dodati vse panele.
miro2x,,če bo pikec mel v štartu razsmernik nastavljen na 6,4 bo takrat ko bi šel na 10 kw ,moral dat vlogo za povečanje te pa če bo imel 16 panelov gor ali pa vse.
Je pa boljše za njega če ima že sedaj vse panele gor pa razsmernik blokiran na 6,4 kw bo imel rezervo v zimskem času.
Sedaj vgraditi, kar maximalno lahko. Moja izkušnja je že taka.
1. Dograditev je dražja.
2. Sam brez soglasij ne moreš nič dodajati
3. Vprašanje garancij, če dela drug izvajalec
4. Po nekaj letih ne dobiš več enakih dimenzij panelov, lahko tudi proizvajalca.
5. Poraba se lahko hitro poveča.
Moj primer. Pred tremi leti je za takratno porabo bila dovolj 10kW  elektrarna, sedaj 14,8 kW ne zadošča. Večina dnevnih prevozov je sedaj na elektriko. To pred tremi leti ni bilo v planu.
Res je - poslušajte izkušnje.
Jaz sem se isto zafrknil, ker nisem šel takoj na maksimalno.
Šel bom sicer sedaj (je že v postopku), ampak obstaja možnost, da bo problem z novim SzP, ker je omrežje slabo, pa par novih SE se je vmes postavilo).
Povečal pa bom v vsakem primeru (za 26%) - bo pač ostala obstoječa omejitev oddaje.
+1
Lp
Sistem bo nov, morda še 5 x cenejš, in ga bo blazno poceni prenavljat. Če imaš pogodbo brez časovne limite in pravno državo, je zastonj štrom sodno ščiten do konca cvilizacije.
Citat:Kaj ne more bit tako,da daš optimizatore samo na tiste panele ki so v kritični coni naprimer 3 od 10 so določen del dneva v območju sence dimnika.

Te tri povežeš preko optimizatora da ti v času senčenja ne pade storilnost po celih 10 panelih, ja ali ne?

Ne. Ne gre tako.
Mrus, lahko kakšna obrazložitev prosim?
Zakaj ne gre tako?

Zakaj eni tu na forumu nekaj za trdijo potem pa mrknejo in ne veš ali bo kaj skvasil od sebe ali ne?
Če mu postaviš vprašanje pa nula od tega.
Zatorej ve mogoče kdo drug odgovor ali je možno dat optimizatorje samo na panele ki so v bolj neugodnih legah ali ne?
Pa vprašanje o nekem minimalnem številu ( 13 kom ), kaj to pomeni da SE z 12 paneli ni mogoče postavit oziroma opremit z optimizatorji, ali pa izvajalci po domače napizdujejo stranke ?
Predvsem zato, ker je tehnično od "posodobitve" pred par leti (ko tebe še ni bilo tu, da bi vedel kako odlično je delovalo pred "posodobitvijo") forum v qrcu.
Teži lastniku/vzdrževalcu foruma, da porihta zadeve.
Nimajo/nimamo vsi volje iskat lastne pretekle prispevke in vohat ali je kaj novega za povedat... Pa tudi pravi čudež je, da nas toliko sploh še vztraja v tem poizkusu preverjanja vzdržljivosti forumašev...
Ko pri zgoraj omenjenemu izboriš da bo delalo obveščanje o novih prispevkih, pa da bo kak zavihek v stilu "zadnjih 24 ur" ali "novi prispevki" bo tvoja slaba volja praktično izginila, pa še mnogo uporabnikov (vključno z mano) ti bo hvaležno.
Pa še kak "stari maček" se morda vrne...
Nikar pa ne začni tu https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...p?tid=1536 , pojdi kar osebno do teh "pomembnežev", pa imej kak "vzpodbudni pripomoček" od par kil s sabo.

Prenekater odgovor pa dobiš tudi v dokumentaciji proizvajalca opreme.
Trenutno je to skoraj povsod Solaredge.
Lahko seveda verjameš na besedo, ali pa se sam malce pomujaš. Optimizatorji na vse ali nič, če "nič" gre skozi soglasje Elektra.
Tonagasce; mas manj kot 28? Panelov, rabis na vsakem panelu optimizator ce jaz prav razumem to. 
Zato je najbrz SE z 26 paneli drazja kot tista z 28. 
Zakaj optimizatorji, poleg tega da "izklapljajo" posamezne panele (pare) naj bi imeli tudi vlogo pri zagotavljanju ustavitve.proizvodnje v primeru izpada omrezja, kar oa je zahteva SODO al koga ze
Sonce naj sveti vsak dan!
TS4-AO zagotavlja maksimalen izkoristek energije kljub delnemu senčenju na modulu ali različni orientaciji modula. S platformo TS4-A je mogoče vsak posamezen solarni modul prvič fleksibilno opremiti z dodatno funkcijo. Prednost sistema TS4-A je v tem, da niso vsi moduli opremljeni z optimizatorjem, temveč le prizadeti moduli (npr. z delnim senčenjem). Na ta način je mogoče ciljno povečati izkoristke energije in zmanjšati stroške sistema.To je najboljša in cenovno zelo ugodna rešitev za vaše težave s senčenjem s fotovoltaičnim sistemom! Za uporabo nadzora in zaustavitve na nivoju modula prek platforme TS4-A podjetja Tigo potrebujete tudi napravi Cloud Connect Advanced (CCA) in Tigo Access Point (TAP).

To sem objavil samo da dokažem da obstaja sistem in da ni potrebno toliko optimizatorjev in da deluje SE tudi na primer z enim komadom,če je potrebno.
Pa je ta sistem/proizvajalec pri nas požegnan za samooskrbo?
Ima na trgu najbolj zastopan Solaredge (pustimo zakaj je najbolj zastopan...) tudi tak sistem?
Če je 1. odg. da, koliko je Tigo dražji/cenejši od "klasičnega" Solaredge setupa?

Skok na forum:

Zadnje novice