Nepremičnine > Finančna plat
Stroškovnik za dokončanje hiše oz. okolice - 100tič

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stroškovnik za dokončanje hiše oz. okolice - 100tič
Pozdravljeni vsi,

lepo prosim vse znalce, da mi pomagate prevideti okvirne zneske za dela, ki sem jih amatersko nanizal spodaj. Delati ne morem sam nič. Upam, da bo priložena slika v pomoč. Razmerja niso prava, mere pa so.

Pripravljam finančno konstrukcijo in želim biti čim bolj realen, da ne bo neprijetnih presenečenj. Povsem razumem, da so cene lahko zgolj približne.

Hvala vnaprej vsem, ki ste si lahko utrgali čas.

Popis del / predviden znesek:

- parcela: cena je že znana
- na parceli so že: elektrika, voda, kanalizacija in meteorna kanalizacija
- hiša: cena je že znana
- temeljna plošča [mešana zemlja z ilovico] 12,2 x 9,2 m: izkop + plošča + drenaža + zasutje drenaže / "pločnik" okrog celotne hiše: 20.000 €
- zbiralnik deževnice (obvezna po OPPN - 3.500L? za dve osebi, dva avta in majhen vrt) + vgradnja zbiralnika + izkop in napeljava cevi za deževnico od strehe in nadstreška do zbiralnika ter nato naprej v jašek za meteorne vode: 5.000 €
- priklop elektro, vode in polaganje cevi od jaškov (voda, kanalizacija, elektro) do hiše, lope: 5.000 €
- kovinski nadstrešek za dva avta z lopo [modro]: 8.000 €
- izkop, nasutje, tlakovci, utrjevanje, polaganje, skratka komplet [modro / sivo]: 60 €/m2 > 6.300 €
- 50 tm robniki za tlakovce s polaganjem [modro / sivo]: 50 tm x 40 €: 2.000 €
- 36 m lesena ali WPC terasa, komplet z izkopom, utrjevanjem, polaganjem [oranžno]: 36 m2 x 100 €: 3.600 €
- poravnava zemljine po potrebi [teren se bo glede na sosednje parcele dvignil za 70 cm]: ?? €
- kovinska pergola za teraso nad leseno teraso: 8.000 €
- točkovni temelji za pergolo, nadstrešek - 6 terasa (3+3) + 6 nadstrešek (3+3): 500 €
- betonska škarpa okrog parcele, da drži zemljino, ker se bo teren dvignil za 70 cm: 111 tm x: ? *
* čez palec sem pomislil na znesek 11.000 €, a gledam tudi enostransko cepljene škarpnike, čeprav jih bodo sosedje sčasoma zakrili, ko bodo sami dvignili teren oz. zidali.
- panelna ograja z vgradnjo + vhodna vrata v dolžini 5m + vhodna vrata za osebni dostop: 7.000 €

A sem kaj izpustil?

Hvala lepa.

Priložene datoteke
.jpg   Načrt.JPG (Velikost: 41,83 KB / Prenosi: 4627)
- Temeljna plošča na hitro je draga. Zelo pa je odvisno kako (koliko) je izolacije. Ali je izkop samo
Hvala za komentar. Hiša bo montažna in temeljna plošča z izolacijo se bo delala glede na zahtevo proizvajalca. Če se ne motim, so stvari tukaj bolj ali manj podobne, brez drastičnih odstopanj.

Morda še kakšno mnenje?
Vecnioptimist,
malce navijal, da bo montažna. :wink:

"" Hiša bo montažna in temeljna plošča z izolacijo se bo delala glede na zahtevo proizvajalca..................."" to sploh ne drži!! Bedarija, ki jo zapiše investitor...... :evil:
Ravnokar rešujem bedarije.........
Izolacija se vgradi po izračuni Phpp, v kolikor boš uveljavljal subvencijo. Kako si predstavljaš, da bo proizvajalec ostele zadeve izdelal, če ni zapisano - ni načrta po katerem se dela izvajajo.

"" Če se ne motim, so stvari tukaj bolj ali manj podobne, brez drastičnih odstopanj. ........"" seveda se motiš, pa zelo.
Lahko izdelaš montažko tudi brez izolacije spodaj; lahko brez hidroizolacije, lahko ........... :?

Moje osebno mnenje, predvsem iz terena in izkušenj. Sem resno napisal mnenje, ni pa ti ga potrebno vzeti na znanje.
Lep pozdrav
@som16: hvala, da si si vzel čas, vzeto na znanje! Wink
Mogoče pomagam razjasnit. Če bo hiša montažna se bo plošča delala po načrtih ponudnika montažne hiše, ki je (predvidevam) tudi projektant. Ploščo pa bo izvajal nekdo drug ali tretji po ustreznih načrtih dostavljenih s strani projektanta.
@KeCko, tako je. Proizvajalec priskrbi projektanta, izvajalec bo zunanji izvajalec. Hvala

Bolj kot berem svoja predvidevanja koliko bi kaj stalo, čeprav so visoke številke, se bojim, da so še vedno prenizke.
zbiralnik deževnice 5.000€ ? tole se mi zdi pretirano x2
Zbiram ponudbe za prikop hiše na komunalo, vodo in elektrika+telekom.
Na eni izmed ponudb so me presenetile predvsem cene jaškov:
- izdelava kanalizacijskega jaška fi60 + LTŽ porkov = 360€/kom.
- izdelava kanalizacijskega jaška fi40 + LTŽ porkov = 270€/kom.
- vodovodni termo jašek = 330€
- izdelava kanalizacijskega jaška fi40 z oljnim pokrovom (meteorna) = 185€/kom.
- izdelava kanalizacijskega jaška fi60 z oljnim pokrovom (meteorna) = 260€/kom.

..se pravi to so cene z dobavo, vgradnjo in priklučitvijo. In ker je teh jaškov kar nekaj, pride supaj kar veliko.

Kakšno je vaše mnenje glede omenjenih cen in koliko bi bilo sprejemljivo?
Če sam s krampom skopaš, te pride jašek, s pokrovom (betonski) fi 50... 14€

To je to kar znam jaz povedat....

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »