Nepremičnine > Finančna plat
Smisel varčevanja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smisel varčevanja
Odprl sem novo temo, ker podobne obstoječe nisem našel. Očitno so bolj zanimivi krediti kot varčevanja.
Torej v čem je problem?
Ker poslovnega prostora ne potrebujem več, mi je pa na letni ravni povzročal ca 1000 evrov stroškov, sem ga prodal.
Kupnino bi sedaj rad nekam vložil, vendar ko sem pregledal ponudbo bank sem se kar zgrozil. Ponujajo mizerno nizke obresti (ca 10 % inflacije), čeprav na drug strani pri "ugodnih kreditih" mastno služijo in poleg tega tudi veselo zaračunavajo vse finančne storitve. :mrgreen:
Depozit bi na dolgi rok torej pomenil izgubo ustvarjenega premoženja.
Zanima me, kako se s tem problemom kosate drugi.
Vse sproti zagonimo.
Jurja evrov je zgolj slaba šala, če se meniš o kakršnemkoli varčevanju.

Izberi si, po sistemu an ban pet podgan, eno kripto valuto in upaj na najboljše.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Totalno si zgrešil poanto. Še enkrat preberi, kaj sem napisal.
vloži v kriptovalute, razpršeno (možnost donosta enormna glede na dogajanje trgov do danes...druga opcija pejt v kazino in vse stavi na barvo...v sekundi možnost visokega dobička... možnosti je veliko, vse je odvisno od tvojih želja in ballsov :mrgreen: .
Kakšen ne preveč tvegan vzajemni sklad mogoče.
No o kriptovalutah, priznam, da razmišljam. Vendar osebno nikogar ne poznam, ki bi tako varčeval, zato nisem ravno prepričan, da je to relativno dobra naložba. Žal je eno, kar je objavljeno na spletu, drugo pa kar se zgodi dejansko. Verjetno bom poskusil za vzorec.
Druga varianta, ki jo predlagaš pa... :lol: Big Grin Smile Sad Cry :mrgreen:
Totalno si zgrešil poanto. Še enkrat preberi moj zadnji stavek.
To ali pa borza.

Za ostale zadeve, razne nepremičnine in ostala vlaganja, rabiš zadaj še vsaj dve nule.

Jaz sem vložil v, hmmm, firmo!? Ni kakega plemenitenja sredstev na vidiku. Zgolj dolge roke. In švoh spanje.
Jaz priporočam vzajemce.
a prostora nisi mogel oddat, recimo?
Fery Napisal:Jaz sem vložil v, hmmm, firmo!? Ni kakega plemenitenja sredstev na vidiku. Zgolj dolge roke. In švoh spanje.
No vidiš, da se da, če hočeš. To je daleč najboljši predlog, ker je potem uspeh naložbe odvisen samo od tvoje glave in dveh desnih rok. Ampak hec mojega problema je ravno v tem, da bi rad ohranil sad naložbe v mojo firmo pred ca 30 leti.

@jankur in @jaki79, dober predlog. Sicer imam s tem že izkušnje, žal zaradi krize tudi pekoče, vendar je mogoče to, razen denar v nogavici, najboljša varianta.

Ker smo na tem forumu bolj kot finačno, tehnično usmerjeni bom dal prispodobo.
Ko zgradiš stopnico, potem na to stopnico stopiš. Jasno, da je želja (pohlep) vsakega, da bi se povzpel vsaj še malo višje. Da se povzpneš še malo višje, je potrebno zgraditi še eno stopnico (če je stopnica tvoje premoženje, potem ga želiš na nek način oplemenititi). Če želiš vsaj ostati na isti višini, potem moraš stopnico vzdrževati, da je erozija ne bo nižala (erozija v financah pomeni inflacijo). In tukaj banke z ugodnimi depozitnimi obrestmi zavajajo, saj so te bistveno nižje od inflacije.
Lahko pa se zgodi, da ti nekdo obljubi ti mu pa verjameš, da ti bo staro stopnico porušil in zgradil novo, precej višjo (temu pa se reče hazard in včasih tudi borzna vlaganja, če nasedeš nepoštenemu borznemu posredniku). V tem primeru izgubiš vse.
izotop Napisal:a prostora nisi mogel oddat, recimo?
Žal, tako da bi se mi izplačalo, ne.
Za več, kot so "varne" obresti?
Vzajemni sklad ali pa kupi nepremičnino (stanovanje v npr. centru Ljubljane) in se pojdi "airbnb" https://www.airbnb.com/c/stevel5100.

Tako boš osnovno vrednost ohranil, pa še za kak kofe ti bo ostalo.

Pa malo posla boš še vedno imel ...

Wink
Če se ti prostora ni izplačalo oddajati, potem tudi z nepremičnino nimaš dobrih izkušenj. Torej se ne iti vlaganja, sploh če že imaš druge hobije. Glede vzajemcev je pa seveda zelo pomembno, v kakšnega boš vlagal. Vzemi si kakšen globalni sklad ali pa takšnega z zelo razpršenim portfeljem in nizkimi upravljalskimi stroški - da ti ne bodo slednji pobrali 20% donosa. To je najbolj trotl ziher varianta.
jest tud ne znam. trenutno mi neki na banki sedi, pa bi bilo glede na trenutne obresti bolje, da bi dala v štumf. mi vsaj država ne bi hlastala po tem. nekaj malega drobiža v vzajemcih in...sploh ne vem koliko sem zaslužila. je šlo cca 5% gor glede na eno leto nazaj, vendar ne vem, če bi hotela denar ven dobiti, a bi bilo vseh 5% mojih ali bi mi hiša še kaj vzela. porkaš, ko do tega pride sem bebava do amena. zaslužit znam, zapraviti tudi, gor sedeti tudi, nalaganje in plemenitenje mi je pa španska vas. česarkoli se lotim, se spremeni v drek. tako, da budno spremljam temo, če bo še zame kaj...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »