Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Lokalni rekuperator

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalni rekuperator
Smile
Se mi je zdel da morte met neki s tole brado Smile Prov velik teh slik če napišeš lunos ni ampak ja zastopm Wink
Jaz sem montiral Blauberg vento expert. Obese se super. Montirane imam v sobah v kleti kjer je bil prej slab in vlažen zrak, zdaj pa je super.
(2.9.2017 ob 07:27)Costella Napisal: Pozdravljeni.
Sem pred nakupom 2. kom. Katerega toplo priporočate na podlagi vaših izkušenj za manjše 42 m2 veliko pritlično stanovanje. Proizvajalci vsak svojega hvalijo.

Gledam modele:
Prana Get Air ObjektFan

Zehnder ComfoSpot 50

Brink AIR 70

Mitsubishi Electric VL-100EU5-E

Lunos

Paul

Jaz sem zmontiral Airdoo10. Locen konstantni pretok zraka. Za start sem ga zmontiral v dnevni sobi (50 m2) in dela super. Ga vklopil na avtomatiko in sploh ne vem, da ga imam. Smile Pred zimo bom se enega zmontiral v drugi del stanovanja.
Pa cena?
Saj ves da je stanko za prvo objavo izbral 3 leta staro temo?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ha ha, sem opazil ja...
Pozdravljeni,

ker je na trgu zaslediti veliko ponudnikov prezračevanja, bi potreboval nasvete pri izbiri in nakupu lokalnih rekuperatorjev, in sicer se odločam med naslednjimi ponudbami (slabe in dobre strani rekuperatorja):
- MIKrovent Office60
- MIKrovent Home35
HANSEN Pro 160 Wireless
- Siku RV 50 W
- Airdoo 10
- Prana 150
- BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1 PRO
- BLAUBERG VENTO EXPERT A50-1W 
- BLAUBERG VENTO EXPERT  DUO A30-1 PRO 
- Lunos e2

Hvala

l.p.
Sandi

Pred kratkim v lastni režiji zmontiral mitsubishi vl-50sr2-e. Vgradil sem ga v skupni prostor dnevna-kuhinja-jedilnica. Izredno enostavna montaža, ki jo zmore vsak, ki nima dveh levih. Ne potrebuješ niti kronskega vrtalnika. Sam sem s svedrom dolgim 50cm naredil preboj pod naklonom ( odtekanje kondenza ). Nato pa s štemarco naredil luknjo cca. fi100.

Po cca. 1 mesecu lahko rečem, da sem izjemno zadovoljen.Mašina stalno vpihuje zrak notri oz. dela rekuperacijo v kocki znotraj naprave. ( ne kot večina naprav, ki izmenjavajo smer pihanja ). Rekuperator ima 2 stopnji. Na prvi stopnji se zadeve dejansko nič ne sliši in bi si jo upal imeti tudi v spalnici. 2 stopnja pa je res precej glasna vendar za dnevni prostor tudi še ok.

Edina moteča stvar pri tem rekuperatorju je, da pride na steno škatla v obliki klimatske naprave. Meni res ne izgleda preveč lepo.
Imam skoraj enakega kot some1 - le da je 100-tka - malo močnejši.
Zelo zadovoljen - ves čas je na 1. stopnji (je v kuhinji/jedilnici/dnevni sobi). 
Jaz in ostali v družini z lahkoto zaspimo na kavču, čeprav deluje zraven. 
Nekajkrat, ko sta tast in tašča pazila otrokoke pa sta ga izklopila, ker ju je motil šum.
Na drugo stopnjo ga dam le redko - če je več obiskov. 
Vsekakor se mi zdi boljši, kot malo not, malo ven lokalci.

Skok na forum:

Zadnje novice