Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Lokalni rekuperator

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalni rekuperator
Zakaj bi ga ugašal, če deluje dobro temperatura vpiha ni veliko nižja od notranje imaš pa svež zrak. V tem je fora rekuperatorja, zato si ga montiral.
Zdravo,

doma imam Lunos prezračevanje, imam problem z suhim zrakom... Vlažnost merim z dvemi različnimi merilci, eden kaže samo 30 %, drugi okoli 40% vlažnost... Zrak je suh, se mi zdi da otroci tudi zaradi tega včasih kašlajo.... Je pa stara hiša, orgevanje radiatorji + kamin, nova fasada...

Zadnje dni sem začel ugašati čez noč, mogoče je malo boljše, pa vseeno... Kako se da bolj trajno rešiti ta problem čez zimo?
Tezko, ker je problem v osnovah fizike ... Wink
Lahko zgolj zmanjsujes prezracevanje, ampak to je to ...
Velik lonec vode na sporhet pa vres dokler ne zmanjka. In ponovis po potrebi. Pa brez nape kuhat ffs!
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
A vlažilec zraka kj pomaga, recimo tole:
https://www.bigbang.si/vlazilniki-zraka ... nje-581985
lonec z vodo na kamin, oz posode z vodo, mokre brisače na radiatorje ... več efekta kot te vlažilci
Govejo župco dej kuhat, na ta počasno, u tavelk pisker... bo dovolj vlage, pa še dišalo bo...ne pozabi čebulce na pol prerezat in potegnit po plati, da mal pricvrkne...korenje naj bo tabelo, včash smo rekl prešičovo...

Surfer, si tako lepo reklamo napisal, da se bo direktor Milan še dolgo držal za brado, na vsaki fotki...
Katodr, nima ne surfer ne skiper nic z Milanom...
Surfer al župa al pa vsak dan makarone kuhat, itak vse pokurs
Vlažilec pomaga.
Jaz sem poskusil z loncem... Pa ni pomagalo.
Sedaj imamo vlažilnik, s povprečno porabo cca 5 l/dan.
Malo si preračunaj kakšen pretok imaš in kakšno napravo potrebuješ.
Je pa tudi ta naprava ki si jo omenil ,boljše kot nič.
Pa še lepo izgleda.
Skiper, direktor Lunosa je Milan, na vseh fotkah se drži za brado...

Makaroni ne bodo dobri, so prehitro kuhani. Naj proba s celim kofetom, kuha naj ga do mehkega.
Trenutno imam 35%Rh, kožo mi malce "skup vleče", ampak bo proti večeru bolje! Otroke bom nagnal v banjo, ženo pa gov. župco kuhat! Jaz se bom pa od znotraj "nafajhtal"! 8)

P.S. Poglej iz pozitivne strani! Plesni pa ZAGOTOVO nimaš! :wink:
Če so radiatorji mokre krpe čez.
Dvakat sem prebral, pa vas čist ne zastopm, kaj naj bi direktor se za brado držal? Kakšn kofe in makaroni Smile Plesni nimam, itak da ne...
Z Lunosom sem super zadovoljen, kakorkoli, kot kaže pa tele tri mesece zime moraš malo pogledat tole vlažnost, kšno brisačo, pa ke pa sm ga mal ugasnem Smile...
@skiper sj ti si un k se poznava ane Wink
@surfer ... kje ste prihajajoči vikend ....

kar se vlage tiče, lahko das tud kamne kuhat, sam da bo neki vrel in hlapel na sporgetu Big Grin
Surfer,
- direktor Lunosa se po vseh medijih pojavlja z eno in isto staro fotografijo, kjer se drži za brado. Poglej po medijih...
- da bo dovolj vlage, daj kuhat celo kavo in jo skuhaj do mehkega. Ko bo toliko časa vrela, bo vlage v stanovanju zanesljivo dovolj.
- lahko upoštevaš tudi Skiperjev nasvet: daj kuhat kamne, samo da bo nekaj vrelo in se bo delala para, tudi tako bo dovolj vlage v stanovanju.

Upam, da boš hec zastopil brez prevelike zamere. Saj več, da ne moremo biti čisto resni...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »