Gradnja in obnova > Energijski viri
Meeting toplotne črpalke

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meeting toplotne črpalke
Kupili Kitajsko TČ leta 2008 (izvedba voda/voda). Vgradili konec 2012. Zadeva laufa brez vsakega problema in servisiranja sedaj že sedmo sezono in kar noče crknit (bi že rad novo nabavil Big Grin ). Kolegi in sosedi so govorili kakšno neumnost da delamo... Pa smo se potem tudi sami malo prestrašili in naredili finančno konstrukcijo, da se investicija pokrije v treh letih, po petih letih pa se Kitajsko TČ zamenja za nekaj Nemškega (Stiebel Eltronove so ble takrat prav popularne). Aja, dvakrat je pa res blo treba zamenjat glavno Fid stikalo v Kitajski Toplotni črpalki. Popravilo ranga velikosti 20 €. Kupljeno na Aliexpressu.

Zadeva deluje. Pa ne razumem zakaj nebi. V osnovi je TČ le obrnjen večji hladilnik. Prvi komercialni hladilnik pa je bil dan v uporabo že davnega leta gospodovega 1913. Tehnologija je torej že davno osvojena. Menda tudi na Kitajskem.

Mimogrede, je Gorenje sedaj tudi Kitajsko. Če se prav tspomnim imajo tudi oni sanitarne TČ. Boste nehali kupovat? Pralne stroje tudi?
Naj me kdo od monterjev popravi, če se motim: a so glede na stabilen medij črpalke zemlja/voda in voda/voda manj obremenje (material) kot črpalke zrak/voda in imajo tudi zaradi tega daljšo življenjsko dobo?
Zemlja voda in voda voda, so konstrukcijsko precej enostavnejši stroji kot zrak voda. Ker pri teh napravah ni obračanja procesa so tudi vsi njihovi sestavni deli precej manj obremenjeni, kar jasno zopet pomeni, neprimerljivo daljšo življenjsko dobo.

suha... Tudi sam imam podobne izkušnje s nizkocenovnimi Kitajskimi voda voda. Večina njih deluje bp. že dolga leta. Druga plat zgodbe je pa seveda precej katastrofalen COP za tovrstne toplotne stroje.
Imajo pa Kitajci tudi boljšo kvaliteto, katere nakup je že precej pod vprašajem, saj se cena močno približa EU napravam.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Fantje, Kitajci delajo čudeže. Sam sem lastnik Meeting toplotne črpalke MD50 že 10 let. Kljub temu, da ima COP skromen dela kot šus. Brez servisov in popravil. Bom pa letos kupil novo, tokrat direktno iz Tovarne. SCOP 4,88 26 KW, kompletno na dvorišče manj kor 4.000 EUR. Ima pa eno slabo lastnost, v Sloveniji ni servisa.
To je pa res noro poceni. Kakšen objekt pa ogrevaš, da rabiš celo 26kW?
Koliko pa da od sebe pri kaksnih -15C, po specifikaciji?
A zaruži tudi ko tale?   https://youtu.be/v56pNTUmw4A?t=42

...sem se kr malo ustrašil.
26 nizkocenovnih Kitajskih kw je približno pol realnih, Evropskih. No poraba je pa res takšna kot bi jih imela 26. Delujejo pa tile Kitajci že tudi več kot 10 let.
Komur je važno da deluje, da nekaj ropota so tile izdelki čisto ok. Če imaš srečo, tudi crkne ne po dveh letih.
Nekaj si omenjal, da se da z zamenjavo toplotnega izmenjevalca in še par dodatki zadeva bistveno izboljša. Drugače sama črpalka izgleda dokaj robustno, tudi satovje je čvrsto.
Pri -7 C da še vedno 19KW. Morda je za mojo hišo, ki jo ogrevam z radiatorji cca 250 kvadrat metrov celo preveč ampak so mi strokovnjaki predlagali da bolje več kot manj. Razlike v ceni pa med 18 in 26 Kv skoraj ni. Morda bo problem pri elektriki, da bom moral vzeti močnejše pancerke.

Pri -7 C da še vedno 19KW. Morda je za mojo hišo, ki jo ogrevam z radiatorji cca 250 kvadrat metrov celo preveč ampak so mi strokovnjaki predlagali da bolje več kot manj. Razlike v ceni pa med 18 in 26 Kv skoraj ni. Morda bo problem pri elektriki, da bom moral vzeti močnejše pancerke.
Ohišje ni slabo, je bolj robustno od večine klima segmenta. Problem nastane, da če želiš iz tega naredit dobro TČ je v tem, da si bolj ali manj kupil samo ohišje, vse glavne komponente pa menjava za boljše!? Samo menjava kompresorja in izmenjevalca vedno preseže nakupno ceno celotne TČ. Ekonomsko se "morda" izplača menjat izmenjevalec.
Rezultat je pa na koncu vedno enak. Kolikor denarja toliko muzike.
Sassapo, ne more biti tako slaba, če ima SCOP 4,88!
Pa menda ja Kitajci ne lažejo.
Je pa možno, da so jo v Zimbabwe-ju testirali.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ne vem kako jim uspe narediti kompresor kateri neobremenjen vleče 3A po fazi? To mi enostavno nikoli ne bo jasno.

tonez... Če boš že kupil, daj vsaj ono z manj moči. Razumi, da so naprave enake in tista kao močnejša ti bo samo več porabila, pa crkla bo prej.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »