Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Kako naredim pasovni temelj za ograjo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako naredim pasovni temelj za ograjo
Sicer sem temo najprej odprl drugje

viewtopic.php?f=18&t=68648

Ampak dejansko se mi gre samo za postavitev pasovnega temelja (če se tako reče - medtem sem se malo poučil) za ograjo, kot je na sliki na linku...

Rabim pa novi temelj v primeru če bi rad ograjo pomaknil malo navznoter na parcelo, kot je na drugi sliki....

Rabim mogoče kakih 5 do 6 metrov dolžine, delal bi sam. Nisem še delal tega, bi pa po mojem zmogel, če imam kdo kak pameten nasvet ali link... izkop, šolunga, vlijem beton, in je to to, če lahko malo poenostavim? Smile

Pa še to: V kateri fazi se not položi železne stebre? Krovca sicer imam...
Železo je obvezno. Kakšna bo ograja?

Nisem statik ali gradbenik, lahko pa povem kako bi postavil sam. Izkopal bi jarek širine25do 30cm, globine cca 40 do 50cm Če bi beton raven zemljo, brez opaža. Ker zemlja ni ravna bi naredil opaž ga zravnal in zvezal in ojačal da se ne zvije. Postavil železo, če bi bili močni stolpi bi železje pustil za stolpe, če je enostavna ograja ni potrebe. Kupil vrečo vlaken za armiranje, in mešenca cementa 1,5 vreče(25kg) na 1 mešalec.

Železo palice 10 ali 12, stremena na 30 cm iz fi 8. Železne palice so dolge 6m. Železo mora biti vsaj 4 cm od zunajnega sloja betona(da ne pride ven)

50cm globind zaradi zmrzevanja temelja.
Ali lahko uporabim zmes za estrihe pri betoniranju palic za ograjo?
Baje, da lahko in je tudi najceneje.
Vprašanje bi pravzaprav bilo kako ga pravilno mešati z vodo.
Ali suho zmes posipam v luknjo s stebrom in nato zalijem z nekaj vode?
Ali pa si prvo zmes zmešam z vodo in nato zapolnim luknjo?
Jelenček hvala ti, pa za vse tvoje prejšnje odgovore na drugih temah tudi...Smile

Bom šel skozi tvoj postopek, vseeno pa me zanima, če kdo najde kak korekten primer DIY kako se to dela na spletu, mogoče na Youtubu.....
Si bom kar to temo sposodil, da ne odpiram nove.
Zanima me kako se izdela poševni pasovni temelj za ograjo? Na dolžini 2m imam 1m višinske razlike. Kako se to zaliva z betonom, da vse ven ne leze? Temel bo visok samo 10cm nad zemljiščem.
Ali se na poševnini izdela opažni "pokrov" ali mora biti samo beton dovolj gost?
Na spletu ne najdem ničesar, niti v nemščini, niti v angleščini. Če je kdo že kaj tekšnega delal prosim za pomoč.
Primer:

andr3vv,
potrebuješ izvedbo za klasični kasadni temelj.
Kak si razlagaš, da bo " temel visok 10 cm nad terenom ""?? Temelj je širši in globje vkopan; lahko se kontakno zabetonira ali pa opaži.
Opaž , AB stene, je zvezan in primerno postavljen, da ti ne razpade. Na sliki je videno, da je izdelano z " Bled ploščami + žilete/kravate".
Predlagal bi , da vgradiš trikotne letvice po vogalih; na sliki niso. Te so tudi meja , kjer zaključijo beton.
Lep pozdrav

Skok na forum:

Zadnje novice