Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Dilema glede izbire talnih oblog

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dilema glede izbire talnih oblog
Vinil je od do, kot vsaka talna obloga. Žal težko sprejmem, da je najtanjši in najcenejši možni vinil za 12€/m2 po kvaliteti enak kot en za 30€/m2+. Tako kot parket za 10 ni enak onemu za 30 ali pa 50€/m2, ali pa ploščice za 8€/m2 napram tistim za 30€/m2.
Samo kratko vprašanje... kako pa je z življenjsko dobo vinila? Že kake tendence po menjavah?
@JaBK
Predvsem je odvisno iz katere roke je dobavljen, kar se tiče vinilov.
Kar se pa tiče parketov, pa je posebej odvisno ali je to 3strip parket ali v izgledu deske, med njima je navaddno cenovno odstopanje cca. x2, pa tudi ali so vmes preprodajalci, ali je direktno od proizvajalca.
Tudi jaz imam enako dilemo..., kako pa je kaj z UV pri PVCju. Tisti, ki ga imate in je tudi izpostavljeno soncu?
Jaz predlagam ekostil trgovino supper support. Kar se tiče sonca se v 3 letih kar ga imam ne pozna nič. So pa nekatre slike že zbledele na stenah Big Grin
Mi imamo tako keramične ploščice kot vinil in z obojim smo zadovoljni, ne verjamem pa, da ima vinil enako prevodnost kot ploščice kot je nekdo napisal :roll:
Izračunaj si! Za prestop toplote preko talne obloge je važen U in ne lambda. Za občutek z boso nogo pa ravno lambda.
Sem že poskušal, pa nisem nikjer našel podatka o prevodnosti vinila. Ne vem zakaj večina proizvajalcev ne navede teh podatkov, če pa je prevodnost tako dobra :?:
Glej PVC:

http://www.engineeringtoolbox.com/therm ... d_429.html
Uh in kaj pomeni 0.19 vidim da ima vakum 0, torej ne prevaja toplote sploh in PVC torej prevaja samo 19%?

Ti spustiš 25 stopinj v talno gretje in pride ven 5 stopinj skozi PVC oblogo?
:?
Jap če hočeš tla segret na 22 moraš spustit v talno paro ogreto vsaj na 130 stopinj.
@TORN4DO, zato je pa vinil priporočljiv za talno gretje, da te ne peče v podplate.

@Tody, večina proizvajalcev ne podaja podatka o prevodnosti vinila ker potencialni kupci kot sam vidiš ne vedo kaj je to prevodnost.
Ah mal za razširit obzorja, da bi šel neko hudo optimizacijo delat pa na podlagi tega zbirat podlago...

Vrjetno nočeš imeti 22 stopinj na tleh ampak v zraku.
Torej PVC ima nižjo prevodnost kot keramične ploščice Idea

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »